Baník doslova smetl Kopřivnici! Drtiči nasázeli soupeři na jeho ledě potupnou desítku!

sobota 19.11.2016 | Jan Hochman

Tak tohle asi čekal málokdo! V přímém souboji dvou týmů, které měly před dnešním vzájemným duelem shodně dvaadvacet bodů, vyzněl naprosto jasně pro hosty ze Slovácka. Drtiči si na kopřivnickém stadionu otevřeli střelnici a už po první třetině vedli o tři branky. Kanonáda Oranjes pokračovala i v dalších minutách a Jihomoravané se nakonec dočkali po více než třech letech desetigólového vítězství. Baník i s úroky oplatil Kopřivnici domácí porážku a veze z horkého ledu cennou výhru 10:0!

20.kolo, sobota 19.11.2016
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  0:10  (0:3, 0:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Jurča (Vaněk, Kadlec), 18. Hložánek (Hajný, Černohous), 20. Kadlec (Haloda M., Vaněk), 21. Peš (Jurča, Kadlec), 25. Jurča (Haloda M., Kadlec), 25. Matula (Peš, Vrána), 38. Černohous (Račický), 47. Vaněk (Charvát, Matula), 54. Vrána (Peš), 54. Hajný. Rozhodčí: Šutara - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4, navíc Bartošák (KOP) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 683. Střely na branku: 26:46. Průběh utkání: 0:10.
HC TATRA Kopřivnice: Vrba A. (25. Fendrich) - Fojtík, Krutil, Teper, Čintala, Bartošák, Marek (A) - Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Hrubý, Kabeláč, Tomášek (C), Pargáč, Červenka. Trenér: Václav Slabý.
SHK Hodonín: Haloda O. (54. Kotvan) - Potechin, Miklík, Kužílek, Polesný, Haloda M., Loginovsky, Pokorný (A) - Jurča, Vaněk, Kadlec - Vrána, Peš (C), Matula - Hložánek, Charvát, Račický - Janás, Černohous, Hajný. Trenér: Stanislav Beťko.

Demolice kopřivnického týmu začala v sedmé minutě, kdy nastupující tlak Drtičů završil gólem Petr Jurča. Do další šance se dostal v přesilovce Jakub Vrána, ale jeho pokus jen těsně minul odkrytou klec soupeře. Oranjes následně ubránili oslabení při vyloučení Daniela Vaňka a zápas tak zahájili celkem úspěšně.

Další hra v početní výhodě dostala hosty opět na koně, jenže brankář Vrba odolával. Netrvalo však dlouho, a sedm vteřin po návratu Kabeláče na led, propálil strážce kopřivnické svatyně Erik Hložánek. Na něj navázal čtyři vteřiny před přestávkou Jakub Kadlec, jemuž se povedlo dorazit kotouč po střele Marka Halody.

Jen co ohlásila siréna začátek druhé dvacetiminutovky, Baník opět udeřil. Petr Peš se protáhl kolem pravého mantinelu a jako správný kapitán nastartoval brankostroj druhé třetiny. V pětadvacáté minutě byl gólman Vrba vystřídán, protože se stal obětí střeleckého umění Petra Jurči, který po objetí brány, puk parádně zavěsil pod víko.

Za Kopřivnici tak nově chytal René Fendrich, jeho start byl však velmi hořký, když musel už po pětatřiceti vteřinách lovit kotouč ze své branky. Tentokrát se prosadil štírek Dominik Matula. Hra se poté poněkud uklidnila, ale Hodonín stále dominoval. V jednatřicáté minutě se dostal do nebezpečné šance Černohous, ale Fendrich jeho střelu parádně vychytal.

V následujících okamžicích bylo velmi dusno před klecí Ondřeje Halody. Drtiči byli posláni do tří a hráči Kopřivnice se hnali za gólem. Hodonínský brankář ale všechny pokusy soupeře ustál. Tři minuty před koncem druhé části se dostal do šance Vít Černohous, kterému se podařilo rychlou střelu proměnit ve svůj první gól v letošní sezóně.

Třetí třetina nezastihla Drtiče nepřipravené, a ti okamžitě pokračovali v tlaku. Po vyloučení Jiřího Pargáče zatloukl osmý hřebík do rakve skvěle hrající Daniel Vaněk. Po chvíli ukončil své představení v dnešním zápase brankář Drtičů Ondřej Haloda, který přenechal své místo navrátilci Zdenku Kotvanovi, patrně proto, aby si slovenský brankář opět zkusil ostrou zápasovou akci.

Devátým gólem se blýskl křídelník druhé formace Jakub Vrána, který zakončoval po zazmatkování Fendricha, už do prázdné brány. Magickou desítku pečetil o sedm vteřin později Jakub Hajný a jelikož Kotvan v bráně SHK už neinkasoval, mohli se hodonínští radovat z drtivé výhry deseti ku nule.

Václav Slabý (Kopřivnice):
Jediné, co můžu k dnešnímu zápasu říct, je to, že se omlouváme kopřivnickým fanouškům, protože to, co jsme dnes předvedli, to bylo něco strašného. Během své kariéry jsem nic takového nezažil. Ještě jednou se fanouškům omlouváme a budeme se snažit to v příštích zápasech napravit.

Chtěl bych klukům moc poděkovat za přístup k dnešnímu zápasu. Už od nástupu do autobusu a následně od rozcvičky jsme šli do utkání s tím, že to už musíme zlomit. Jsem rád, že jsme dnes vyhráli a prolomili jsme to. Nečekal jsem samozřejmě to, že vyhrajeme 10:0, ale myslím si, že jsme celý zápas byli lepší, než domácí mužstvo. Za vítězstvím jsme šli jako tým. Doufám, že to není jen takový výstřel, ale že v takových výkonech budeme pokračovat i v dalších zápasech. Chtěl bych ocenit domácí publikum, které, i přes to, že jejich tým prohrál 10:0, tak hráče po utkání vytleskalo. To se jen tak nevidí.

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3