Drtiči porazili Frýdek-Místek a ve čtvrtfinále play-off narazí na Porubu

sobota 22.2.2014 | Redakce

Po dvou třetinách zápasu to vypadalo jako pohodový večer pro hodonínské hokejisty, po čtyřiceti minutách vedli o čtyři branky. Jenže po druhé přestávce přišly tři hostující zásahy v rozmezí sedmi minut a drama bylo na světě. Závěr si však Drtiči pohlídali, přidali dvě branky a dotáhli zápas do vítězného konce. Hat-trickem se blýsknul Zdeněk Jurásek, po dvou gólech přidal dnešní oslavenec Radoslav Smetana.

44.kolo, sobota 22.2.2014
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  6:3  (2:0, 2:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 14. Jurásek (Velechovský, Ketner), 15. Smetana R. (Vrba, Charvát), 23. Smetana R. (Vrba, Charvát), 30. Jurásek (Ketner, Skočovský), 54. Peš (Jurásek, Ketner), 56. Jurásek (Skočovský) - 42. Podešva (Sluštík O.), 47. Mach (Sluštík O., Slovák), 49. Měkýš (Richter, Kopún). Rozhodčí: Vaněk - Goňa, Smilek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 802. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 6:3.
SHK Hodonín: Barus (Kotvan) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Kulich, Ketner, Grman, Kulyk, Směřička - Kučera, Kříž, Štumpf - Peš, Jurásek, Velechovský - Smetana R., Charvát, Vrba - Kuba, Škorík, Mika
HC Frýdek-Místek: Chvostek - Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Krutil, Mach, Sluštík O., Sluštík J., Samiec, Stránský, Gogolka, Kopún, Vacula, Richter, Mamula, Slovák, Gajda

Utkání začalo ve svižném tempu, během úvodních deseti minut se před oběma brankami odehrály první velké příležitosti ke vstřelení branky. Po šancích hostujících útočníků Richtera a Ondřeje Sluštíka se dostali k přímému ohrožení branky také Drtiči, frýdecký brankář se proti Juráskově pokusu vytáhl s přesným zákrokem.

O čtyři minuty později však Chvostek nestačil na dva hodonínské zásahy během necelé půl minuty. Nejprve Zdeněk Jurásek při početní výhodě prostřelil hostujícího strážce svatyně kolem levého betonu, o několik málo okamžiků později uzavřel gólový účet první třetiny Radoslav Smetana povedenou trefou pod horní tyčku.

Jihomoravané chtěli po přestávce navázat na střeleckou potenci z předchozích minut, a to se jim také povedlo. Už dvě minuty po úvodním buly prostřední části zužitkoval pohlednou kombinaci svých spoluhráčů Radoslav Smetana ke střele do protipohybu frýdeckého brankáře. Po Štumpfově nepovedeném blafáku se hodonínským hokejistům gólově urodilo znova.

Zdeněk Jurásek ukázal svému kolegovi, kterak se mají využívat brejkové situace, když převzal perfektní přihrávku Ketnera napříč středním pásmem, lišácky si počkal na pohyb hostujícího gólmana a pohodlně zakončil podél jeho betonů. Baník si tak nesl do třetí periody luxusní náskok v podobě čtyř přesných zásahů.

Jenže to domácí netušili, jaký dáreček si Nečasovi svěřenci připravili pro úvodní minuty závěrečného dějství. Slezané udeřili především zásluhou přesilových her, ve kterých se nejprve prezentoval povedenou střelou od modré čáry obránce Ondřej Podešva, po vyloučení Ketnera se zase prosadil na brankovišti pohotový Jakub Mach. O bezmála tři minuty později frýdečtí hráči zatopili Drtičům pod kotlem potřetí, když Ondřej Měkýš našel skulinku mezi Barusovými betony.

Na hodonínskou odpověď si domácí fanoušci museli počkat až do samotného závěru třetí periody. Hostující celek již nedokázal reagovat na gólové příspěvky Petra Peše a Zdeňka Juráska v krátkém sledu za sebou, přičemž druhý jmenovaný zkompletoval hat-trick střelou pod Chvostkovo břevno.

Hodonínští hokejisté tak zakončili základní část letošní sezony výhrou a v prvním kole play-off na ně čeká ambiciózní celek ostravské Poruby. Čtvrtfinálová sérii začíná už toto úterý na porubském stadionu, o dva dny později se série přestěhuje na hodonínský led.

Jan Prčík (Hodonín):
Chtěli jsme poslední dva zápasy základní části vyhrát, aby se tým trochu zvedl a aby si kluci dokázali, že hokej hrát umí a šli tak dobře naladěni do play-off. Po druhé třetině jsme vedli 4:0 a v poslední části jsme hráli na čtyři kompletní útoky, abychom pošetřili nějaké síly na vyřazovací boje, které budou určitě náročné. Třetí třetina se nám ale moc nepovedla. Za stavu 4:3 jsme hru stáhli opět na tři útoky, dali jsme další dvě branky a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Výsledek vypadá jednoznačně, ale ti, kdo zápas viděli, ví, že se vítězství nerodilo lehce. Je to pro nás další ponaučení, že se hokej musí hrát celých šedesát minut.

Radim Nečas (Frýdek-Místek):
Nám už v dnešním zápase o nic nešlo. Naše postavení v tabulce se už nemohlo změnit. Přijeli jsme ale do Hodonína s tím, že chceme uspět. Bohužel, dvě třetiny jsme hráli až moc lehkovážně, za což jsme zaplatili čtyřmi inkasovanými góly i když si nemyslím, že bychom byli horším týmem. Jen jsme nedokázali proměnit naše šance. Ve třetí třetině jsme se zvedli, dostali jsme se do zápasu a chvilku to vypadlo, že bychom mohli i vyrovnat, ale pak jsme po zbytečné chybě dostali pátý gól a soupeř si už zápas pohlídal.