Drtiči v Brně sice vedli, nakonec se ale domů vrací s další vysokou porážkou

čtvrtek 28.8.2014 | Jan Hochman

Hosté se dostali už ve čtvrtí minutě do vedení, když se trefil Petr Peš. To ale bylo bohužel od Drtičů v dnešním utkání co se gólů týče vše. Naopak Technika ještě v průběhu první části třemi góly otočila skóre ve svůj prospěch a ve zbývajících dvou částech své vedení Brňané nyvýšili na konečných 6:1. I když se jednalo o přátelské utkání, oba velcí rivalové si na ledě nenechali nic zadarmo a závěr zápasu se nesl v hodně emotivním a nervózním duchu.

Příp., čtvrtek 28.8.2014
HC Technika Brno - SHK Hodonín  6:1  (3:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Bustin (Maršálek, Pěška), 7. Čtvrtníček (Vrba, Klimeš), 20. Štindl (Habrovec, Stehlík), 23. Zábranský (Klíma), 49. Stehlík (Fadrný), 50. Čtvrtníček (Zábranský, Klíma) – 4. Peš (Sajdl, Jurásek). Rozhodčí: Lerch – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 8:11, Zapletal (TEC) OK, Peš (HOD) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 30:20. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec, Štindl, Odehnal L., Zapletal, Vrba F., Klimeš, Koukal, Maršálek - Heža, Fadrný, Stehlík - Jurča, Pargáč, Benýšek - Klíma, Zábranský, Čtvrtníček - Brzobohatý, Pěška, Bustin. Trenér: Roman Kaňkovský.
SHK Hodonín: Luner (Kotvan) - Polesný, Pokorný, Škápik, Kulyk, Kovář, Navrátil, Grman, Nedvěd - Peš, Sajdl, Jurásek - Kučera, Kuba, Piskoř - Mika, Zezula, Charvát - Smetana, Tomi, Vrba L. - Gilmartin Trenér: Jan Prčík st.

První šanci prosadit se využil tým Hodonína, a to hned ve čtvrté minutě, na začátku první přesilovky. Podařilo se tak Petru Pešovi, který z levého kruhu svižnou střelou překonal Nováka mezi betony. Tento náskok si ale hodonínští dlouho neudrželi. Střelu od modré tečoval Peter Bustin a odčinil tak první gól, který padl, když si odpykával svůj trest.

Záhy se domácí ujímají vedení, prosazuje se Jiří Čtvrtníček a zúročuje tak tlak, který si vytvořili. Několik desítek vteřin před koncem Technika zvyšuje svůj náskok na 3:1. Úspěšným střelcem se stal Petr Štindl, který nekompromisní ranou prostřelil Lunera a využil tak další přesilovku.

Na začátku druhé třetiny má Technika po faulu hostujícího kapitána Peše opět příležitost hrát v početní výhodě a po několika vteřinách proměňuje. Martin Zábranský tečoval střelu Klímy od pravého mantinelu a Technika se tak dostává do tříbrankového vedení.

Drtiči se začínají osmělovat a také se snaží vytvořit si šance, to nezůstává bez následků. Ve vyhroceném okamžiku rupnou domácímu bekovi Jiřímu Zapletalovi nervy a napadne v přerušené hře zezadu protihráče. Za to si vysloužil osobní trest do konce utkání a svůj tým oslabí na dvě minuty. Po faulu Filipa Vrby zůstávají na ledě pouze tři brněnští, ale statečně odolávají v čele s gólmanem Novákem.

Šance na pokus o vyrovnání komplikuje hned na začátku třetí třetiny hostující kapitán Petr Peš, který je na dvě minuty vyloučen. Po tlaku a nepřehledné situaci v brankovišti Lunera se brněnští hokejisté radovali předčasně. Gól vstřelili až při písknutí rozhodčího a ukazatel skóre tak stále ukazuje stejné cifry. Gólů chtivá Technika ale situaci neponechává náhodě a svůj tlak zvyšuje. Pátou branku posílá za záda Lunera Ondřej Stehlík za asistence zkušeného hráče Jana Fadrného. To ale Sovám nestačí a deset minut před koncem se v přesilovce prosazuje Jiří Čtvrtníček a upravuje skóre na 6:1.

Poslední minuty zápasu, se sice odehrály bez navyšování skóre, nikoli bez navyšování trestných minut, jak na straně domácích, tak hostí. Pěsti použil také Petr Štindl nebo jinak jeden z klidnějších hráčů, Martin Zábranský. Můžeme se jen těšit, co přinese další „přátelské utkání“ těchto dvou rivalů, které se odehraje v úterý 2. 9. od 18:00 na ledě Drtičů.

Jan Prčík (SHK Hodonín):
Bylo to tvrdé utkání, hrálo se v dobrém tempu, nahoru-dolů. K naší smůle jsme hráli hrozně nedisciplinovaně. Domácí na nás v úvodu nastoupili, hráli do těla, a když jsme se jim v tom vyrovnali, tak to nesli těžce. Chyběli nám Martin Špok a Ondra Fiedler, takže jsme popřehazovali útočné formace, v brance dostal příležitost Ondra Luner. Stále jsme v přípravě a ve fázi zkoušení. Po včerejším utkání jsme se rozloučili s Karlem Navrátilem.

Vlastimil Odehnal (Technika Brno):
Bylo to více než přátelské utkání. Derby s Hodonínen jsou vždy vyhecovaná, mají svou kvalitu, nasazení a náboj. Bohužel ten duel byl hodně tvrdý a přišlo velké množství trestů na obou stranách. Kluky však musím pochválit, jak k tomu duelu přistoupili a jejich herní projev byl v pořádku. Co se týče kádru, ještě není uzavřený, budeme hráče dál zkoušet a uvidíme.

28.8. | Technika Brno - Hodonín | 6:1
2.9. | Hodonín - Technika Brno | 4:8
12.9. | Technika Brno - Hodonín | 4:3
21.10. | Hodonín - Technika Brno | 4:3
3.1. | Technika Brno - Hodonín | 1:0
16.1. | Hodonín - Technika Brno | 2:0