Z trestné lavice se vyhrává jen těžko, Vsetín potvrdil svou sílu a připravil Drtičům druhou letošní porážku

sobota 1.10.2016 | Jan Hochman

Utkání šestého kola svedlo dohromady hokejisty Vsetína a Hodonína. Domácí měli skvělý vstup do zápasu, když už v sedmé minutě vedli o dvě branky. Drtiči pak gólem Hložánka snížili, ale Valaši dvěma využitými přesilovkami pět na tři odskočili na rozdíl tří gólů. V závěrečné části Baník góly Garčice a Miklíka dvakrát vykřesal jiskřičku naděje, ale Valaši si vítězství vzít nenechali. V utkání plném vyloučení zvítězil Vsetín nad Hodonínem vysoko 7:3.

6.kolo, sobota 1.10.2016
VHK ROBE Vsetín - SHK Hodonín  7:3  (3:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 5. Vítek (Žák, Vrba), 7. Kucharczyk (Kolařík, Vávra), 20. Čuřík (Finsterle, Janáček), 28. Kucharczyk (Mojžíš), 48. Vávra (Čuřík), 51. Hořanský (Hryciow), 59. Kucharczyk (Vávra, Kolařík) - 14. Hložánek, 43. Garčic (Hložánek), 50. Miklík (Jurča). Rozhodčí: Fiala - Novák, Rožánek. Vyloučení: 10:14, navíc Finsterle (VSE) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1690. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.
VHK ROBE Vsetín: Šurý (Hromada) - Janáček, Vrba, Chrapak, Žák, Mojžíš (C), Hryciow, Bílek - Pokorný D., Šilhavý, Čech (A), Vávra, Zúbek, Kolařík (A), Šjafotdinov, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Hořanský, Kucharczyk. Trenér: Jiří Dopita.
SHK Hodonín: Haloda O. (7. Kukin) - Kužílek, Haloda M., Pokorný (A), Loginovskij, Polesný, Miklík - Jurča, Peš (C), Kadlec - Janás, Vaněk, Hajný - Kononenko, Vrána, Hložánek - Černohous, Charvát, Zháňal. Trenér: Stanislav Beťko.

Soboty se nesou v duchu venkovních zápasů. Po utkání na ledě Valašského Meziříčí čekal na Drtiče další výjezd na Valašsko, tentokrát na vsetínský Lapač. Vsetín do nové sezony značně posílil a dával do od úvodních minut najevo.

Ve vlastním oslabení se podařilo domácím otevřít skóre zápasu, když se Vsetín ve čtyřech vydal na útočný výlet a po střele Michala Žáka se z dorážky prosadil David Vítek. Valaši přečkali zbytek oslabení a minutu a půl po vypršení trestu domácího hráče už to bylo 2:0. Jan Kolařík objel hodonínskou bránu a zkusil zasunout kotouč k tyčce. Ondřej Haloda jeho pokus vykopl betonem, ale na dorážku Radima Kucharczyka byl už krátký.

Následně Vsetín měl ještě několik pokusů, ale žádného nedokázal využít. To Drtiči se mohli radovat ze snížení. Erik Hložánek se ocitl v situaci jeden na jednoho a prudkou střelou trefil pouze zadní mantinel, puk se však odrazil zpátky do brankoviště a od Šurého zad až za brankovou čáru. Následně se z brejku přiblížil vyrovnání Jurča, ale Šurý jeho střelu mezi betony skvěle vychytal.

Domácí byli blízko další brance v početní výhodě. David Vítek se natlačil do brankoviště, kde byl faulován a Vsetín následující přesilovou hru 5 na 3 využil, když se Jakub Čuřík trefil přesně pod horní tyčku.

Ve druhé třetině jako první zahrozili domácí. Tomáš Vávra mířil k levé tyči, toho ale vychytal Fedor Kukin, který po druhé inkasované brance nahradil v brankovišti Ondřeje Halodu. Stejně jako v první periodě se Vsetín dostal do dvojnásobné početní výhody a i tuhle šanci náležitě využil.

