První čtvrtfinále trvalo téměř tři a půl hodiny, Drtiči jej ztratili smolně v závěru základní hrací doby

čtvrtek 25.2.2016 | Jan Hochman, Adam Krátký

Napínavou podívanou nabídlo první utkání čtvrtfinálové série mezi Porubou a Hodonínem. Drtiči po první třetině o gól vedli, domácím se ale v prostředním dějství podařilo dvěma góly zápas otočit. Drtiči v úvodu druhé části dokázali dvakrát srovnat, a když už to vypadalo, že zápas za stavu 4:4 dospěje do prodloužení, přestala na porubském stadionu téměř na hodinu svítit světla. Půl minuty poté, co se po nucené a dlouhé pauze vrátily oba celky na led, dokázali domácí se štěstím dostat kotouč do hodonínské brány. V závěrečné power-play pak domácí pečetili své vítězství střelou do opuštěné klece.

ČF1, čtvrtek 25.2.2016
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  6:4  (1:2, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8. Vrána (Stejskal), 30. Slavík (Stejskal), 32. Sedlář (Peslar, Zachar), 46. Stejskal (Slavík, Seidler), 58. Gelnar (Chaloupka), 60. Sedlář (Zachar, Seidler) - 15. Jurásek (Peš), 16. Charvát (Pokorný), 44. Peš (Nedvěd, Jurásek), 53. Peš (Nedvěd). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 680. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4. Stav série: 1:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Kubáň) - Malý, Peslar, Slavík, Puškár, Ovšák (A), Buček, Baca, Vajda - Gelnar, Zachar, Chaloupka (C) - Seidler, Vrána (A), Stejskal - Ballner, Sedlář, Vaněk - Rimmel, Szajter, Blahuta. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Zollpriester (Lekeš) - Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Pokorný (C), Jedlička, Lišaník - Matula, Sajdl, Špok - Peš, Jurásek (A), Kuba (A) - Černhous, Charvát, Polesný - Hložánek, Tomi, Venclík. Trenér: Stanislav Beťko.

K prvnímu zápasu play off zajížděli Drtiči do daleké Poruby. Série začínala v Ostravě, protože tamní hokejisté Poruby skončili v tabulce na čtvrtém místě. Hosté nastoupili do utkání s Jakubem Zollpriesterem v brance.

Hodonínští hokejisté vstoupili do utkání lépe, když si první vážnější situaci vypracoval Špok, který, ale trefil jen Tihláře. O chvíli později se do šance dostali domácí. Konkrétně Zachar dorážel střelu Gelnara, ale Zollpriester byl pozorný. V páté minutě byl vyloučen Černohous, kterého následoval Kolář. Torax dvojnásobnou početní výhodu nevyužil, ale udeřil těsně po skončení přesilovky. Závaru před hostující brankou využil Lukáš Vrána, který dorazil puk za záda Zollpriestera.

Přesně v minutě dvanácté rozezvonil tyč za hostující brankou Stejskal. Následující dvojnásobnou přesilovou hru Drtiči nevyužili, ale udeřili hned po skončení jako domácí. Zmatku v domácí obraně dokázal nejlépe využít Zdeněk Jurásek, který neměl problém poslat kotouč do sítě. Neuběhal ani minuta a Drtiči se dostali do vedení. Po vyhraném buly ve středním pásmu se do zakončení dostal Matěj Charvát, který překvapil Tihláře chytrou střelou. Do konce druhé třetiny bylo k vidění ještě několik možností, ale ani jedna brankou neskončila.

ZDENĚK JURÁSEK se v dnešním utkání play-off proti Porubě stal historicky prvním hráčem SHK Hodonín, který za dobu svého působení na Slovácku dosáhl pětisetbodové hranice. Gratulujeme!

Zveřejnil(a) SHK Hodonín dne 25. únor 2016

Třetí třetina začala únikem dva na jednoho. Vrána se Seidlerem, ale tuhle možnost nevyužili dobře. Seidler totiž při přihrávání trefil brusle Pokorného. Do další šance se dral hodonínský Peš, který ale při tomhle výpadu fauloval Peslara. Po následných debatách vyfasoval hodonínský útočník dvouminutový trest. Poruba nabídnutou přesilovou hru využila náramně, když Marek Slavík vypustil tvrdý projektil od modré, který trefil obě tyče a nakonec skončil v síti.

