Divočina na závěr roku. Baník porazil v přestřelce Kopřivnici a do nového roku vstoupí ze třetí příčky

středa 28.12.2016 | Jan Hochman

První minuta dnešního utkání 29. kola předznamenala bláznivý průběh závěrečného utkání roku. Už ve třiapadesáté vteřině totiž svítil na světelné tabuli stav 1:1. Drtiči pak hned čtyřikrát odskočili soupeři na rozdíl dvou branek, ale tým z města Tatrovek se dlouho nechtěl nechat položit na lopatky. Divokou přestřelku ale nakonec domácí borci zvládli a díky výhře 6:4 se Drtiči posunuli o bod před Šumperk. Rok 2016 tak zakončili Drtiči vítězstvím, které po závěrečné siréně náležitě oslavili se svými fanoušky.

29.kolo, středa 28.12.2016
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  6:4  (3:1, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Vaněk (Kadlec, Potechin), 12. Kadlec (Haloda M., Peš), 14. Vaněk (Miklík, Jurča), 31. Hložánek (Peš, Vrána), 56. Kadlec (Peš, Gazda), 56. Hajný (Charvát) - 1. Tomášek (Krutil, Ollender), 27. Marek (Poruba), 45. Mach (Červenka, Sluštík), 56. Tomášek (Pěnčík, Ollender). Rozhodčí: Vrba F. - Musil, Komínek. Vyloučení: 4:5, navíc Miklík (HOD) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1302. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Miklík, Potechin, Haloda M., Polesný Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky, Gazda - Jurča, Vaněk, Kadlec - Vrána, Peš (C), Hložánek - Hajný, Charvát, Kuba (A) - Ling, Horváth, Černohous. Trenér: Stanislav Beťko.
HC TATRA Kopřivnice: Vrba (Fendrich) - Fojtík, Krutil, Čintala, Bartošák, Marek (A), Procházka, Chalupa - Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Hrubý, Tomášek (C), Pargač, Mach, Ollender, Červenka. Trenér: Václav Slabý.

Poslední vítězství Drtičů v tomto roce se nerodilo vůbec snadno, i když tomu mohl napovídat začátek zápasu. Baník se po první minutě zásluhou dorážky Daniela Vaňka dostal do vedení. Po půlminutě hry však zaúřadoval hostující kapitán Martin Tomášek a skóre bylo rázem vyrovnáno.

Drtiči byli vyrovnávacím gólem trochu zaskočeni, díky čemuž se Kopřivnice dostala více do hry. Ve dvanácté minutě dokonce dostala k dispozici přesilovku, jenže po mírném tlaku kontroval samostatným únikem Jakub Kadlec a Oranjes se tak znovu dostali do vedení. Bezmála o dvě minuty později bylo ještě veseleji, když po dobré akci zakončoval opět Daniel Vaněk a domácí tak byli rázem v dvougólovém vedení. Zbytek první periody se nesl v trochu klidnějším duchu.

Drtiči začali druhou dvacetiminutovku v početní výhodě, ta byla však brzy ukončena, neboť byl vyloučen Daniel Vaněk. Kopřivničtí se ve zkrácené přesilové hře ke mnoha šancím nedostali a domácí dokonce několikrát nebezpečně zahrozili. V sedmadvacáté minutě ale bylo vše jinak, protože Miroslav Marek snížil po akci z přečíslení na 2:3. Drtiči v tentýž moment přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a odměnou jím bylo navrácení dvougólového vedení. Erik Hložánek se předvedl v parádní sólové akci na jejímž konci slavil gól.

Tempo hry následně trochu upadlo, přesto ale byly k vidění šance na skórování. Brankář Vrba musel řešit Lingův samostatný únik a na druhé straně byl stejné zkoušce těsně před sirénou vystavěn Zdenko Kotvan. Brankáři udrželi vyrovnaný stav do konce třetiny.

Po ospalejším začátku přišel v třetí třetině velký tlak Kopřivnice, který vrchlil zakončením Jakuba Macha do poloodkryté klece. Hra se poté trochu otevřela a oba týmy mělě několik výrazných šancí ke vstřelení branky - oba gólmani však byli jistí. Zvrat nastal přibližně pět minut před koncem.

Jakub Mach byl čtyřiapadesáté minutě vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí. Domácí se v přesilovce nedostali skoro k žádné šanci, až se v šestapadesáté minutě roztrhl s brankami pytel. Jakub Kadlec svým druhým gólem v utkání zužitkoval končící přesilovou hru. Kopřivničtí ale nesložili zbraně a o devatenáct vteřin kontroval Martin Tomášek, taktéž dvougólový. Drama nepřipustil Jakub Hajný, který zakončil gólovou smršť ze situace dvou proti jednomu. Své umění ještě stihl předvést Zdenko Kotvan, který vychytal samostatný únik Sluštíka a zapsal krásnou tečku za tímto divokým zápasem.

Do utkání s Kopřivnicí jsme šli s jasným cílem získat v posledním domácím utkání roku tři body. Bylo to ale hodně těžké utkání. Hodně nás srážely zbytečné branky, které jsme dostali. Měli jsme skvělý start, hned z prvního útoku jsme dali gól, ale v dalším střídání ihned inkasovali. A to se s námi táhlo vlastně celý zápas. Kluci to ale odmakali a zaslouženě jsme dnes získali tři body. Jsme rádi, že jdeme do nového roku ze třetího místa a uděláme všechno proto, abychom tuto příčku udrželi až do play-off. Je nám ale jasné, že to bude nesmírně těžký úkol, protože soutěž je hrozně vyrovnaná. Na závěr bych chtěl poděkovat fanouškům za celoroční podporu a jménem celé kabiny bych jim chtěl popřát v novém roce hodně zdravíčka a pohody a přál bych si, aby nás i nadále tak skvěle podporovali.

Václav Slabý (Kopřivnice):
Bylo vidět, že domácí mají hodně zkušené mužstvo, které dokázalo potrestat naše chyby. Ve druhé a třetí třetině jsme se snažili hrát trpělivě naši hru a doufali jsme, že soupeř udělá chyby, které také udělal, a díky tomu jsme se několikrát dotáhli na rozdíl jednoho gólu. Bohužel nás dnes body stály naše individuální chyby, které nás vždy posadily zpět na zadek.

1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15