Další zbytečná ztráta, Baník se doslova protrápil k dvoubodové výhře nad nováčkem z Kopřivnice

středa 16.12.2015 | Jan Hochman

Dnes to bylo velké trápení. Domácí se sice po první přestávce ujali vedení 2:1, ale hosté pak během necelých sedmi minut nasázeli hodonínským čtyři branky a otočili skóre jasně na svou stranu. Drtiči to ale nezabalili, ještě do přestávky snížil výborně hrající Dominik Matula a chvíli po obrátce to bylo už jen o gól. Vyrovnání zařídil šestadvacet vteřin před koncem třetí třetiny Petr Peš a ten samý hráč vstřelil v čase 63:24 i vítěznou branku. Hodonínští hokejisté tak berou ze zápasu 27. kola dva body.

27.kolo, středa 16.12.2015
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  6:5p  (1:1, 2:4, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Kuba (Mikéska, Kolář), 26. Matula (Jedlička, Kuba), 39. Matula (Pokorný, Jedlička), 42. Špok (Škápik), 60. Peš (Matula, Mikéska), 64. Peš (Špok) – 16. Stránský (Tomášek, Matějek), 31. Tomášek (Matějek, Dusík), 33. Červenka, 33. Bartošák (Čintala, Matějek), 38. Sluštík. Rozhodčí: Obadal - Maťašovský, Maloušek. Vyloučení: 5:7, navíc Kofroň (KOP) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 851. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 6:5.
SHK Hodonín: Zavadil (33. Kotvan) - Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Pokorný (C), Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Kučera, Charvát, Hložánek - Černohous, Janás. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC TATRA Kopřivnice: Vrba (Unzeitig) - Dusík, Jašek, Čintala, Vydra, Marek (A), Teper - Kofroň, Bartošák, Sluštík (A), Suchý, Matějek, Stránský, Tomášek (C), Pargáč, Červenka. Trenér: Václav Slabý.

Oba soupeři nastoupili do utkání zpočátku velmi opatrně. Možnost trochu rozvířit vody měli v šesté minutě Drtiči, jimž byla poskytnuta první přesilová hra. Kopřivničtí zvládli první oslabení bez větších problémů a stejný scénář se opakoval i po bezmála třech minutách, kdy opět domácí výhodu jednoho muže v poli nevyužili. Stále šlo více-méně o takové oťukávání, jelikož oba týmy hrály o udržení své pozice v tabulce.

Po dalších dvou přesilových výhodách se ujali iniciativy hosté, kteří ve své druhé přesilovce konečně otevřeli brankový účet zápasu. Po kombinaci Matějka s Tomáškem zakončoval z bezprostřední blízkosti Vít Stránský, proti němuž neměl Zavadil sebemenší šanci. Oranjes se trochu osmělili a začali nebezpečně ostřelovat Vrbovu svatyni. Tu porazil v další přesilovce po Mikéskově dělovce od modré Michal Kuba a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Domácí začali v druhé dvacetiminutovce hýřit aktivitou, ale proti byl výborný Vrba, který lapal jednu šanci za druhou. Nakonec byl přecejen poražen, když se po velmi pohledné akci prosadil po krásném blafáku štírek Dominik Matula. Nyní byla na tahu Kopřivnice a nutno dodat, že následující minuty se odehrávaly přesně v její režii.

Hodonínští trochu polevili v napadání a toho hostující borci okamžitě začali využívat. Nejprve se prodral do zakončení Martin Tomášek, jemuž se povedlo strážce hodonínské svatyně překonat parádní střelou pod víko. Byl následován Adamem Červenkou, který vystihl zmatek v rozehrávce domácích beků a z hranice velkého brankoviště střelou švihem vyhnal Zavadila z brány.

Střídající Zdenko Kotvan si nepřipsal jediný zákrok a už opět lovil puk ze své sítě po střele Reného Bartošáka. To vše se hostům povedlo za pouhých 149 vteřin. Drtiči se pochopitelně snažili vstřelit kontaktní gól, ale Matula ve skvělé pozici Vrbu nepřekonal. Naopak udeřili opět hosté, jmenovitě tedy Ondřej Sluštík, který zvyšoval na hrozivých 5:2. Zodpovědnost na sebe poté opět vzal mladíček Dominik Matula, který projel celé hřiště a krásnou střelou do šibenice alespoň snížil.

Ihned po začátku třetiny vrátil domácí do zápasu Martin Špok. Střídaly se šance na obou stranách, ale brankáři své týmy drželi nad vodou. V dvaapadesáté minutě byl v samostatném úniku faulován Michal Kuba, ale v následném trestném střílení pohořel na skvělém Vrbovi. Na druhé straně předváděl své umění jistý Kotvan a Kopřivnice tak stále držela hubené jednogólové vedení.

Bezmála minutu před koncem třetí periody byli vyloučeni Charvát a Tomášek. Drtiči odvolali svého gólmana z brány a pokusili se o powerplay. Ta byla úspěšná. Dnes neuvěřitelně hrající Dominik Matula poslal pas na snajpra Petra Peše, jenž propálil soupeřova gólmana a vyrovnal stav na 5:5. Šlo se tedy do prodloužení. V nastaveném čase se hra přelévala ze strany na stranu, čehož využil opět Petr Peš, který si najel přesně na místo, kam Vrba vyrazil Špokovu střelu a uklidil kotouč do sítě.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Hráčům jsem za dva body poděkoval, za čtyřicet minut jsem jim ale všem razantně vynadal. Byla to úplná katastrofa. Nikdo nehrál dobře, útočníci ani obránci. Přísnější měřítko sneslo pouze pár výjimek, jinak bylo všechno špatně. Nezajímá mě, kdo za to může, všichni hrají spolu. Je vidět, že třeba druhá pětka umí svůj minizápas vyhrát 3:0, ale taky s přehledem prohrát 1:4. Vypadalo to, jako bychom netrénovali. Hráči si někdy dělají, co chtějí. Máme špatné začátky, protože do toho nejdeme naplno a pak to v poslední třetině honíme. Vystřídali jsme golmany, protože jsme chtěli udělat změnu. Na gólmany se ale nemůžeme vymlouvat. Bylo to o výkonu všech hráčů.

Václav Slabý (Kopřivnice):
Bod je pro nás málo. Zápas jsme měli lépe odehrát. Za stavu 5:2 jsme byli v euforii. Udělali jsme však nehorázné chyby a o náskok přišli. Nakonec se ale bod určitě cení, vždyť tady těžko uspějí i silnější mančafty. Na co jsme ale opravdu naštvaný, tak to byl výkon sudího. Bylo to do nebe volající. Takoví rozhodčí nemají ve druhé lize co dělat. Korunu tomu nasadil, v poslední minutě. Náš hráč byl nejprve faulován a pak v pádu zavadil o domácího borce. Sudí nepochopitelně vyloučí oba dva, což je neskutečné a alibistické rozhodnutí.

1. SUM Šumperk 36 184:85 91
2. HBR Havl. Brod 37 145:123 65
3. VAL Val. Meziříčí 36 125:108 59
4. OPA Opava 35 127:112 58
5. HOD Hodonín 35 132:127 57
6. KOP Kopřivnice 37 114:113 52
7. ZNS Žďár n/S 35 116:137 44
8. NJI Nový Jičín 36 108:147 42