Drtičům nestačil ani tříbrankový náskok, soupeř ukázal svou sílu a do dalších bojů postupuje opět Poruba

pátek 4.3.2016 | Jan Hochman, René Chyla

Středeční euforii střídá velké zklamání a obrovský smutek. Hodonínští hokejisté ani na třetí pokus nedokázali v prvním kole přejít přes ostravskou Porubu a to ani přes to, že v polovině pátého čtvrtfinále vedl slovácký celek o tři branky a navíc spálil spoustu dalších vyložených šancí. Domácí tým totiž jako bájný Fénix doslova vstal z popela a čtyřmi góly během necelých čtyř minut získal vedení na svou stranu. Z tohoto direktu se už hosté bohužel nevzpamatovali a v závěrečné části inkasovali ještě třikrát. Drtičům tak sezona dnešní porážkou končí, do dalšího kola vyřazovacích bojů postupují hokejisté Poruby.

ČF5, pátek 4.3.2016
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  8:4  (1:2, 4:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Gelnar (Zachar, Chaloupka), 32. Ovšák, 33. Seidler (Stejskal), 35. Zachar (Gelnar), 36. Vrána (Seidler), 41. Gelnar (Zachar), 45. Zachar (Chaloupka), 56. Seidler (Ballner) - 6. Jurásek (Špok), 7. Tomi (Mikéska, Polesný), 22. Jurásek (Peš), 29. Špok (Jedlička). Rozhodčí: Grech, Petružálek ml. - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:4, navíc Polesný (HOD) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1270. Střely na branku: ??:??. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 8:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (29. Kubáň) – Malý, Peslar, Slavík, Puškár, Ovšák, Buček, Baca, Vajda – Gelnar, Zachar, Chaloupka – Seidler, Vrána, Stejskal – Ballner, Sedlář, Vaněk – Rimmel, Szajter, Blahuta. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Pokorný (C), Kolář, Škápik, Nedvěd, Mikéska, Jedlička - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Černohous, Polesný, Tomi - Janás, Hložánek. Trenér: Stanislav Beťko.

Drtiči působili od úvodních minut více motivovaně než domácí a tempo na ledě dirigovali. Nejprve z mezikruží neuspěl Jakub Sajdl a ve čtvrté minutě musel dokonce zatáhnout za záchrannou brzdu Jan Puškár, po jehož podražení zkřížil hlavní sudí ruce nad hlavou. Martin Špok ale z následného trestného střílení střelou pod vyrážečku neuspěl. Hodonín ale otevřel skóre o dvě minuty později.

Martin Špok našel před brankovištěm Zdeňka Juráska, který neměl problém zakončit mezi Kotvanovy betony – 0:1. 36 sekund stačilo Drtičům na to, aby Tomáš Sršeň sáhl k oddechovému času. Jakub Tomi si najížděl po pravé straně a poslal puk ke vzdálenější tyči – 0:2. Time-out domácí borce nakopl. Už po necelé minutě RT TORAX snížil. Zacharův pokus sice Kotvan fantasticky vyrazil, proti dorážce Jakuba Gelnara pod víko už ale neměl hodonínský gólman nárok – 1:2.

Hosté začali druhé dějství znovu lépe a hned ve 22. minutě si vzali dvoubrankové vedení zpět. Petr Peš nahrával najíždějícímu Zdeňku Juráskovi na levý kruh, odkud hodonínský snajpr zakončil k pravé tyči – 1:3. Drtiči potvrdili znovu své kvality o sedm minut později. Róbert Jedlička obelstil porubskou obranu, našel volného Martina Špoka, který měl do odkryté branky lehkou práci – 1:4.

Radek Tihlář se tak musel poroučet z brány, jehož místo zaujal Andreas Kubáň. Porubští ale záhy znovu vykřesali naději. Milan Ovšák se opřel do kotouče mezi kruhy a černý kus pryže si našel cestu až za Kotvanova záda – 2:4. Za dvě minuty domácí jásali znovu a hlavní lodivod Hodonína Stanislav Beťko taktéž reagoval oddechovým časem. Nahrávku Vladimíra Stejskala perfektně zužitkoval Petr Seidler, který nachytal Kotvana mezi betony – 3:4.

