Baník držel s favoritem krok do poloviny zápasu, Frýdek si ale z Hodonína i tak odváží tři body

neděle 13.12.2015 | Jan Hochman

Baník byl v první třetině jasně lepším mužstvem, ale Drtiči opět doplatili na to, že se poslední dobou trápí v koncovce. V polovině zápasu byl stav nerozhodný, ale pak hosté během necelé minuty odskočili na rozdíl dvou branek. Do poslední třetiny tak šel favorit s pohodlným náskokem, který Juříkovi svěřenci udrželi a ještě navýšili. Drtiči se ale nemají za co stydět a i přes prohru si po skončení utkání vysloužili od domácího publika potlesk za předvedený výkon.

26.kolo, sobota 12.12.2015
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  1:5  (0:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Matula (Sajdl) - 16. Franek (Sonnek), 34. Růžička (Kvapil, Christov), 35. Cienciala (Samiec, Klimša), 51. Klimša, 54. Samiec (Kowalczyk, Růžička). Rozhodčí: Volf - Blaha, T. Goňa. Vyloučení: 4:7, navíc Polák (FRM) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1294. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
SHK Hodonín: Kotvan (Zavadil) - Kolář, Pokorný (C), Škápik, Nedvěd, Mikéska, Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Kučera, Charvát, Hložánek - Černohous, Janás. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) - Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk (C), Samiec, Adámek, Kvapil, Polák - Franek, Piecha, Sonnek, Klimša (A), Chmielewski, Schwarz, Cienciala, Meidl, Růžička, Jaroš, Chritov. Trenér: Jiří Juřík.

Úvodní minuty dnešního zápasu patřily jasně domácímu týmu. Hodonínští byli aktivnější a soupeře několikrát zamkli před jeho brankou, i ty největší šance ale zůstaly bohužel nevyužity. Naopak hosté svou první větší příležitost využili k otevření skóre. Po chybě v obranném pásmu se ke kotouči dostal Sonnek, který jej přistrčil Tomáši Franekovi a jeho střela zaplula přesně pod horní tyč domácí brány.

Drtiči se zaslouženého vyrovnání dočkali v páté minutě druhé třetiny, kdy ve vlastím oslabení vybojoval Sajdl ve středním pásmu puk pro Dominika Matulu, který parádně provedeným blafákem překonal výborně chytajícího Šimbocha.

Zlomové okamžiky utkání přišly v polovině utkání. Sudí Volf přehlédl jasný faul na Matulu a chvíli na to šli hosté opět do vedení. Hodonínský odchovanec Marek Růžička šikovně tečoval Kvapilovu bombu od modré a kotouč se mezi nohama hodonínského golmana došoural až za brankovou čáru. O osmapadesát vteřin později udeřili hosté op/ět, když po kolotoči v obranné třetině Hodonína vykoupal bezmocného Kotvana David Cienciala.

Do poslední třetiny tak šel favorit s dvoubrankovým vedením, které si frýdečtí již v pohodě pohlídali a v závěru přidali ještě dvě branky. Na 1:4 zvyšoval David Klimša a skóre uzavřel po nádherném Kowalczykově pasu přes celé hřiště David Samiec. Baník doma podlehl farmě extraligového Třince 1:5, ale hráči se určitě nemají za co stydět.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Myslím si, že jsme začali velmi dobře a první třetina byla z naší strany odehrána velmi dobře. Měli jsme tam spoustu dobrých šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit v góly. Ve druhé třetině jsme v dobrém výkonu pokračovali, srovnali jsme na 1:1. Pak se ale ukázala kvalita a síla soupeře, který dokázal potrestat každou naši chybu a najednou to bylo 1:3. V poslední části jsme už neměli tolik příležitostí, ale kluci nechali na ledě všechno a odmakali to na maximum. Škoda, že ten výsledek je nakonec takový, jaký je, protože si nemyslím, že by rozdíl byl až takový. Kluci se určitě nemají za co stydět.

Jiří Juřík (Frýdek-Místek):
Určitě jsme velmi rádi za konečný výsledek, protože ta dvě předchozí utkání byla velmi těžká a ani dnes to nebylo nic jednoduchého. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany, ale to se nám v první třetině příliš až tak nedařilo a domácí nás celkem jasně přestříleli. Celkově nám to v první třetině moc nešlo, ale podařilo se nám dát šťastný první gól a kluci si od tohoto momentu začali více věřit. Neustále jsme jim zdůrazňovali, že mají hrát stále ze zabezpečené obrany a aby si počkali na brejky, což se nám nakonec podařilo. Rozhodující byly určitě dva slepené góly v polovině zápasu, po kterých museli domácí více otevřít hru.