Drtiči se protrápili k výhře nad poslední Karvinou, druhý bod vystřelil v prodloužení Daniel Kolář

sobota 5.12.2015 | Jan Hochman

Zápas s dvanáctým týmem tabulky se hodonínským hokejistům příliš nepovedl. Hosté využívali chyb v domácí obraně a hrozili z brejků. Drtiči svého soupeře jasně přestříleli, ale opět dopláceli na spalování šancí. Hosté v poslední třetině dvěma góly sebrali domácím vedení, ale Drtičům se podařilo tři minuty před koncem základní hrací doby srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm vzal zodpovědnost na sebe Daniel Kolář, který přesnou ranou od modré zajistil Baníku druhý bod.

24.kolo, sobota 5.12.2015
SHK Hodonín - SK Karviná  5:4p  (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Sajdl (Kuba, Matula), 31. Peš (Jurásek, Nedvěd), 33. Kuba (Špok, Sajdl), 57. Peš (Matula, Jurásek), 64. Kolář (Charvát) - 9. Kasperlík O. (Graca), 28. Graca (Grygar), 47. Kasperlík M. (Grygar, Deutsch), 52. Graca (Vyčesaný). Rozhodčí: Slavka - Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 976. Střely na branku: 49:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4.
SHK Hodonín: Kotvan (Zavadil) - Kolář, Pokorný (C), Škápik, Nedvěd, Mikéska, Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Kučera, Charvát, Piskoř - Tomi, Hložánek, Černohous. Trenér: Lubomír Oslizlo.
SK Karviná: Pútec (Volf) - Deutsch, Malík, Jaroch, Dziov, Graca, Opravil (C), Grygar, Kasperlík M. (A), Juhász (A), Foltýn, Logunovs, Chomič, Vyčesaný, Křibík, Václavík, Kasperlík O., Blahuta. Trenér: Josef Štoudek.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří již na začátku třetí minuty nebezpečně ohrozili domácí bránu. Proti Grygarovi ale Kotvan vytáhl výborný zákrok betonem. Domácí se osmělili až v osmé minutě, kdy se Piskoř šikovně natlačil před Pútece. Karvinský golman ale svou svatyni uhájil. Následně šli domácí do tří a Slezané nabídnutou šanci dokázali využít. Ondřej Kasperlík dostal na brankovišti příliš moc prostoru a natřikrát procpal kotouč za Kotvanova záda.

Vyrovnání se domácí mužstvo dočkalo v polovině čtrnácté minuty, kdy Kuba zavezl kotouč k zadnímu hrazení, obkroužil bránu a naservíroval puk Jakubu Sajdlovi, který ranou z mezikruží překonal Pútece. Chvíli před první přestávkou byli domácí blízko vedoucí branky, ale přesilovková Kolářova bomba proletěla jen kousek od pravé tyče karvinské brány.

Na další gól se čekalo do osmadvacáté minuty a opět to byli hosté. A opět v početní výhodě, tentokrát však klasické. Grygarovu přihrávka našla přesně Daniela Gracu, jehož rána skončila přesně v horním růžku domácí brány. Drtiči ale přispěchali s rychlou odpovědí. V přesilové hře o dva muže doklepl za bezmocného Pútece Juráskovu střelu pohotově Petr Peš a bylo srovnáno.

O dvě minuty později bylo na tribunách Zimního stadionu Václava Nedomanského ještě o poznání veseleji. Výborné střídání prvního útoku zakončil Michal Kuba, před nímž zívala téměř prázdná brána soupeře, a pro nejlepšího střelce loňského ročníku nebylo těžké doklepnout puk do sítě.

Vedení vydrželo domácímu mužstvu do sedmačtyřicáté minuty. Po chybě domácích se dostal do brejku Martin Kasperlík a nejproduktivnější hráč Karviné bekhendovým blafákem srovnal na 3:3. O necelou minutu později se brankové světlo za karvinskou bránou rozsvítilo počtvrté. Břeclavský sudí Slavka gól nejprve uznal, ale po intervenci čárového gól neuznal. V momentě, kdy bylo branky docíleno, totiž ležel na ledové ploše jeden z karvinských hráčů a místo gólu putoval na trestnou lavici domácí Sajdl.

Guláš hlavní sudí okořenil vzápětí, kdy hostující lavičce udělil dvě minuty za hru v šesti, přitom ze hry po Sajdlově vyloučení neuběhla ani jedna vteřina. V začínající dvaapadesáté minutě se Karviná potřetí v utkání ujala vedení. Situaci tři na jednoho vyřešili hosté nejlépe, jak mohli, a Daniel Graca svou druhou brankou v utkání přiblížil Karvinou k nečekanému vítězství.

Drtiči se snažili o vyrovnání, ale na hokejkách byla jasně vidět nervozita. Až na konci sedmapadesáté minuty to konečně vyšlo. V končící přesilovce našel Matula parádní přihrávkou zpoza brány Petra Peše, který vyhnal pavouky z levé šibenice Pútecovy klece. Za nerozhodného stavu 4:4 tak utkání dospělo do prodloužení.

Do něj šli domácí v početní výhodě, protože společně se sirénou oznamující konec třetí třetiny byl vyloučen Logunovs, Drtičům se ale přesilovka moc nepovedla. Jedinou, i když velkou šancí byla šikovná souhra dua Peš - Jurásek, ale teč hodonínského matadora Pútec s obtížemi zlikvidoval.

Rozhodující moment přišel v čase 63:03. Charvát nabil na modrou Danielu Kolářovi a vytáhlý hodonínský zadák propálil vše, co mu stálo v cestě. Drtiči se svého soupeře přestříleli 49:29, přesto se ale na vítězství nadřeli a v konečném zúčtování připisují do tabulky dva hodně utrápené body.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Dnes to určitě nebyl optimální výkon. Bohužel to je v hlavách. Když přijede silný soupeř, tak jsou kluci soustředění, nic nevymýšlí a hrají jednoduše. A když pak přijde relativně slabší tým, tak si myslí, že to půjde samo a tohle se umí často vymstít, k čemuž dnes moc nechybělo. Utekli jsme doslova hrobníkovi z lopaty. Udělali jsme spousty chyb, které soupeř potrestal. Dnes jsou důležité dva body, ale takový výkon se už nesmí opakovat. Musíme se vrátit k té hře, jakou jsme předváděli například ve Vsetíně. Možná nám trochu uškodila i ta dlouhá dvoutýdenní pauza, během které jsme nehráli žádný zápas. Ale na druhou stranu je pravda, že na tohle se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme dnes to utkání rozhodnout dřív a netrápit se až do konce. Šance jsme na to určitě měli.

Josef Štoudek (Karviná):
Chtěl bych klukům poděkovat za dnešní výkon. My v naší situaci jdeme zápas od zápasu a bereme každý bod. Byli jsme kousek od vítězství, ale takový je prostě hokej. Soupeř je kvalitní, ale my jsme předvedli velmi dobrý a bojovný výkon. My bohužel neproměňujeme šance, a proto jsme tam, kde jsme. Myslím si, že zápas úplně nevyšel rozhodčímu a podle mého názoru byly některé fauly dost vymyšlené. Ale jak říkám, pro nás má každý bod cenu zlata.