Odveta s Trnavou vyšla lépe Drtičům, kteří slaví druhou výhru v přípravě

čtvrtek 21.8.2014 | Jan Hochman, Petr Svoboda, foto: hktrnava.sk

Čtvrteční podvečer patřil na Zimním stadionu Václava Nedomanského odvetnému utkání mezi domácími Drtiči a hosty z Trnavy. První duel skončil remízou 2:2 a i dnešní zápas byl hodně vyrovnaný. Hosté ze Slovenska v utkání dvakrát vedli, ale Drtiči ukázali svou sílu a nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Dvakrát se mezi střelce zapsal Zdeněk Kučera, po jedné trefě přidali Petrové Pokorný a Peš. Baník porazil Gladiátory 4:3.

Příp., čtvrtek 21.8.2014
SHK Hodonín - HK Gladiators Trnava  4:3  (1:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Pokorný (Jurásek, Peš), 25. Kučera (Špok), 25. Peš (Jurásek), 53. Kučera (Sajdl, Špok) - 5. Rosa (Vatrt), 13. Kubín (Bachratý), 38. Čunderlík (Kubín). Rozhodčí: Netopil - Čech, Olšar. Vyloučení: 6:9, navic Nedvěd (HOD) 5+0K, Lišoň (TRV) OK, Burzala (TRV) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
SHK Hodonín: Kotvan (40. Luner) - Pokorný, Polesný, Nedvěd, Kulyk, Škápik, Grman - Kučera, Sajdl, Špok - Jurásek, Peš, Kuba - Piskoř, Zezula, Vrba - Mika, Charvát, Fiedler. Trenér: Jan Prčík.
HK Gladiators Trnava: Hála (Jančovič) - Burzala, Hronec, Poláček, Šišmič, Demo, Macháč, Vatrt, Lisoň, Čunderlík, Barilla, Božík, Bachratý, Kubín, Faktor, Hrbáčik, Rosa, Reho. Trenér: Matej Ševčík.

Drtiči začali utkání aktivně. Hned po první odehrané minutě se do šance dostal Ondřej Fiedler, jenže trnavský Hála byl připraven. Poté se začala hra vyrovnávat a po pár minutách na ledě jasně kraloval slovenský tým. Těsně na konci páté minuty se kotouč dostal k Danielu Rosovi, který nedal Kotvanovi v brance SHK jedinou šanci. Poté byli v krátkém časovém úseku vyloučeni David Kulyk a Pavol Poláček.

Hra čtyři na čtyři hodonínským velmi svědčila, až ji nakonec dokázali využít ve svůj prospěch střelou Petra Pokorného. Diváci na hodonínském Stadionu Václava Nedomanského viděli relativně vyrovnaný hokej, když se z ničeho nic k puku dostal trnavský Tomáš Kubín a propálil Zdenka Kotvana. Poté se hra poměrně srovnala a viděli jsme dost šancí.

Druhá třetina začala opět ve znamení oranžovo-modré aktivity. Drtiči drželi Gladiátory v obranném pásmu a v dvacátépáté minutě se jim povedlo utkání dokonce otočit. Nejprve se v čase 24:17 uvolnil Zdeněk Kučera před Hálovu bránu a po dobré střele zápěstím vymetl pavučinky v bráně gólmana Gladiátorů a následně o necelých čtyřicet vteřin později se ve spleti hokejek před brankou zorientoval Petr Peš a se štěstím vmetl kotouč za dezorientovaného strážce slovenské svatyně.

Oranjes dále tlačili své soupeře a nedovolali jim moc šancí. Následovala řada vyloučení na obou stranách, která jen prezentovala tvrdší hru obou týmů v druhé třetině. V osmatřicátéminutě se tým Trnavy oklepal z podtlaku hodonínských šavlí a díky dobré přesilovkou střele Martina Čunderlíka se opět dostal do zápasu. Stav byl po druhé části tedy srovnán a celý zimák napjatě očekával výsledek tohoto výborného zápasu.

Závěrečná část byla ve znamení tvrdé hry obou celků. Obzvláště účastník první slovenské ligy si nebral servítky. To všechno vykrystalizovalo až v bitku mezi hodonínským Ondřejem Nedvědem a Gladiátorem Ondrejem Burzalou, ve které ukázal nadvládu mladý hodonínský bek. Hra byla plna velkého množství osobních soubojů a ani jeden tým nechtěl z nastaveného tempa ustoupit. V půlce poslední části byli vyloučení dva hráči Trnavy a začala asi minutu a půl trvající přesilovka pět na tři.

Ve třiapadesáté minutě se poprvé a taky naposled v tomto utkání podařilo Drtičům využít přesilovku. Byli to svěřenci trenérského tandemu Prčík-Krupica, kteří využili přesilovku a nutno říct, že naprosto učebnicově. Hodonínská první formace rozehrála kolotoč v útočném pásmu. Nejprve Martin Špok našel křižnou přihrávkou přes šíři pásma Jakuba Sajdla, který potáhl kotouč k bráně a naznačil střelu - místo ní ovšem vybídl ke skórování Zdeňka Kučeru, který trefil opuštěnou část Hálovy klece a vsítil tak svůj druhý gól utkání.

Tým ze Slovenska se ještě snažil něco s zápasem udělat, tým SHK jim však nic nepovolil, a tak zároveň se střelou Davida Polesného ohlásila siréna konec vypjatého utkání.

Jan Prčík st. (SHK Hodonín):
V první třetině se nám naše hra nelíbila. Nebylo tam to, co jsme od hráčů očekávali a co jsme po nich chtěli. Chyběl důraz, málo forčekingu, spatně jsme se vraceli do obrany. O přestávce jsme si v kabině řekli, že to musíme hrát jinak a od druhé třetiny se hra zlepšila. Jediné co jsme vytýkali, byl hloupý faul Kristiána Grmana a zbytečná chyba v obraně Ondry Nedvěda. Byla škoda, že jsme v závěru druhé části dostali laciný třetí gól. Poslední třetina byla trochu rozhozena tou šarvátkou, ale to prostě k hokeji patří. Trnava je silný a důrazný soupeř a já jsem rád, že jsme si s nimi mohli v přípravě zahrát, protože nás dostatečně prověřila.

Matej Ševčík (HK Trnava):
Dnešní zápas byl možná o něco ostřejší, než by se dalo před utkáním očekávat. My jsme ale dobře věděli, že domácí hrají tvrdě, dohrávají souboje. Podobně se prezentovali před týdnem u nás. Hodonín má dobře bruslící tým, odvážné hráče, kteří se nebojí hrát tvrdě do těla. Nebudu hledat chyby někde jinde, ale vidím je především na naší straně a z toho se musíme poučit. Je nás málo, máme mladý tým, který se v podstatě teprve učí. Oproti minulé sezoně máme v kádru hodně změn. Na závěr bych snad dodal jen tolik, že rozhodčí jsou hodně odvážní, pokud zápas pískají tak, jak ho pískali dnes. Kazili to na obě strany a z toho pak byla nervozita, která kumulovala a vznikla z toho ta bitka. Jsem zastáncem toho, aby se komunikovalo jak s hráči, tak i s rozhodčím. Určitě jsme nepřemýšleli o tom, že bychom odešli z ledu. To považuju za tu nejhorší alternativu. Ať jde o přípravný, nebo soutěžní zápas - odejít z boje, to se nedělá.