Zmrtvýchvstání pokračovalo v čase 34:34. David Zachar se nacpal až před brankoviště, odkud nastřelil Kotvanovu lapačku, puk se ale nakonec dokutálel až za brankovou čáru – 4:4. 34 sekund a neskutečný obrat byl dokonán. Seidlerovu ránu Kotvan vyrazil, dorážka Lukáš Vrány ale způsobila na tribunách nepopsatelný nával euforie – 5:4. Domácím stačilo na čtyři góly pouhých 238 sekund! Jan Chaloupka navíc o chvíli později tečoval střelu jednoho z domácích do horní tyče.

Úvod poslední dvacetiminutovky už ale ovládli Ostravané. Už po 18 vteřinách hry přihrál David Zachar najíždějícímu Jakubu Gelnarovi, který vykoupal Kotvana a zakončil doprostřed odkryté branky – 6:4. Drcení Drtičů pokračovalo dále. Jan Chaloupka vyslal do úniku po pravé straně Davida Zachara, který se natlačil až před hodonínského gólmana a bekhendem vymetl levý horní růžek Kotvanovy klece – 7:4.

Petr Seidler pak na začátku 49. minuty trefil z pravého kruhu břevno. V 56. minutě byl postupový hodonínský hattrick dokonán. David Ballner v přečíslení poslal puk přesně na hůl Petra Seidlera, který pohotovou střelou k levé tyči poslal RT TORAX do semifinále – 8:4. Poruba tak potřetí vyřadila Drtiče ve čtvrtfinále a počtvrté v řadě postupuje do semifinále.

Tomáš Sršeň (Poruba):
Na dnešním zápase bylo vidět, že kluci byli rozklepaní, protože to poslední utkání v Hodoníně na nás zanechalo určité stopy. Nějaká deka tam určitě zpočátku byla, jsem ale rád, že za stavu 1:4 to kluci nepoložili, zkonsolidovali se a šlápli na plyn. Důležitý byl určitě druhý gól, od kterého jsme byli už jednoznačně lepší a to byl určitě moment, ve kterém se dnešní duel zlomil.

Úvod zápasu nám vyšel a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Hráli jsme ze zajištěné obrany a čekali jsme na brejky. Všechno nám to do poloviny zápasu vycházelo, vedli jsme 4:1 a to jsme měli ještě několik opravdových tutovek, které jsme nedokázali proměnit. Poruba pak začala prostřelovat puky a napadat naši rozehrávku ve dvou až třech hráčích a my jsme začali kupit chyby. Soupeři jsme na dva góly v podstatě nahráli, což domácí dostalo na koně a pak už jsme se z toho nedokázali oklepat. Poruba šla do poslední třetiny s jednobrankovým náskokem, ale my už jsme na vyrovnání neměli dostatek ani psychických ani fyzických sil. Série byla hrozně dlouhá a náročná, ale vzhledem k tomu, v jak úzkém kádru jsme čtvrtfinále odehráli, se určitě nemáme za co stydět. Kluci nechali na ledě všechno, ale Poruba byla o chloupek lepší a postup si zasloužila. Musím a hlavně chci vyzvednout naše fanoušky a vyseknout jim obrovskou pochvalu a poklonu za to, že za námi do Poruby přijeli v tak obrovském počtu a celý zápas nás hlasitě podporovali. Všichni si jejich podpory v celé sezoně hrozně moc vážíme a o to víc nás mrzí, že jsme jim to dnes neoplatili výhrou nad Porubou.

1. SUM Šumperk 31 150:72 79
2. HBR Havl. Brod 30 120:98 56
3. HOD Hodonín 30 121:110 51
4. OPA Opava 30 110:96 49
5. VAL Val. Meziříčí 30 106:92 47
6. KOP Kopřivnice 31 99:99 40
7. NJI Nový Jičín 30 93:124 39
8. ZNS Žďár n/S 30 99:124 32