Baník porazil Valmez a oplatili mu porážku z jeho ledu, hattrickem pomohl skolit bobří hráz Jakub Vrána

středa 26.10.2016 | Jan Hochman

Drtiči po dvou porážkách zabrali a šesti góly zničili Valašské Meziříčí. Slovácký celek vstoupil do utkání výborně a už ve třinácté minutě vedli o dvě branky. Ve druhé části pak domácí navýšili náskok až na čtyři góly. Hostům se následně podařilo dvěma góly vykřesat naději, tu ale Drtiči v poslední části uhasili dalšími dvěma přesnými zásahy. Dařilo se zejména druhé formaci, nejvíce pak Jakubu Vránovi, který v utkání posbíral celkem pět kanadských bodů za tři branky a dvě asistence.

13.kolo, středa 26.10.2016
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  6:2  (2:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Vaněk (Vrána), 13. Vrána (Matula, Kuba), 22. Vrána (Matula, Miklík), 22. Kadlec (Peš, Jurča), 51. Charvát (Vrána, Pokorný), 55. Vrána (Matula, Vaněk) - 23. Fojtík (Dvořák, Nedbálek), 37. Fojtík (Dvořák, Brunec). Rozhodčí: Vaněk - Novák, Wesley. Vyloučení: 6:7. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 938. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Haloda M., Miklík, Pokorný (A), Polesný, Loginovsky, Sorokin, Gazda - Jurča, Peš (C), Kadlec - Vrána, Vaněk, Matula - Hložánek, Charvát, Kuba (A) - Račický, Černohous, Tomi. Trenér: Stanislav Beťko.
HC Bobři Val. Meziříčí: Čáp (Plšek) - Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Váňa, Báchor - Kubo, Fojtík, Kývala - Martiník, Podešva, Pořický (C) - Studený, Baroš, Brunec - Dvořák, Varga D., Varga M.. Trenér: David Handl.

Hned z kraje utkání byl vyloučený Josef Fojtík a to byl důležitý moment pro domácí hráče. Ti dokázali nabídnutou přesilovou hru využít, když se Daniel Vaněk trefil z pravého kruhu. Minutu po úvodní brance dostali Drtiči možnost další přesilové hry, tentokrát však bez gólového efektu. To stejné bylo na druhé straně - ani Valašské Meziříčí se ve hře 5 na 4 neprosadilo.

Oba týmy si však tvořily slibné šance. Ta další přišla opět v přesilové hře. Jakub Vrána dorážel puk za bezmocného brankáře Čápa a bylo to už 2:0. Tento stav vydržel až do konce první periody, jelikož Daniel Vaněk v dobré pozici trefil pouze bližší tyč hostující brány.

V lepší náladě šli do další části domácí hokejisté. Ti dohrávali přesilovou hru, která začala na konci první třetiny. Ve vlastním oslabení ještě fauloval Jakub Pořický a Baník tak dostal příležitost dvojnásobné početní výhody.

První zásah přišel z hole Jakuba Vrány, jenž si dobře najel do předbrankového prostoru a překonal z blízkosti Čápa. V pokračující hře pěti proti čtyřem domáci navýšili už na 4:0 v podání Jakuba Kadlece.

Bobři o sobě dali také vědět a na dvě rychlé branky domácích odpověděli ani ne o dvě minuty později. Josef Fojtík z hranice kruhu vyslal střelu, na kterou Ondřej Haloda neviděl a puk doplachtil až do sítě. Další branka byla do hodonínské sítě a jejím autorem byl opět Josef Fojtík. Ten z rychlého protiútoku snižoval na 2:4 z pohledu Valašského Meziříčí.

Další velká šance přišla ve třetí třetině. Tomáš Brunec se hnal sám na bránu, ale svůj bekhendový blafák nedotáhl do konce a netrefil brankovou konstrukci. Bobři byli v této části hry velmi aktivní a chtěli vstřelit další gól, ten padl ale na druhé straně hřiště. Nejprve Jurča na Čápa nevyzrál, následně ale přesnou střelou navyšoval Matěj Chatvát na 5:2. Poslední branku utkání vstřelil v početní výhodě Jakub Vrána, čímž zkompletoval svůj hattrick a připsal si páty kanadský bod v tomto utkání.

Jsme moc rádi, že se nám dnes podařilo zvítězit, protože máme mladé mužstvo a je dobře, že se podařilo přetrhnout tu sérii porážek. Kluci dneska dřeli. Všichni do toho dali srdíčko a nechali na ledě všechno. Dnes nám vyšly parádně přesilovky, velmi dobře zachytal Ondra Haloda. Chybí tam ta hokejovost, kterou jsme měli na začátku soutěže, ale věřím, že se i k tomu postupnými kroky zase propracujeme.

David Handl (Valašské Meziříčí):
Do utkání jsme vstoupili nejhorším možným způsobem. Říkáme si, že nesmíme faulovat a stejně uděláme v první třetině dva zbytečné útočné fauly. Je to pořád dokola. Těžko se otáčí a vyhrávají zápas, kdy je na začátku druhé třetiny stav 4:0 a všechny góly dostaneme v oslabení. Podařilo se nám vstřelit dvě branky a stále jsme věřili, že jsme schopni s tím zápasem ještě něco udělat, ale pátá branka soupeře nás definitivně srazila. V přesilovkách jsme si nějaké šance vypracovali, ale pořád to hrajeme hrozně složitě, málo střílíme. I když se tomu věnujeme, pořád je potřeba zlepšit hru před oběma brankami.

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12