Baník v Moravských Budějovicích prohrál, zápas zastínilo nešťastné zranění domácího Marka Lupače

sobota 14.11.2015 | Jan Hochman

Hodonínským hokejistům nevyšla první třetina, kterou prohráli o tři branky a na tento náskok už Oranjes nedokázali reagovat. Domácí postupně navyšovali a hosté v poslední třetině už jen korigovali na konečných 6:2 pro Žihadla. Stínem utkání bylo nešťastné zranění domácího útočníka Marka Lupače, kterému jménem všech příznivců, hráčů i vedení klubu SHK Hodonín přejeme brzké uzdravení.

19.kolo, sobota 14.11.2015
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  6:2  (3:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Paták (Pěška), 7. Pěška (Jaroš, Paták), 14. Pěška (Paták, Rytnauer), 22. Matějka (Peroutka, Šťáva), 29. Sobotka (Šťáva, Rytnauer), 51. Horký (Sechovec, Latner) - 42. Jurásek, 53. Sajdl (Kučera, Matula). Rozhodčí: Humpolíček - Musil, Měkýš. Vyloučení: 5:8, navíc Paták (MOB) 10 minut, Špok (HOD) 5+OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 460. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 5:2, 6:2.
HC Moravské Budějovice 2019: Šťastný (Máj) - Sobotka, Pelikán, Sechovec, Jaroš, Peroutka, Šťáva - Rytnauer, Havel, Pěška, Paták, Trojan, Lupač, Horký, Matějka, Latner. Trenér: Jiří Rech.
SHK Hodonín: Zavadil (23. Zollpriester) - Kolář, Janota, Škápik, Nedvěd, Pokorný (C), Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Kučera, Charvát, Vrba - Piskoř, Tomi. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Hosté vstoupili do utkání aktivně, ale už na začátku druhé minuty je přibrzdilo první vyloučení. V přesilovce se domácí do žádné šance nedostali, ale v končící páté minutě jim to již vyšlo. S velkou dávkou štěstí a nejspíše i za pomoci brusle dopravil kotouč za Zavadilova záda Lukáš Paták.

V sedmé minutě sudí Humpolíček opět zvedal pravici a na trestnou lavici za podražení protihráče zamířil hodonínský Kolář. A Žihadla po dvaceti vteřinách přesilovku přetavila ve druhou branku, o kterou se postaral Ondřej Pěška.

Následně si výhodu o jednoho muže vyzkoušeli i hosté ze Slovácka, ale přesilovka ke snížení nevedla. Ve čtrnácté minutě naopak ujel obraně Baníku Paták, přihrál přesně Ondřeji Pěškovi a Vosy vedly už 3:0.

V závěru prvního dějství byli hosté několikrát blízko gólu, který několikrát doslova visel ve vzduchu, ale domácí brankář Šťastný dokázal všechny pokusy Oranjes pochytat.

Vstup do druhé třetiny se hostům vůbec nepodařil. V rozmezí dvaceti vteřin putovali na trestnou lavici Kuba a Peš, a domácím se tak naskytla možnost dlouhé dvojnásobné výhody. Nabídnutou šancí Žihadla nepohrdla a po devětačtyřiceti vteřinách vstřelil čtvrtou branku domácích Filip Matějka.

Na čtvrtý gól reagovala hostující střídačka výměnou brankářů. Petra Zavadila nahradil junior Jakub Zollpriester, který si tak v nelehké situaci odbyl svou premiéru v mužském hokeji.

V čase 26:45 přišel nešťastný moment. Hodonínský útočník Martin Špok srazil před vlastní bránou domácího Marka Lupače tak nešťastně, že domácí forvard po nárazu zůstal ležet nehnutě na ledové ploše. Jedenadvacetiletý útočník opustil hřiště za potlesku diváků na nosítkách a za pomoci zdravotníků, kteří jej odvezli do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Poté, co se zástupci obou celků dohodli na tom, že utkání bude pokračovat, se týmy vrátily z kabin na led a hra pokračovala pětiminutovou přesilovkou Žihadel. Z ní domácí tým vytěžil pátou trefu, kterou měl na svědomí Martin Sobotka.

Do poslední části šli domácí s jedním mužem navíc, ale v přesilovce Vosy samy inkasovaly. Chybu domácího golmana v rozehrávce potrestal snadnou trefou do opuštěné klece Zdeněk Jurásek. Druhou branku hostí mohl v devětačtyřicáté minutě přidat Piskoř, ale hodonínskému útočníkovi se nepodařilo proměnit trestné střílení.

Udeřilo tak na druhé straně. Devět minut před koncem navýšil vedení Žihadel David Horký. Chvíli po šesté brance Vos byl vyloučen domácí Rytnauer a Drtičům se podařilo zmírnit debakl. Přesilovkovou kombinaci zakončil Jakub Sajdl, který upravil skóre na konečných 6:2 pro Moravské Budějovice.

Jiří Rech (Moravské Budějovice):
Utkání se mi samozřejmě hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. Musím ale upřímně říct, že mezi mužstvy takový rozdíl, jako napovídá výsledek, nebyl. Po dvou třetinách to bylo 5:0 jen proto, že my jsme své šance dokázali proměnit a soupeři to odskakovalo a nedali ani ty nejvyloženější šance. Tak jako jsme se trápili my v Opavě, tak to dnes nešlo Hodonínu u nás. Ale Pánbůh zaplať, že se nehraje na šance, ale na góly a my jsme moc rádi, že jsme uhráli tři body. O zdravotním stavu Marka zatím nemáme žádné podrobné zprávy, jen to, že je ve znojemské nemocnici.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání s těžkým soupeřem. Jeli jsme do Budějovic s tím, že se pokusíme bodovat, abychom udrželi náskok před soupeřem, který na nás ztrácel před zápasem tři body, a také jsme domácím chtěli oplatiti porážku z našeho stadionu. Ale bohužel. Dnes zápas rozhodly dvě věci - hodně vyloučených a neproměňování gólových příležitostí. Zranění Marka Lupače je nám všem moc líto. Přejeme mu hodně sil a doufáme, že bude brzy v pořádku.