Baník ztratil tříbrankové vedení, nakonec ale přeci jen dokázal zvítězit a veze z Opavy cenné tři body!

středa 6.1.2016 | Jan Hochman, Adam Krátký

Drama jako z pera Williama Shakespeara dnes bylo k vidění na opavském zimním stadionu. Hosté z jihu Moravy vedli po dvou třetinách díky gólu Daniela Koláře a dvěma přesným zásahům Martina Špoka celkem přesvědčivě o tři branky a vypadalo to, že si v pohodě kráčí pro tři body. Slezan se ale nevzdal a během 279 vteřin dokázal čtyřmi góly zvrátit vedení na svou stranu. Drtiči se ale z tohoto direktu oklepali a díky dvěma přesným zásahům Dominika Matuly si nakonec připisují tři body za výhru 5:4.

31.kolo, středa 6.1.2016
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  4:5  (0:1, 0:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 42. Vítek (Svoboda, Tichý), 44. Wolf (Baďura, Tůma), 46. Chalupa (Wolf, Baďura), 47. Vítek (Tichý, Polok) - 17. Kolář (Sajdl, Matula), 30. Špok (Nedvěd), 33. Špok (Mikéska, Matula), 52. Matula (Jurásek), 56. Matula. Rozhodčí: Koliba – Vožda, Zedník. Vyloučení: 8:4, navíc Peš (HOD) 5+OK, Špok (HOD) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.
HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) - Galvas (A), Tůma, Mosler, Tichý, Vrabel - Baďura, Chalupa (C), Wolf - Svoboda, Polok, Vítek - Herman, Černý L., Rousek. Trenér: Karel Suchánek.
SHK Hodonín: Kotvan (Zavadil) - Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Pokorný (C), Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Garanin, Charvát, Kučera - Hložánek, Černohous, Tomi. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Drtiči po zápase pod širým nebem v Brně zajížděli v rámci jednatřicátého kola do Opavy. Hned z kraje utkání byl vyloučen Škápik, ale opavští hráči tuhle možnost nevyužili. Naopak to byli Drtiči, kteří se dostali do vážnějších šancí, ale ani jednu možnost nevyužili. První branky se fanoušci na opavském stadionu dočkali až v minutě sedmnácté, a to když Sajdl našel z druhé vlny najíždějícího Daniela Koláře, který tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě.

Vstup do začátku druhé části měli lepší domácí a to když se do šance dostal Rousek, ale hodonínský obránce tuhle střelu srazil do rohu kluziště. Běžela minuta třicátá a Drtiči se radovali podruhé. Martin Špok obdržel přihrávku od Nedvěda přes celou šíři kluziště, bez přípravy pálil a puk dostal až za Šafránkovy záda. O dvě minuty později se do šance dostal domácí Wolf, ale Kotvan jeho šanci zneškodnil a následně byl Wolf vyloučen za hru vysokou holí.

Nabídnutou přesilovou hru Drtiči využili. Konkrétně Martin Špok dorážel střelu Mikésky a vsítil tak svůj druhý gól v tomhle utkání. Slezané se v závěru druhé třetiny tlačili více do branky, ale vstřelit gól se jim nepodařilo a tak se do šaten šlo za stavu tři nula pro hosty.

Start poslední periody vyšel domácím borcům parádně, když během pěti minut vstřelili tři góly a srovnali tak stav utkání. Jako první se mezi opavské střelce zapsal Jakub Vítek, když střelou nad beton překonal Kotvana. Druhou povedenou akci zakončoval Petr Wolf, kterého následoval Petr Chalupa a rázem byl stav utkání vyrovnaný. Opava byla v téhle části hry jasně lepším celkem a zásluhou jim byl čtvrtý gól v síti Drtičů, který vsítil Jakub Vítek po rychlé kombinaci domácích borců.

Drtiči se po téhle nepovedené pasáži dokázali rychle vzpamatovat. Chybu opavských hráčů potrestal Dominik Matula, který našel skulinku mezi betony Šafránka. Neuběhly ani čtyři minuty a Dominik Matula se mohl radovat po druhé. Matula vybojoval puk na útočné modré čáře. Osamocený se řítil na Šafránka, kterého dokázal překonat. Drtiči se tak z ledu Opavy odváží tři body, ale utkání bohužel nedohrál Sajdl kvůli zlomenině nosu, Peš kvůli problémům s ramenem a Garanin, který měl taktéž problémy s ramenem.

David Musial (Opava):
První dvě třetiny jsme se snažili hrát, ale pořád jsme byli o krok pozadu. Dostali jsme tři góly, snažili jsme se, měli jsme šance, ale ty jsme neproměnili. Na začátku třetí třetiny jsme dali brzo branku, což nás nakoplo. Dali jsme čtyři góly, ale problém byl v tom, že jsme udělali dvě individuální chyby. Ty Hodonín potrestal, a proto jsme zápas prohráli.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Dvě třetiny zápasu jsme měli pod kontrolou, vedli jsme 3:0 a soupeře jsme k ničemu moc nepouštěli. Před poslední třetinou jsme si říkali, že musíme hrát jednoduše, protože to domácí ještě zkusí. Místo toho jsme ale samozřejmě začali vymýšlet nesmysly a nechali jsme soupeře naprosto lehce dát během šesti minut čtyři góly. Zaplať pánbůh, že jsme to nakonec zvládli a vezeme domů tři body, ale podle mého názoru bychom měli tak dobře rozehrané utkání dohrát v klidu a ne z toho udělat takové drama. Naším nejlepším hráčem byl dnes bez debat Dominik Matula, kterému také celá kabina po utkání poděkovala, protože jsme dnes vyhráli hlavně díky jeho výkonu.

1. ZNO Znojmo 1 4:2 3
2. ZNS Žďár nad Sázavou 1 2:1 3
3. OPA Opava 1 1:2 0
4. KOP Kopřivnice 1 2:4 0
5. HOD Hodonín 0 0:0 0
6. NJI Nový Jičín 0 0:0 0
7. VAL Valašské Meziříčí 0 0:0 0
8. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0