Z Nového Jičína se Baník vrací s prázdnou, Drtiči prohráli potřetí za sebou o jednu branku

středa 14.10.2015 | Jan Hochman

Těsné porážky se lepí hodonínským hokejistům na paty. Na novojičínském stadionu prohráli svěřenci trenérského dua Oslizlo Prčík potřetí v řadě o jednu branku. Po dvou třetinách byl stav díky trefám Kuby a Juráska nerozhodný, ale sedm minut před koncem se prosadil nejproduktivnější hráč Nového Jičína Jakub Ižacký, a Drtičům se ve zbývajícím čase již nepodařilo srovnat. Baník díky této porážce opouští pátou příčku, na které jej střídá právě Nový Jičín.

10.kolo, středa 14.10.2015
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  3:2  (1:0, 1:2. 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Lehečka (Uhlár), 26. Horák (Klečka, Mikšan), 53. Ižacký (Mikšan) - 24. Kuba (Škápik), 40. Jurásek (Kolář). Rozhodčí: Held - Axman, Novotný. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Střely na branku: 27:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HK Nový Jičín: Kozák (Chvostek) - Flašar, Hruška, Hoďa, Vašut (C), Horák (A), Haloda, Cabák, Gebauer, Štěpjak, Škumát, Kabeláč, Klečka, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Macháček (A), Ižacký, Novotný, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.
SHK Hodonín: Zavadil (Zollpriester) - Pokorný (C), Kolář, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Janota, Polesný, Flamík - Kučera, Sajdl, Špok - Matula, Jurásek (A), Kuba (A) - Charvát, Tomi, Garanin - Černohuos. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Hodonín odcestoval do dalekého Nového Jičína, aby zde sehrál další utkání východní skupiny druhé ligy. Drtiči odjížděli z jihu Moravy oslabeni o tři hráče. Doma zůstal stále ještě ne úplně zotavený Peš a také noví marodi Piskoř a Vrba.

Začátek utkání byl opatrný, oba týmy se nehrnuly do útoků aby nevznikla v obraně zbytečná chyba. Ve třetí minutě byl vyloučen Hoďa a Drtiči tak měli k dispozici první přesilovou hru. Nejprve zkoušel pozornost Kozáka Kuba, ale novojičínský golman byl pozorný. Následně se do útoku dral Matula, ale ani jeho pokus neskončil v síti. Následné minuty zápasu se hrály nahoru a dolů, ale ani jednomu týmu se nepodařilo vsítit první gól zápasu. Až tři minuty před koncem se k tvrdé střele napřáhl Garanin, ale Kozákova lapačka byla včas na svém místě. Hosté se už asi viděli v šatně, čehož využil Jakub Lehečka a po individuální akci dostal svůj tým do vedení. Po první části tak šli domácí do kabin o něco v lepší náladě.

Hned na začátku třetiny druhé měl být vyloučen Nedvěd, ale jeho trest byl nakonec rozhodčími odvolán. Naopak se vylučovalo na domácí straně a nabídnutou přesilovou hru Drtiči využili. Ke kotouči se dostal Michal Kuba a dělovkou propálil Kozáka. Hodonín se, ale z vyrovnání moc dlouho neradoval, protože o chvíli později vrátil vedení na svou stranu Michal Horák když společně s Kabeláčem zakončili akci dva na jednoho.

Hostující Jurásek se dostal do dobré příležitosti, když z velké blízky zkoušel Kozáka. Ten Juráska vychytal, ale o nějakou dobu později se už hodonínský matador mohl radovat. Zdeněk Jurásek si vybruslil do dobré pozice a z bezprostřední blízkosti nedal domácímu gólmanovi šanci.

Vstup do poslední dvacetiminutovky měli domácí lepší, když se jim dařilo zavřít Drtiče před Zavadilem a nepouštěli hosty do šancí. Vytvořený tlak přinesl ovoce, když nemilosrdnou střelou překonal Zavadila Jakub Ižacký a strhl tak vedení na stranu Nového Jičína. Oranjes se po inkasované brance drali za vyrovnáním, ale k tomu jim nepomohla ani přesilová hra po trestu Flašara. Poslední minuty zápasu se domácí dobře bránili a nepouštěli hosty před Kozáka. Nový Jičín si tak připsal tři body do tabulky a naopak Drtiči odjíždí na Slovácko s prázdnou.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Je to už několikátý zápas, který jsem prohráli o gól. Opustilo nás střelecké štěstíčko. Myslel jsem si, že to bude remízový zápas.Bohužel se strašně nadřeme na góly a jednoduché góly dostáváme. Škoda.