Třetí čtvrtfinále opět nabídlo gólové hody a napínavou podívanou se šťastnějším koncem pro domácí Porubu

pondělí 29.2.2016 | Jan Hochman, Adam Krátký

Střelecké manévry ve čtvrtfinále Poruby s Hodonínem pokračovaly i ve třetím utkání série. Opět se opakovala divoká přestřelka z prvního čtvrtfinálového duelu a celkem padlo dvanáct branek. Drtiči se po zaspaném začátku dokázali třikrát vrátit do zápasu a v sedmatřicáté minutě bylo skóre 4:4. Pak se ale třikrát v řadě dokázali střelecky prosadit domácí hráči, kteří tak odskočili na rozdíl tří gólů. V samotném závěru pak Drtiči už jen korigovali na konečných 7:5 pro Porubu. Ostravský celek se tak ujímá v sérii vedení 2:1 na zápasy a ve středu přijede na Slovácko s mečbolem v kapse.

ČF3, pondělí 29.2.2016
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  7:5  (2:1, 3:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Vrána (Slavík, Seidler), 3. Peslar (Sedlář), 25. Ballner (Seidler, Vrána), 36. Ballner (Ovšák), 37. Stejskal (Vrána, Slavík), 55. Seidler (Slavík, Vrána), 59. Chaloupka (Zachar) - 12. Špok (Matula, Pokorný), 32. Charvát (Matula), 33. Peš (Jurásek), 37. Jurásek (Peš, Škápik), 60. Špok (Matula). Rozhodčí: Koziol - Ganger, Konvička. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4, 7:5. Stav série: 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Tihlář) - Malý, Peslar, Slavík, Puškár, Ovšák (A), Buček, Baca, Vajda - Gelnar, Zachar, Chaloupka (C) - Seidler, Vrána (A), Stejskal - Ballner, Sedlář, Vaněk - Rimmel, Szajter, Blahuta. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Pokorný (C), Kolář, Škápik, Nedvěd, Polesný, Jedlička, Lišaník - Matula, Sajdl, Špok - Peš, Jurásek (A), Kuba (A) - Černhous, Charvát, Tomi - Janás, Venclík, Hložánek. Trenér: Stanislav Beťko.

Za stavu 1:1 na zápasy se série musela znovu přesunout do Ostravy. Třetí zápas mohl hodně nepovědět o potencionálním postupujícím do semifinále soutěže.

Vstup do utkání se Drtičům, ale vůbec nepovedl. Z času uběhal sotva půl minutka a domácí se již mohli radovat. Seidler společně se Slavíkem založili útočnou akci, na jejímž konci stál Lukáš Vrána, který neměl problém zakončit. Neuběhli ani tři minuty a Kotvan musel lovit puk ze své sítě znovu. Přesilovou hru využil Jakub Peslar. Přesnou ránou z levé strany překonal Kotvana. Drtiči mohli po druhém inkasovaném gólu snížit, ale vyloučení Peslara se jim nepodařilo využít. V polovině první třetiny byl vyloučen Chaloupka za vysokou hůl a tuhle početní výhodu Drtiči už využili. Matula zavezl puk do útočné třetiny, kde střílel na Kubáně, před kterým kotouč tečoval ještě Martin Špok a snížit tak na rozdíl jediné branky.

V minutě čtrnácté se snažil před Kotvanem Puškár najít spoluhráče přihrávkou z otočky, ale jeho nabídka nikoho nenašla. Necelé dvě minuty před koncem Baník sice branku vstřelil, ale rozhodčí ji neuznali pro postavení hráče v brankovišti. Na začátku prostřední části byl vyloučen Charvát, ale byli to právě hodnínští hráči, kteří se dostali do vážnější situace. Jedličkův pokus zablokoval Buček, k odraženému kotouči se dostal Sajdl, ale na jeho pokus si počíhal Kubáň. Další akci na straně domácích se podařilo zdárně zakončit. K puku se dostal David Ballner, nic nevymýšlel a dělovkou prostřelil Kotvana. V polovině zápasu byli vyloučeni Peslar a Škápik. Hra čtyři na čtyři sedla lépe Baníku. Puku se chopil Matěj Charvát a snížil stav na 3:2.

