Ve šlágru kola zvítězila ostravská Poruba, Baník klesl na třetí příčku, na čelo se vyhoupl Vsetín

sobota 8.10.2016 | Jan Hochman

Souboj dvou týmů z čela tabulky začali lépe hosté z Hodonína, kteří se díky Pešově gólu dostali do vedení. Domácí ale pár vteřin před první přestávkou srovnali a ve druhé části dvěma přesnými zásahy udělali rozhodující krok k dnešnímu vítězství. Drtiči v úvodu poslední části zásluhou Kadlecova gólu snížili, ale Seidler následně vrátil Porubě dvoubrankový náskok, který už domácí udrželi až do konce.

8.kolo, sobota 8.10.2016
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  4:2  (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Adamík (Jáchym, Kafka), 28. Jáchym (Kafka), 33. Piecha (Slováček, Čech), 49. Seidler (Kilnar, Tomčák) - 14. Peš (Kadlec, Haloda M.), 41. Kadlec (Miklík, Peš). Rozhodčí: Šutara - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:8, navíc Kužílek (HOD) 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 340. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar (A), Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha (A), Kilnar, R. Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar (C), Tomčák. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Sorokin, Mikík, Pokorný (A), Loginovsky, Haloda M., Kužílek, Polesný, - Jurča, Peš (C), Kadlec - Janás, Vaněk, Matula - Hajný, Vrána, Hložánek - Černohous, Charvát, Garčic - Zháňal. Trenér: Stanislav Beťko.

Baník dával jasně najevo, že chce být prvním týmem, který bude v dnešním utkání skórovat. Už ve druhé minutě se po chybě domácí obrany dostal Daniel Vaněk do střelecké pozice, jenže mu střela nesedla a netrefil porubskou bránu. Dalším potenciálním střelcem první branky byla staronová posila Dominik Matula, ten však přestřelil odkrytou klec.

Poté se dostala ke slovu také Poruba a vytvořila si tlak, ale ani v přesilové hře se střelecky neprosadila. Drtiči ve třinácté minutě také dostali možnost početní výhody a v čase 13:53 poslal po Kadlecově střele Drtiče do vedení šikovnou tečí Petr Peš.

Každý z týmů si vyzkoušel v první třetině ještě jedou hru 5 na 4. V čase 19:29 se vrátil z trestné lavice na led Erik Hložánek, jenomže než stačil pomoct bránící hodonínské čtveřici ve vlastním pásmu, Poruba přetavila popřesilovkový tlak ve vyrovnávací branku. Tomáš Jáchym předložil kotouč dobře postavenému Vojtěchovi Adamíkovi a ten pohodlně doklepl kotouč do hodonínské sítě.

Úvodní minuty druhého dějství byly rozkouskované a hře chybělo větší tempo. Iniciativu přebrala domácí Poruba a vytěžila z toho další branku. Tomáš Jáchym poslal puk zpoza brány do brankoviště a tam si jej Ondřej Haloda smolně srazil do brány.

A Poruba znovu zahrozila ve vlastní přesilovce. Po Flašarově střele od modré čáry dorážel Marek Sedlář. Ten sice trefil jen tyč, ale to Ostravany nemuselo mrzet. O devatenáct sekund později totiž Martin Piecha potrestal špatné střídání Hodonína a střelou k tyči navýšil vedení svého týmu na 3:1.

Drtiči následně dostali šanci ke snížení v podobě 51 sekund dlouhé dvojnásobné početní výhody, domácí však dobře bránili a nepustili Oranjes do žádné větší příležitosti. Ke konci třetiny byl ještě vyloučený David Zachar, skóre se ale už neměnilo.

Ačkoliv hodonínští prohrávali o dva góly, nesložili zbraně a na rozdíl jediné branky snížil pětadvacet sekund po začátku třetí periody Jakub Kadlec. O dvě minuty později měl šanci odpovědět Martin Piecha, avšak na brankáře Halodu si nepřišel.

Rozhodujícím faktorem dnešního utkání byly přesilové hry. Další možnost dostal ostravský celek a vyloučení v hodonínských řadách náležitě potrestal. Po sledi přihrávek se dostal puk až k Petru Seidlerovi, který přízemní střelou překonal hodonínského brankáře.

Následovala pasáž, ve které museli být v pohotovosti oba brankáři. Jenže Drtiči následně museli čelit oslabení pět na tři. Další dobrou příležitost si v čase 54:45 vytvořil Jakub Vrána, který ujel ve vlastním oslabení. Brankář Čech vyjel ze svého tradičního postavení proti hodonínskému útočníkovi a celou akci hostů zmařil. Hodonín v podstatě dohrával posledních pět minut ve čtyřech hráčích. Po Vránově akci došlo k dalšímu vyloučení na hodonínské střídačce. Poruba si vedení 4:2 již pohlídala a definitivně pojistila dalším vyloučením Hodonína, které přišlo necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny.

Roman Kotala (Poruba):
Myslím, že jsme podali dobrý výkon a celý zápas měli převahu. Škoda jenom zbytečných faulů, kterými jsme nechávali soupeře na dostřel. V přesilovkách je Hodonín nebezpečný. Bylo důležité, že jsme ubránili oslabení pět na tři. Pak jsme dali nějaké góly, ale pořád tomu chybí důraz a hlad po gólech. Šance i převahu máme, ale bohužel nám to tam zatím příliš nepadá. Důležité bylo, že jsme na konci první třetiny dali gól na 1:1. Kdybychom ve druhé třetině, kterou jsme odehráli velmi dobře, vstřelili další tři, čtyři góly, mohlo být hotovo. Ale fauly jsme stále drželi soupeře ve hře.

Poruba má velmi dobré mužstvo a musím přiznat, že byla hokejovější. Nicméně byly tam šance, které jsme měli proměnit. Hlavně v první třetině jsme měli nějaké gólovky. Škoda vyrovnávacího gólu na 1:1. Kdybychom drželi vedení déle, kdo ví, jak by to vypadalo. Ve druhé třetině jsme pak dostali branky po našich chybách, kdy jsme šli špatně střídat. Soupeř byl lepší, hokejovější a víc na puku. To je všechno k zápasu. Teď jsme se dohodli s vedením klubu, že si venkovní zápasy začneme nahrávat, abychom měli něco v ruce ohledně výkonů rozhodčích.

1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3