Po minutě a půl strhla Poruba vedení zpět na svou stranu. Poskakující kotouč dorazil ze vzduchu do branky Marek Sedlář a dostal svůj tým tak znovu do vedení. Vyrovnání na hokejce měl Špok, ale Tihlář stihl utěsnit skulinku mezi betony. Vyrovnání Drtičů nepřineslo vyloučení Ovšáka ani následně Stejskala. Po špatném vyhození domácích hráčů se dostal do šance Matula, ale v zakončení si nepočínal přesně. Půl minuty před koncem druhé části byl vyloučen Ovšák a tak si Drtiči přenesli minutu a půl trvající přesilovou hru do poslední třetiny.

Z kraje poslední třetiny mohl skórovat Černohous, ale nedokázal poslat puk do odkryté branky. O chvíli později se, ale již Drtiči radovat mohli. Hosté vyhráli buly po Tihlářovi levici. Nedvěd nic nevymýšlel a střílel na Tihláře před kterým puk ještě tečoval Petr Peš a srovnal tak stav utkání. Drtiči se z vyrovnání dlouho neradovali. Povedenou akci na jeden dotek zakončil přesnou střelou do poloprázdné branky Vladimír Stejskal.

Následující akci měli na starost opět domácí. Vrána se dral do úniku a i se Špokem na zádech se mu podařilo zakončit. Špok, ale fauloval a byl poslán na dvě minuty na trestnou lavici. Osm minut před koncem měl Hodonín několik možností ke srovnání, ale puk do sítě nedostali Sajdl a taky Matula. Hodonín měl tlak a vypracoval si přesilovou hru, kterou dokázal využít a po několika gólových šancí konečně srovnat skóre zápasu. Drtiči se na druhý pokus dostali do pásma domácích a Petr Peš příklepem překonal Tihláře.

Dvě a půl minuty před koncem hala potemněla kvůli tomu, že službu vypověděla hlavní světla a zůstala svítit pouze světla nouzová a zápas se nám tedy celkem znatelně protáhl. Po téměř hodině čekání se konečně světla podařilo opravit a mohlo se tak pokračovat. Osvětlení nad hostujícím brankovištěm však rozhodně nesvítilo tak, jak by mělo. Lavička Drtičů v čele s kapitánem Pokorným na to sice upozorňovala, ale hlavní sudí na to nebral zřetel.

Vstup do konce utkání měli lepší domácí. Dvě minuty a třináct vteřin před koncem utkání strhl vedení na stranu domácích Jakub Gelnar. Přízemní střela Gelnara proletěla Zollpriesterovi kolem nohy a doplachtila až do sítě. Drtiči měli stále hlavy nahoře a snažili se o vyrovnání. Blízko ke gólu měl Špok a Sajdl, ale ani jedna šance gólem neskončila. Baník to v závěru utkání zkoušel bez brankáře, ale Poruba si vybojovala puk a Marek Sedlář poslal puk do odkryté hodonínské branky. Drtiči tak první vzájemné utkání prohráli a tak se Poruba ujímá vedení v sérii. Šanci na odvetu budou mít Drtiči již v sobotu na hodonínském Zimním stadionu Václava Nedomanského.

Roman Kotala (Poruba):
Myslím, že jsme nepodali vůbec špatný výkon, ale měli jsme moře vyloučení, což Hodonín dokázal potrestat. Bylo důležité, že jsme pak za stavu 1:2 i díky přesilovkám otočili skóre dvěma slepenými brankami. Závěr byl takový rozháraný. Bylo jasné, že rozhodne jeden gól, který jsme nakonec dali my. Pauza nebyla pro oba týmy vůbec příjemná, kluci už byli dokonce bez výstroje, ale zvládli jsme to lépe. V Hodoníně nás čeká těžké utkání, ale už jsme tam mockrát vyhráli a věříme, že přivezeme druhý bod.

Dnes jsme měli na to, odvézt si z Proruby vítězství. Hra byla vyrovnaná, šance měla obě mužstva. Už jsme se připravovali na prodloužení, když vypadla téměř na hodinu světla a po nucené přestávce jsme bohužel dostali zbytečný gól. Pak jsme ještě zkoušeli power-play, kde jsme ještě měli šanci na vyrovnání, ale bohužel jsme pak ke konci inkasovali. Pan rozhodčí s námi občas zacvičil, kluci se ale přesvědčili, že se s Porubou dá hrát. Všichni věříme, že doma před vlastním publikem stav srovnáme. Tímto bych chtěl vyzvat fanoušky, na aby přišli kluky v sobotu podpořit, budou to potřebovat.

1. SUM Šumperk 31 150:72 79
2. HBR Havl. Brod 30 120:98 56
3. HOD Hodonín 30 121:110 51
4. OPA Opava 30 110:96 49
5. VAL Val. Meziříčí 30 106:92 47
6. KOP Kopřivnice 31 99:99 40
7. NJI Nový Jičín 30 93:124 39
8. ZNS Žďár n/S 30 99:124 32