O chvíli později se do brejku dostal Tomi, ale jeho pokus orazítkoval jen tyč domácí branky. Další gól měl na hokejce Matula, ale Kubáň stihl včas vytěsnit prázdný prostor v brance. Tlak Drtičů, ale přeci jen branku přinesl. Petr Peš po skrumáži dorazil za Kubáně střelu Juráska. Do další vyložené šance se dostal Tomi, ale jeho pokus skončil jen na tyči domácí branky. Naopak na druhé straně se domácí radovat mohli. Před Kotvanem vznikla skrumáž ve které se nejlépe zorientoval Jakub Gelnar, který propasíroval kotouč pod ležícími obránci až za Kotvana. Brzkou odpověď na tenhle gól měl Zdeněk Jurásek. Hodonínský matador byl důraznější než obránce a přesnou střelou srovnal stav utkání.

Přesně po půl minutě hry se, ale domácí dostali znovu do vedení. Kotvan sice vyrazil střelu Vrány, ale na následnou dorážku Vladimíra Stejskala už nedosáhl. Ke konci druhé třetiny mohl navýšit náskok domácích Gelnar, ale z bezprostřední blízkosti branku přestřelil. Do poslední části se tak šlo za stavu 5:4 pro domácí.

Poslední třetina začala velmi pozvolna. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Sedm minut po začátku téhle části byl vyloučen Ovšák a velkou šanci na hokejce měl Peš, ale jeho hůl stihl na poslední chvíli zablokovat domácí obránce. O několik vteřin později se do další šance dostali Drtiči. Matula to zkoušel z levé strany, ale na Kubáně si nepřišel. Následnou dorážku Kuby zablokovali domácí obránci. Po téhle akci byl vyloučen Kuba a Poruba v téhle přesilové hře pálila jednu ránu za druhou, ale Kotvan odolával a nepustil žádný kotouč za svá záda.

Vyloučení Matuly se podařilo domácím hráčům potrestat a odskočit tak v závěru zápasu na rozdíl dvou branek. Petr Seidler se dostal do velmi slibné pozice ze které střílel a střelou po zemi překonal Kotvana před kterým puk ještě nejspíš tečoval obránce Drtičů. Dvě a půl minuty před koncem se snažil se stavem utkání něco udělat Nedvěd. Udržel puk v útočném pásmu, a když neměl komu přihrát tak to vzal na sebe a ohrozil Kubáně, který ale puk viděl a bez problému si s ním poradil. Hodonín si po téhle akci Nedvěda vzal oddechový čas a zkoušel to bez brankáře. Špatnou rozehrávku hostů zachytil Seidler, ale prázdnou branku netrefil. Za to Jan Chaloupka měl mušku přesnější a prázdnou branku trefil. Zkorigovat stav utkání na konečných 7:5 se podařilo ještě Martinu Špokovi, který dostal puk do branky kolem pravé tyče.

Roman Kotala (Poruba):
Do utkání jsme vstoupili skvěle a hned z prvních dvou šancí dali dvě branky. Potom se zápas trošku zvrhl, ovlivnila ho spousta vyloučení. Hlavní rozhodčí nasadil velice divný metr, ve třetí třetině pro změnu nepískal nic a byl z toho pořádný guláš. Naštěstí jsme v závěru přidali nějaké góly, které nás uklidnily. Už v Hodoníně se pokusíme sérii ukončit.

Věděli jsme, že na nás domácí na začátku zápasu vlétnou, ale bohužel jsme si nechali dát během tří střídání dva góly a od toho se odvíjela hra do poloviny první třetiny, kdy byli domácí na koni a my naopak v útlumu. Pak se hra srovnala a dali jsme kontaktní branku na 2:1. Ve druhé třetině to byla bláznivá hra nahoru dolů. Podařilo se nám dvakrát srovnat, ale vždycky jsme bohužel v zápětí inkasovali velice laciný gól a do poslední třetiny jsme šli se ztrátou jednoho gólu. Pokud si ale trenér soupeře stěžoval na rozhodčí v Hodoníně, tak to, co dnes předvedli sudí tady v Porubě, to nemělo s hokejem nic společného. Prohráli jsme, ale série nekončí a my ve středu uděláme maximum pro to, abychom se do Ostravy ještě vrátili. Tím bych chtěl pozvat a zároveň poprosit naše fanoušky, aby nám přišli ve středu pomoct a aby vytvořili na tribunách pravé hokejové peklo. Klukům po náročném závěru sezony docházejí síly a potřebují dobít energii, kterou jim naši fanoušci dodávají.

19.9. | Poruba - Hodonín | 5:1
28.10. | Hodonín - Poruba | 5:2
9.12. | Poruba - Hodonín | 2:3
23.1. | Hodonín - Poruba | 4:3p
25.2. | Poruba - Hodonín | 6:4
27.2. | Hodonín - Poruba | 4:3p
29.2. | Poruba - Hodonín | 7:5
2.3. | Hodonín - Poruba | 5:4sn