Můj dům, můj hrad platí i nadále. Poruba zvládla zápas na svém ledě a opět se ujala vedení v sérii

sobota 1.3.2014 | Redakce, foto Lukáš Bajgar

Také ve třetím čtvrtfinálovém klání zůstalo zachováno pravidlo, že se z výhry raduje vždy domácí mužstvo. Ostravané se dostali brzy do vedení, ale v závěru první části srovnali Drtiči krok zásluhou přesilovkou trefy Nikolase Ketnera. Bohužel pro hosty ale v následujícím průběhu čtyřikrát v řadě mířili přesně pouze domácí borci, kteří tak odskočili na stav 5:1. Dvanáct minut před koncem zápasu hosté zásluhou trefy Petra Peše už jen korigovali na konečných 5:2 pro Porubu, která si tak připsala druhý bod a vede v sérii 2:1 na zápasy.

ČF3, sobota 1.3.2014
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  5:2  (2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Seidler (Krayzel, Sedlář), 17. Seidler (Sedlář, Krayzel), 23. Buček (Vaněk), 43. Krayzel (Buček), 46. Vaněk (Prokop) - 13. Ketner (Štumpf), 48. Peš (Špok). Rozhodčí: Fiala, Trombík - Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) - Šindelář, Hruzík, Peslar, Slavík, Prokop, Javín - Sedlář, Krayzel, Kilnar, Zachar, Vrána, Seidler, Pavlačka, Chaloupka, Vaněk, Buček
SHK Hodonín: Barus (46. Kotvan) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Ketner, Kulich, Grman, Kulyk, Směřička - Kučera, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Velechovský - Štumpf, Charvát, Vrba - Smetana R., Škorík, Mika

Oba celky si určitě uvědomovaly důležitost třetího čtvrtfinálového střetnutí, které zpočátku přineslo opatrný hokej. Postupem času ale převzala otěže utkání do svých rukou Poruba, která se radovala z poměrně brzkého vedení. V přesilové hře stál u zrodu akce veterán Krayzel, jenž našel na brankovišti operujícího Petra Seidlera a ten už prokázal svůj střelecký um a trefil se z první neomylně k levé tyči – 1:0.

RT TORAX vstřelená branka očividně nabudila a Filip Barus se měl v brance co ohánět. Dvakrát už měli porubští střelci před sebou takřka odkrytou klec, ale mladý gólman se blýskl skvělými zákroky a dokázal se včas přesunout ke druhé tyči. Zahozené šance mohly favorita mrzet, přesilovou hru totiž dokázali využít i Drtiči. Nikolas Kelner předvedl skvělou práci na brankovišti a bylo srovnáno – 1:1.

Inkasovaný gól se na domácím výkonu nikterak neprojevil a ještě do přestávky se skóre opět překlopilo na stranu porubského celku. Sedláře nejprve Barus vychytal, ale na následnou dobře mířenou dorážku Petra Seidlera už byl krátký – 2:1. Kdo čekal v prostředním dějství výraznou změnu obrazu hry, musel být zklamán. RT TORAX byl nadále důraznějším, bruslařsky vyspělejším a aktivnějším celkem.

Vaněk ještě přečíslení nedotáhl do gólového konce, ale následná akce už změnu skóre přinesla. Porubský štírek vybídl ke skórování Martina Bučka, jenž si krkolomně zpracoval puk a poslal jej do opuštěné klece Drtičů – 3:1. V dalších minutách se často vylučovalo. Krayzel v jedné z početních výhod nastřelil horní tyč, naopak hosté měli ideální příležitost zkorigovat stav v přesilovce pět na tři.

Gólový přívlastek však neměly jak závar na brankovišti, tak i jedovatá střela Kříže, kterou Tihlář schoval do lapačky. V závěru třetiny ještě zahrozila nejaktivnější porubská formace, Barus se ale dokázal proti Sedlářově pokusu výborně přesunout. Podobným zákrokem odstartovalo i závěrečné dějství, tentokrát však protáhl Jurásek domácího gólmana. Za další minutu naopak přidala uklidňující gól Poruba.

Buček našel před brankou volného Luďka Krayzela a ten jen gólem dokumentoval svůj skvělý výkon v sobotním klání – 4:1. Za další tři minuty přidala rozjetá domácí mašina další gól. Rostislav Vaněk spíše jen nahodil kotouč a ten k překvapení všech skončil za zády zklamaného Baruse, místo nějž se mezi tři tyče postavil Kotvan – 5:1. A hned byl svědkem snížení Drtičů, kteří ještě kousali.

Petr Peš si na brankovišti zpracoval těžkou přihrávku Špoka a poslal puk do úplně prázdné porubské klece – 5:2. Hodonín branka nabudila a v dalších minutách byl aktivnější, Jurásek ale v zajímavé pozici trefil jen dobře chytajícího Tihláře. Závěr si už Poruba zkušeně pohlídala a zaslouženě se radovala z druhého vítězství v sérii. Čtvrtá bitva je na programu už v pondělí na jihu Moravy.

Tomáš Sršeň (Poruba):
Jsme spokojeni, kluci nastoupili do utkání velmi dobře připravení a plnili přesně to, co jsme jim řekli. Vedeme 2:1, ale ještě nic není rozhodnuto, stále nás čeká hodně práce.

Jan Prčík (Hodonín):
Poruba byla v utkání důraznější. Udělali jsme chybu před gólem na 3:1, pak jsme tam měli jednu šanci a hlavně mě mrzí nevyužitá přesilovka pět na tři. Třeba by pak hra vypadala jinak. Budeme se snažit o to, abychom se sem ještě jednou vrátili.