Baník srovnal ve čtvrtfinálové bitvě krok s Porubou, výhru trefil v první minutě nastaveného času Jakub Sajdl!

sobota 27.2.2016 | Jan Hochman

Do odvetného duelu čtvrtfinálové série s Porubou vyrukovali hodonínští s uzdraveným Zdenkem Kotvanem v bráně. Zápas nabídl velmi kvalitní a dramatickou podívanou, která se musela více než patnáctistovkám fanouškům rozhodně líbit. Hosté z Poruby v duelu třikrát vedli, ale na vítězství tentokrát svěřenci kouče Sršně nedosáhli. Drtiči totiž dokázali vždy náskok soupeře dotáhnout a za stavu 3:3 šel duel do desetiminutového prodloužení. To ale netrvalo ani půl minuty, protože vítěznou trefu a první bod pro Drtiče zajistil Jakub Sajdl. Po dnešku je tak srovnáno na 1:1 na zápasy a už v pondělí je na programu třetí duel, opět na ostravském stadionu.

ČF2, sobota 27.2.2016
SHK Hodonín - HC RT TORAX Poruba 2011  4:3p  (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Peš (Nedvěd, Jurásek), 27. Jurásek (Škápik), 44. Špok, 61. Sajdl (Pokorný) - 10. Stejskal (Slavík), 19. Stejskal (Slavík, Seidler), 29. Seidler (Stejskal). Rozhodčí: Volf - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:3, navíc Peslar 5+OK (POR). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1549. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3. Stav série: 1:1.
SHK Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Pokorný (C), Kolář, Škápik, Nedvěd, Mikéska, Jedlička, Lišaník - Matula, Sajdl, Špok - Peš, Jurásek (A), Kuba (A) - Černohous, Charvát, Polesný - Hložánek, Tomi, Venclík. Trenér: Stanislav Beťko.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Kubáň) - Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák (A), Vajda, Malý, Buček - Ballner, Gelnar, Rimmel, Vaněk, Vrána (A), Zachar, Blahuta, Sedlář, Seidler, Chaloupka (C), Szajter, Stejskal. Trenér: Tomáš Sršeň.

V prvních minutách si obě mužstva vyzkoušela hru v přesilovce, jenže v ní úvodní branka nepadla. V sedmé minutě utkání obdržel trest do konce utkání hostující obránce Peslar, který sestřelil Polesného ve svém obranném pásmu, tudíž Drtiči měli k dispozici pětiminutovou početní výhodu. Počet hráčů na ledě se záhy srovnal po vyloučení Matuly a právě při hře čtyři na čtyři padla první branka utkání. Vladimír Stejskal předvedl klid v zakončení na hranici brankoviště a bezpečně dopravil kotouč za bezmocného Kotvana.

Jihomoravané na vedoucí trefu dokázali brzy odpovědět. Obránce Nedvěd vysunul Petra Peše do útočného pásma, ten z mezikruží mířil do horních pater branky. Tihlář si na kotouč sice sáhnul, jenže ten se odrazil od hřbetu lapačky a obloučkem zapadl za záda brankáře Poruby. V osmnácté minutě byl vyloučen Kuba po kontroverzním zákroku v útočném pásmu, za který se mohlo, ale zároveň nemuselo vylučovat. Poruba předvedla ukázkovou přesilovku, na konci kombinace do prázdné branky byl opět Vladimír Stejskal.

Druhá třetina přinesla poněkud neuhlazený hokej, koření hokeje v podobě branek jí však nechybělo. O druhou vyrovnávací trefu zápasu se postaral Zdeněk Jurásek, který se řídil heslem: „Když nevíš co s pukem, vystřel“. Jeho nahození si našlo cestu mezi clonícími hráči před brankovištěm a zaplulo do sítě. O dvě minuty později Seveřané opět vedli, a opět u toho byl hostující Stejskal. Ten vyslal do brejku Petra Seidlera, zkušený útočník se prohnal kolem Pokorného, zpomalil mezi kruhy a zamířil k levé tyči Kotvanovy svatyně.

Na třetí vyrovnávací branku si obecenstvo muselo počkat až do třetí periody. Čekání se rozhodně vyplatilo, jelikož gól to byl parádní. Martin Špok ukázal skvělé čtení hry ve středním pásmu a vystihl rozehrávku ostravských hokejistů. Najednou se hodonínské patnáctce otevřela dálnice na ose hřiště, hodonínský útočník neváhal a nechytatelnou bombou nad Tihlářovo rameno srovnal stav utkání. Šanci rozhodnout v základní hrací době měla obě mužstva, jenže se zaskvěli muži s maskou na obou stranách kluziště.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, to trvalo pouhých osmadvacet sekund. Hrdinou večera se stal Jakub Sajdl, který se zbavil svého strážce na levém křídle a ujel do samostatného úniku. Domácí útočník nezazmatkoval, nejprve si položil Tihláře na led, a následným zakončením pod horní tyčku odšpuntoval obrovskou radost v ochozech hodonínského stadionu. Čtvrtfinálová série je tak srovnaná a bude pokračovat již v pondělí na ostravském ledě.

Jak jsem již říkal v Porubě, škoda toho, že jsme tam ten bod neurvali. Po výpadku elektřiny jsme špatně vstoupili do konce zápasu. Dneska jsme výhře podřídili úplně vše. Myslím si, že jsme byli většinu zápasu lepší a aktivnější než Poruba. Zápas nás stál hodně sil, Poruba potrestala každou naši chybu a my jsme se zase na gól nadřeli. Mají hodně šikovné hráče, kteří hrají hlavou, přemýšlí u toho. Jsme rád, že kluci makali až do konce, nedali soupeři ani kousek ledu zadarmo a, že ten zápas nakonec dotáhli do vítězného konce. Musím samozřejmě zmínit i fanoušky, kteří byli dnes fantastičtí, došli ve velkém počtu a hrozně nám pomohli. My uděláme vše proto, abychom v pondělí v Porubě vyhráli, a věřím tomu, že ve středu dojde ještě více lidí a sérii ukončíme.

Roman Kotala (Poruba):
Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ale kluci ho sehráli velmi dobře a hráli přesně to, co jsme po nich chtěli. Myslím, že jsme měli více ze hry, ale bohužel ve třetí třetině jsme si nechali dát po naší chybě vyrovnávací branku. Nechci se moc vymlouvat na rozhodčí, ale od té doby nás k ničemu nepustili a drželi domácí. Byly tam vymyšlené ofsajdy, pak nás poslali do čtyř za špatné střídání a sporný okamžik byl také před rozhodující brankou. Věřím, že doma zase uspějeme a v Hodoníně pak sérii ukončíme.

1. SUM Šumperk 31 150:72 79
2. HBR Havl. Brod 30 120:98 56
3. HOD Hodonín 30 121:110 51
4. OPA Opava 30 110:96 49
5. VAL Val. Meziříčí 30 106:92 47
6. KOP Kopřivnice 31 99:99 40
7. NJI Nový Jičín 30 93:124 39
8. ZNS Žďár n/S 30 99:124 32