Drtiči silný Frýdek-Místek potrápili, ale soupeř ze severu si nakonec odváží všechny body

středa 23.9.2015 | Adam Krátký

Drtiči na vlastním ledě hostili ambiciózní tým Frýdku-Místku. Farma Ocelářů z Třince vletěla na domácí ve velkém stylu a hned z první střely domácí lovili puk ze své sítě. Po trefách Vrby a Juráska se Drtičům podařilo stav utkání otočit, hosté ale v prostřední části srovnali a v závěrečné třetině v přesilové hře vstřelili vítěznou branku, díky které si favorit veze všechny body domů na sever Moravy.

4.kolo, středa 23.9.2015
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  2:3  (2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Vrba, 14. Jurásek (Nedvěd, Kuba) - 1. Luka (Christov, Káňa), 21. Luka (Káňa, Christov), 51. Chmielewski (Růžička). Rozhodčí: Volf - Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 970. Střely na branku: 28:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Zavadil) - Pokorný (C), Kolář, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Janota. Polesný - Kučera, Sajdl, Vrba - Matula, Jurásek, Kuba - Zítka - Smetana, Garanin - Piskoř, Hložánek. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) - Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Doudera - Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Růžička, Meidl, Luka, Christov. Trenér: Jiří Juřík.

Farma extraligového Třince dorazila do Hodonína s cílem odvézt si zpátky domů plný počet bodů. S tímto úmyslem taky vstoupili do zápasu a hned z první útočné akce se dostali hosté do vedení. Zmatku ve středním pásmu využil Vladimír Luka a s trochou štěstí překonal Kotvana, když se kotouč zastavil jen těsně za brankovou čarou.

Po téhle brance byli hosté aktivnější a dále se tlačili před domácí branku, ale recept na Kotvana již nenašli. Ve dvanácté minutě se domácím podařilo srovnat stav utkání zásluhou Lukáše Vrby, který dokázal využít chyby v rozehrávce hostí a střelou nad Šimbochovo rameno srovnal stav utkání.

Neuběhly ani dvě minuty a domácí se mohli radovat podruhé. Kuba zavezl puk do útočného pásma, kde jej předal Nedvědovi. Domácí obránce od modré vyslal střelu na Šimbocha, který puk vyrazil jen před sebe, tam ale stál osamocený Zdeněk Jurásek, který z bezprostřední blízkosti poslal domácí do vedení.

Začátek druhé části měl stejný scénář jako ta první. Hosté po třinácti vteřinách srovnali stav utkání zásluhou Vladimíra Luky, který využil zmatku před Kotvanem a vstřelil tak svůj druhý gól v utkání. Následně byl vyloučen Matyáš a Drtičům se tak nabídla možnost k tomu aby si vzali vedení zpět, ale frýdeckomístečtí hráči dobře bránili a vyhazováním kotoučů se osvobozovali.

V půlce druhé třetiny měli domácí dvě vyložené šance po sobě, ale Matula ani Garanin neproměnili své šance a tak byl stav stále nerozhodný. Šest minut před koncem prostřední části byl vyloučen odchovanec Hodonína Růžička. Nabídnutou přesilovou hru, ale Drtiči opět nevyužili a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Hned z kraje poslední dvacetiminutovky musel Kotvan čelit nebezpečné dorážce Piechy. Domácí brankář si s tímhle pokusem ale poradil. V následujících dvou minutách byli postupně vyloučeni domácí Smetana a Nedvěd a Frýdku se tak naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry. Ovšem hostům se v této početní výhodě hře moc nedařilo a domácí se tak ubránili.

Po ubráněném oslabení se Hodonín vrhl do útoku a zasypal Šimbocha řadou střel, ale ani jedna si nenašla cestu za jeho záda. Následně v útočné třetině fauloval Jurásek a byl za to potrestán dvouminutovým trestem a nabídnutou přesilovou hru Frýdek - Místek využil. Růžička našel před brankou Arona Chmielewskeho, který neměl problém trefil poloprázdnou branku.

Po inkasované brance byli domácí aktivnější a hnali se za vyrovnáním. Jako první to zkoušel Kučera a po něm Smetana, ale ani jeden pokus neskončil v hostující brance. Když se zápas chýlil ke svému konci, zkusili to Drtiči se šesti hráči v poli, ale domácím už nezbýval dostatek času, Frýdek se tlaku domácích ubránil a odvezl si domů tři body za těsnou výhru 2:3.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Dnešní prohra nás hodně mrzí. Na druhou stranu, kdyby nám, vzhledem ke kvalitě kádru Frýdku-Místku, někdo před zápasem řekl, že se budeme do samotného závěru prát o body, tak bych mu to asi nevěřil. Předvedená hra byla výborná, ale škoda těsné porážky. Bod s takovým soupeřem by nám určitě hodně pomohl a myslím si, že jsme si ho i zasloužili. Body bohužel nemáme, ale kluci si dokázali, že pokud hrajeme týmově, pomůžeme si a hrajeme to, co si řekneme, tak že to prostě jde a jsme schopni hrát s každým. Škoda individuálních chyb v začátcích prvních dvou třetin, kdy jsme dostali dvě branky. Z toho se musíme poučit. Dnes se ale určitě nemáme za co stydět, kluci nechali na ledě úplně všechno a zaslouží si uznání. Velké poděkování patří i fanouškům, kteří za námi stáli do poslední chvilky. Viděli, že kluci bojují a byli opět fantastičtí. Jsem moc rád, že po takové bitvě, i když se nevyhrálo, klukům na konci zápasu zatleskali a toho si všichni nesmírně vážíme.

Jiří Juřík (Frýdek-Místek):
My jsme moc dobře věděli, že nás dnes nečeká lehké utkání. Drtiči mají na domácích zápasech výborné publikum, fanoušci je ženou a jsou tak dvojnásob silní. Měli jsme výborný vstup do utkání, ale bohužel se nám nepovedlo gólově odskočit. Nedokázali jsme proměnit spoustu šancí, které jsme si dokázali vytvořit a domácí se dostali do utkání. Ve druhé třetině jsme srovnali a třetí, to byla doslova bitva o tři body a my jsme moc rádi, že jsme to zvládli.