Konečně! Drtiči ukončili nepříjemné období, poslední Orlovou rozebrali osmi góly

středa 17.10.2018 | Redakce

Jedenáctidenní přestávka jim přišla náramně vhod. Posílení hodonínští hokejisté utnuli nepříjemné období, po pěti porážkách v řadě konečně zabrali. Drtiči v 10. kole východní skupiny druhé ligy rozebrali poslední Orlovou 8:0 a po nejvyšší výhře sezony se přiblížili páté Opavě. Dvakrát skórovali útočníci Marek Růžička s Petrem Jurčou, první trefu si připsal Adam Škutchan. Brankář Kubáň při své premiéře v dresu SHK zneškodnil všechny střely soupeře a udržel čisté konto.

10.kolo, středa 17.10.2018
HC Orlová - SHK Hodonín  0:8  (0:2, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Růžička (Jurča), 15. Jurča (Ševčík), 30. Finsterle (Miklík, Charvát), 30. Škutchan (Matějka), 39. Hladiš (Fišera, Šaršok) 43. Růžička (Jurča), 48. Jurča (Šaršok, Růžička), 49. Mikéska (Škutchan). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 243. Průběh utkání: 0:8.
HC Orlová: Svoboda (Ovčaři) – Janiczek, Kropka, Szturc, Spálovský, Puškár, Štěpánek, Šendera, Ballner, Smrčka, Sládkovský, Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Akmetianov, Hovsepyan (C), Kysučan.
SHK Hodonín: Kubáń(Juríček) – Sedlák, Fišera, Kobylík, Rýpar, Mikéska, Ševčík, Hladiš, Miklík, Charvát, Hložánek, Matějka, Šaršok, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča, Polák.

Drtiči nastoupili do středečního utkání se třemi posilami. V brance se objevil gólman Kubáň, útok vyztužili Šaršok se Škutchanem.

Začátek přinesl spoustu vzruchu. Domácí hned ve 2. minutě zahrávali trestné střílení, ale hostující gólman Kubáň při své premiéře v dresu SHK se blýskl parádním zákrokem, když včas zaklapl betony a šanci Šmída výborně zmařil. Drtiči nepříjemnou chvíli ustáli a vzápětí udeřili. Před domácí branku se zjevil útočník Růžička, který střelou mezi betony překonal brankáře Svobodu. Jihomoravané pak po faulu obránce Fišery přečkali oslabení a podruhé udeřili. Ševčíkovu přihrávku zužitkoval kanonýr Jurča.

Orlová se dál snažila, v úvodu prostřední části mohla výsledek snížit, ale Smrčka orazítkoval tyč a Kysučana vychytal výtečný Kubáň.

Hodonínští hokejisté složité momenty před svojí branku ustáli a následně potřetí skórovali. Dvojnásobnou početní výhodu hosté ještě nevyužili, ale v pokračující přesilovce pět na čtyři se už radovali. V polovině utkání udeřil Finsterle.

Ve 30. minutě přidal slovácký celek čtvrtý gól. Poprvé po příchodu do Hodonína se prosadil Škutchan a bylo to 0:4. Drtiči za rozhodnutého stavu promarnili další přesilovku pět na tři, ale v závěru druhé třetiny z novu jásali. Skóroval obránce Hladiš. Kanonáda Hodonína pokračovala i v závěrečné části. Ve 43. minutě se po spolupráci s kanonýrem Jurčou podruhé v zápase prosadil Růžička. Vzápětí se podruhé v zápase trefil také Jurča. Domácí brankář Svoboda za hrozivého stavu 0:7 opustil svoji klec a zamířil na střídačku. Mezi tři tyče se postavil Ovčaři, jenž inkasoval krátce po svém příchodu na led. Puk za náhradníka Orlové poslal slovenský obr Mikéska. Severomoravané mohli v závěru debakl alespoň zmírnit, ale Dang v přesilovce netrefil odkrytou branku. Drtiči si výhrou 8:0 zvýšili náladu a zvedli sebevědomí před dalšími druholigovými bitvami. Už v sobotu se hodonínští hokejisté představí vlastním fanouškům, když na Zimním stadionu Václava Nedomanského od sedmnácti hodin vyzvou Opavu.

Ivan Dornič (SHK Hodonín): „Jsem samozřejmě spokojený. Kluci podali dobrý výkon. Výsledek je sice jednoznačný, ale nerodil se až tak úplně lehce. Hra hlavně v první třetině byla celkem vyrovnaná. Začátek byl pro nás velmi těžký. Do Orlové jsme přijeli později. Zdržela nás zácpa i menší nehoda na benzince. I se souhlasem soupeře se úvod utkání o deset minut posunul, takže jsme měli chvilku na rozcvičení, za což Orlové děkujeme. Úvod střetnutí byl vyrovnaný, po dvou gólech jsme však začali hrát s chutí. Z kluků spadl tlak, začal si více věřit. Výsledkem byly hezké akce i pohledné branky. Naším nejlepším hráčem byl brankář Kubáň, který chytil šest, sedm čistých šancí. Za vysoké vítězství jsme všichni moc rádi. Přesně takový výsledek jsme potřebovali. Zůstáváme dál obezřetní. K oslavám není důvod. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Venkovní výhru musíme potvrdit v dalších zápasech, hlavně v sobotu proti Opavě.“

Darek Stránský (HC Orlová): „ „Měli jsme solidních nějakých sedm minut, ale pak jsme dvakrát hráli oslabení, Hodonín dal gól, o dvacet vteřin později přidal čtvrtý a kluci se sesypali. Po výhře nad Šumperkem jsme nebyli tak důslední, možná nám to nějakým způsobem uškodilo. Dnes to bylo příšerné. Musíme se zase zmobilizovat. Je to těžké, když se pořád prohrává, sebevědomí mizí. Ale nemáme jinou cestu. Brankář Kubáň měl velkou motivaci. Byl to jeho první zápas za Hodonín a snažil se svůj kredit potvrdit, pochytal nám dost slibných šancí,“