Odveta v Piešťanech se Drtičům nepovedla, Baník si připisuje první prohru v přípravě

úterý 19.8.2014 | Jan Hochman, foto: Laco Duračka

Extraligové Piešťany dnes potvrdily papírové předpoklady a na rozdíl od utkání na hodonínském ledě nenechali Havrani nic náhodě. Už po první třetině vedli domácí o dvě branky a své vedení ve zbývajícím čase ještě navýšili. Jedinou branku Drtičů vstřelil Vít Mika.

Příp., úterý 19.8.2014
ŠHK 37 Piešťany - SHK Hodonín  6:1  (2:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Brzobohatý (Mišura, Lichanec), 18. Haring (Kutálek, Rais), 25. Lichanec (Brzobohatý, Mišura), 40. Kutálek (Haring, Hamrák), 46. Hudec (Srnec), 58. Rais (Brňák, Brzobohatý) – 27. Mika (Zezula). Rozhodčí: Adamec – Brath, Valo. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 3:0, 3:1, 6:1. Střely na branku: . Průběh utkání: .
ŠHK 37 Piešťany: Kičina – Šedivý, Škadra, Brňák, Rais, Cuník, Srnec, Bučka, Hluch – Brzobohatý, Mišura, Lichanec, Haring, Hamrák, Kutálek, Vaculín, Toman, Hudec, Valo, Schmidt. Trenér: Roman Sýkora.
SHK Hodonín: Kotvan – Fejt, Frolek, Grman, Škápik, Pokorný, Polesný, Prčík – Fiedler, Charvát, Jurásek, Kuba, Kučera, Mika, Peš, Piskoř, Sajdl, Špok, Zezula, Vrba. Trenér: Jan Prčík st.

Po pondělním tréninku se trenéři A-mužstva rozloučili s trojicí Jan Čavoj, Adam Duchoslav a Lukáš Polák. Dnes pak na vlastní žádost u Drtičů skončil další forvard Filip Velechovský. Už bez této čtveřice nastoupili hokejisté Hodonína ke čtvrtému přípravnému utkání na novou sezonu na piešťanském zimním stadionu.

První duel skončil cennou a nečekanou remízou 4:4. Hostující trenér Sýkora nebyl s výsledkem spokojený a jeho svěřenci tak měli v dnešním utkání o motivaci postaráno. Havrani také byli od úvodu hodně nebezpeční a už v sedmé minutě otevřeli skóre. Mišura přiťukl do jízdy Patricku Brzobohatému a domácí útočník zakončil svou šanci bekhendovou střelou pod horní tyč Kotvanovy brány.

Hosté mohli srovnat díky špatné rozehrávce domácího týmu, tu vystihl Špok, ale na piešťanského brakáře Kičinu si nepřišel. Tři minuty před první přestávkou navýšil vedení Havranů bývalý Drtičk Jozef Haring, který doklepl Kutálkovu střelu do branky.

Chvíli po přestávce se do černého trefili domácí potřetí. Peter Lichanec namířil svou ráno přesně pod břevno a Piešťany vedli 3:0. Až za tohoto stavu se ke slovu dostali i hosté. Po skrumáži na brankovišti se už popáté v přípravě gólově prosadil Vít Mika. Bohužel pro Drtiče to dnes byla jediné střela, která si našla cestu do domácí branky.

To domácí borci ve zbývajícím průběhu přidali ještě tři přesné zásahy. V závěru druhé dvacetiminutovky uklidnil Havrany zkušený Tibor Kutálek, v závěrečné periodě pak upravili skóre na konečných 6:1 pro Piešťany Filip Hudec a v samotném závěru utkání Matúš Rais.

Jan Prčík (SHK Hodonín):
Piešťany v dnešním utkání ukázaly svou kvalitu. Byli rychlí, přesní a hodně nebezpeční. My jsme se soupeři vyrovnali v bojovnosti a nasazení, dnes to ale nestačilo. Výborný výkon podal Zdeno Kotvan, který nás ochránil od daleko vyšší porážky. Domácí nás dostávali často pod obrovský tlak. I my jsme ale měli šance, byly tak samostatné úniky, zazvonila tam i nějaká ta tyčka či břevno. Škoda, že jsme těchto šancí nevyužili, výsledek mohl vypadat o něco přijatelněji. Domácí ale vyhráli naprosto po zásluze.