Finiš přišel pozdě. Drtiči po dvou výhrách nestačili na Nový Jičín, prohráli 3:4

středa 24.10.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté po dvou přesvědčivých výhrách vyšli ve druhé lize znovu bodově naprázdno. Drtiči stejně jako v prvním vzájemném zápase letošní sezony podlehli Novému Jičínu 3:4. Finiš slováckého celku přišel pozdě. Severomoravané ve 49. minutě vedli už o tři góly, dvě branky útočníka Dominika Matuly středeční utkání pouze zdramatizovaly. Na vyrovnání už hosté nedosáhli a v tabulce východní skupiny klesli na předposlední šesté místo.

12.kolo, středa 24.10.2018
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  4:3  (0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 28. Irgl (Tomeček), 32. Pecha (Krupa), 41. Sonnek (Hrachovský), 49. Lehečka – 39. Škutchan (Matějka, Mikéska), 51. Matula (Hladiš, Fišera), 54. Matula (Finsterle, Charvát). Rozhodčí: Král – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:6.
HK Nový Jičín: Hlaváč (V. Sonnek) – Adamík, Már, Hruška, Hrachovský, Metelka, Gřesík, Tomeček – Palacký, Palička, Krupa, Pecha, Motloch, Lehečka, Chvostek, Poruba, Zedník, Vaňo, Sonnek, Slovák, Irgl.
SHK Hodonín: Kubáň (Juríček) – Sedlák, Fišera, Kobylík, Rýpar, Mikéska, Ševčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Matějka, Šaršok, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča, Polák

Úvodní část byla vyrovnaná. Oba týmy několikrát zahrozily, ale skóre se do přestávky nezměnilo. Drtiči poprvé zahrozili v 9. minutě, kdy Fišerovo nenápadné nahození nečekaně skončilo na levé tyči Hlaváčovy svatyně, vzápětí nebezpečně dorážel kanonýr Jurča. Do slibného zakončení se v první třetině dostali také Sedlák s Charvátem či Fnsterle, ale domácí brankář Hlaváč všechny šance soupeře kryl.

Na druhé straně si pozorný gólman Kubáň poradil se střelami Motlocha, Hrachovského i Poruby.

Důležité chvíle přišly ve 28. minutě. Nejprve velkou chybu v domácí rozehrávce nepotrestal Matula, jenž ve velké šanci orazítkoval tyč. Vzápětí udeřili Ďáblové z Nového Jičína. Tomeček od pravého mantinelu nahrál na osu kluziště a střela zápěstím od Irgla proletěla mezi betony Kubáně až do sítě. Po půlhodině hry hry Severomoravané vedli 2:0. Krupa přihrál na modrou čáru Pechovi, jemuž střela golfákem absolutně nesedla, což Kubáně zaskočilo natolik, že pomalu letící puk skončil za jeho zády.

Trenér Hodonína Dornič si po laciné branky vyžádal oddechový čas, aby situaci zklidnil. Výsledkem byla kontaktní branka Škutchana. Ještě předtím ale Drtiči přečkali dlouhé oslabení tři na pět a samostatný únik útočníka Poruby. V závěru prostřední části byli vyloučení Motloch se Sedlákem, Hodonín při hře čtyři na čtyři udeřil. Matějka vydoloval u mantinelu kotouč, všiml si osamoceného Škutchana, jenž zblízka překonal brankáře Hlaváče. Slovácký celek nezvládl úvod závěrečné periody a v dalším dvojnásobném oslabení inkasoval. Hrachovského dělovka sice byla nepřesná a puk se od zadního mantinelu odrazil do středního pásma. Z něj se domácí ale rychle vrátili díky Sonnkovi, proti kterému Kubáň vyjel. Útočník Nového Jičína ho ale předčil bekhendovým blafákem a zvýšil na 3:1. Jihomoravané následně promarnili přesilovku a ve 49. minutě obdrželi čtvrtou branku. Minelu v obranném pásmu SHK potrestal Lehečka. Drtiči ovšem nesložili zbraně a utkání pořádně zamotali. Oba góly vstřelil Matula. Šikovný hodonínský útočník nejprve skóroval po střele Hladiše, následně udeřil při přesilovce pět na tři. Finsterle zakončil dlouou kombinaci křižným pasem za vzdálenější tyč, kde stál právě Matula a Hlaváč se už neměl šanci přesunout.

Hosté ale ani přes zvýšené úsilí na vyrovnání nedosáhli. Slovenský obr Mikéska na začátku 58. minuty trefil protihráče do obličeje a kvůli krvavé stopě v obličeji vyfasoval trest na čtyři minuty. Trenér Dornič sice v záběru odvolal brankáře Kubáně, ale power-play nic kloudného nepřinesla. Nový Jičín těsný náskok i cennou výhru uhájil, Drtiči se domů vrací bez bodu a s porážkou 3:4. Středeční zaváhání chtějí Jurča a spol. napravit v sobotu doma s Valašským Meziříčím. Souboj 13. kola východní skupiny druhé ligy startuje v sedmnáct hodin.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsme zklamaní. Ukázali jsme, že i venku umíme hrát dobrý hokej. Bohužel jsme těsně prohráli. První třetina byla oboustranně opatrná, šance jsme měli my i soupeř, ale vyznamenali se brankáři, kteří všechno pochytali. Druhá třetina lépe vyšla domácím, kteří se ujali vedení 2:0. My jsme pak přidali na důrazu, vstřelili kontaktní gól. V závěrečné části se začínalo téměř odznovu. Cítili jsme šanci na zvrat, ale v oslabení jsme inkasovali další branku. Potom jsme šli do rizika a obdrželi gól na 1:4. Za nepříznivého stavu jsme hru otevřeli a snažili se utkání zdramatizovat, což se nám povedlo. Škoda, že jsme výsledek neotočili. Za stavu 4:3 jsme si vypracovali dvě tři tutovky, bohužel jsme je neproměnili a domů si nevezeme ani bod, což nás mrzí. Já si myslím, že remíza by byla spravedlivá. Už teď se začínáme připravovat na sobotní domácí zápas s Valašským Meziříčím. Doma chceme odčinit venkovní zaváhání a zvítězit.“

22.9. | Hodonín - Nový Jičín | 3:4
24.10. | Nový Jičín - Hodonín | 4:3
5.12. | Hodonín - Nový Jičín | 3:2
13.2. | Nový Jičín - Hodonín | 2:10