Drtiči v zápase s Valašským Meziříčím nezaváhali, proti soupeři ze dna tabulky berou všechny body

sobota 6.2.2016 | Redakce

Hodonínští hokejisté rozhodli o své výhře v prvních čtyřiceti minutách hry, kdy soupeře k ničemu nepustili a sami dokázali hned čtyřikrát skórovat. V první polovině hry se o obě branky postaral Dominik Matula, ve druhé třetině na něj navázal Petr Peš a těsně po něm junior Michal Venclík, který si připsal premiérový gól v mužské soutěži. Brankář Zavadil držel dvaapadesát minut čisté konto, v závěrečné fázi hry však hned dvakrát inkasoval. Domácí tak přehráli valašské Bobry 4:2.

40.kolo, sobota 6.2.2016
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  4:2  (1:0, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Matula (Špok, Mikéska), 23. Matula (Špok, Mikéska), 37. Peš (Tomi, Nedvěd), 38. Venclík (Charvát, Pokorný) - 53. Kývala (Janota, Žabčík), 60. Janota (Varga D., Kubo). Rozhodčí: Obadal - Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1055. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
SHK Hodonín: Zavadil (Štěpanovský) - Kolář, Mikéska, Polesný, Nedvěd, Pokorný (C), Jedlička, Kulyk, Lišaník - Matula, Špok, Janás - Peš (A), Jurásek, Tomi - Venclík, Charvát, Černohous - Hložánek. Trenér: Stanislav Beťko.
HC Bobři Val. Meziříčí: Čáp (Oczadly) - Mikel, Janota, Kovář, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Zábojník - Sprušil (A), Varga, Studený (A), Kubo, Pořický, Kuchta, Podešva, Kývala, Baroš, Martiník (C). Trenér: David Handl.

Drtiči na svého soupeře vlétli hodně zhurta a těsně po začátku zápasu slavili gól. Po Špokově střele se k odraženému kotouči dostal Dominik Matula a z dorážky překonal Čápa v bráně valašských Bobrů. Do šancí se dostávaly oba týmy, ale brankáři byli pozorní a drželi skóre na nule. Zvláště pak hostující gólman měl mnoho práce, v první třetině však již znovu překonán nebyl.

V podstatě stejně jako začala třetina první, začala i druhá. Martin Špok vyslal přihrávku mezi kruhy, kde stál připravený Dominik Matula, který dobrou střelou zakončil přesilovkovou kombinaci.

Drtiči diktovali tempo zápasu a svého soupeře pouštěli do šancí spíše sporadicky. Skóre navýšili v sedmatřicáté minutě, kdy se z úniku prosadil Petr Peš. O minutu později slavili znovu, když Pokorný s Charvátem vypracovali dobrou pozici pro Michala Venclíka, který dostal Drtiče do čtyřbrankového trháku.

Valaši v poslední třetině přidali na tempu, ale proti byl velmi jistý Petr Zavadil, který vychytal všechny střelecké pokusy Bobrů. Tuto statistiku mu bohužel v třiapadesáté minutě narušil Martin Kývala, který upláchnul domácím bekům a překonal Zavadila střelou mezi betony.

Ke slovu se dostali i bývalí Drtiči, konkrétně tedy obránce Michael Janota, který se v nabídnuté početní výhodě dostal k odraženému kotouči a pohodlně zakončoval do poloodkryté klece. To bylo však už jen půl minuty před koncem zápasu a Drtiči po zisku tří bodů opět okupují čtvrtou pozici v tabulce druholigové skupiny Východ.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín):
Tak jak se nám dnes těžce rodila sestava tak stejně těžce se rodil i výsledek. Ze sestavy nám vypadli další dva zkušení hráči tak jsme museli tým doplnit juniory. Junioři, kteří dnes do zápasu naskočili tak se s tím poprali dobře a odvedli dobrou práci. Na začátku zápasu jsme dali gól, který nás uklidnil a v některých momentech nás podržel gólman. Druhá třetina byla jednoznačně v naši režii. Dokázali jsme tam dát tři góly, které padly po pěkných akcích, a mohli jsme hrát relativně v klidu. V poslední části jsme trochu ubrali na tempu, ale to neměnilo nic na tom, že jsme si tohle utkání zasloužili vyhrát. Škoda jen, že jsme trochu více nepomohli brankáři, aby vychytal čisté konto.