Z pravého kruhu po sérii přihrávek střílel Radim Kucharczyk a trefil přesně mezírku mezi betony Kukina. Hodonín se poté stáhl do obrany a musel čelit dalším dvěma oslabením. Na druhé straně ani Drtiči nevyužili přesilovou hru a ačkoli si Vsetín tvořil další šance, ke změně skóre už v prostřední části nedošlo.

Začátek třetí třetiny byl pro Drtiče dobrý. Vytvořili si tlak v útočném pásmu, z čehož pramenily gólové šance. Petr Peš se dostal ke střele z levé strany, toho Šurý vychytal, ale Drtiči pokračovali v útočení. Až se Vsetínští dostali ke kotouči, nepřesně jej rozehráli a této chyby využil střelou nad lapačku Richard Garčic.

V osmačtyřicáté minutě byli současně vyloučeni domácí Janáček a hostující Hajný. Hra 4 na 4 více vyhovovala Valachům a Tomáš Vávra zužitkoval přesnou přihrávku mezi kruhy a puk poslal do horních pater hodonínské brány. Necelou minutu po téhle brance se hnal sám na Kukina Fjodor Chrapak, hodonínský brankář byl ale úspěšnější.

V čase 49:45 překvapil Šurého střelou mezi betony Martin Miklík a snížil na rozdíl dvou branek, to už bylo z pohledu Drtičů Vše. Vsetín bleskurychle zareagoval. Adam Hořanský vyhrál vhazování v útočném pásmu, vyměnil si puk se spoluhráčem a nabruslil si rychle k druhé tyčce brány, kterou Kukin neměl pokrytou, aby vstřelil již šestou branku Vsetína.

Baník ještě několikrát ohrozil branku Valachů, ve všech případech byl Michal Šurý stoprocentní a nepustil ani jednu střelu za svá záda. Domácí ke konci utkání ještě korigovali stav utkání na konečných 7:3 a touto brankou zároveň Radim Kucharczyk dokonal svůj hattrick.

Luboš Jenáček (Vsetín):
My jsme se chtěli hlavně rehabilitovat ze špatného výkonu v Porubě a výsledkem se nám to podařilo. Hodonín je kvalitní mužstvo a my byli ze začátku nervózní, ale pak jsme se uklidnili těmi dvěma brankami. Hru poznamenalo časté vyloučení a v určitých fázích jsme se museli přizpůsobit soupeři, protože to nebylo v takovém tempu. Nebylo to zkrátka úplně ono, ale za tři body jsme samozřejmě rádi. Věřím však, že když budeme hrát více v pěti a hráči budou v tempu, tak jsme schopni hrát lepší hokej.

Pro naše mladé hráče je obrovskou školou zahrát si s týmem jako je Vsetín. Abychom mohli být proti takovému družstvu úspěšní, musíme hrát v pěti lidech a ne polovinu zápasu v oslabení, když některé fauly se vůbec neměly pískat. Škoda začátku, kdy jsme dostali dva laciné góly, pak jsme se vrátili zpět na kontakt. Bohužel jsme následně nevyužili samostatný nájezd a přišel gól na 3:1. Vsetín má velmi zkušené mužstvo, které si to pak už uhrálo. Snažili jsme se, bojovali jsme, ale dnes to nestačilo. Rozhodčí z toho udělal obyčejnou „bramboračku“. Takový rozhodčí nemá vůbec pískat zápasy. Ve třetí třetině byla dlouhá prodleva. Náš hráč inkasoval faul do oblasti hlavy a krku, z čehož vznikla vzájemná bitka, po které jsme šli znova do oslabení. Myslím si, že Vsetín nemá zapotřebí, aby jim rozhodčí pískal takové nesmysly.

1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3