Baník otočil zápas ve Valmezu a po šesti letech veze z Valašska tři body

středa 19.2.2014 | Redakce

Když prohrávali hodonínští hokejisté ve Valašském Meziříčí po první třetině 2:0, vypadalo to, že se potvrdí dlouhodobá statistika, ukazující na to, že Drtičům se na ledě Bobrů prostě nedaří. Ve druhé části Baník dvěma góly srovnal, ale Valaši se nevzdali a vzali si vedení zpět na svou stranu. V poslední třetině se ale trefovali už jen borci v oranžovo-modrých dresech, kteří třemi góly rozhodli o tom, že po dlouhém čekání vezou z Valašska vítězství.

43.kolo, středa 19.2.2014
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  3:5  (2:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 15. Kubáč z trestného střílení, 18. Randýsek (Varga D.), 38. Kundera (Baroš) - 34. Peš (Pokorný, Ketner), 35. Vrba (Grman), 44. Peš, 50. Jurásek (Peš, Skočovský), 52. Kříž (Kučera). Rozhodčí: Czubaj - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 49:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5.
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák (Sekula) - Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga - Kundera, Kubáč, Martiník, Matušenko, Novosad, Škutchan, Varga D., Varga Mar., Baroš, Randýsek
SHK Hodonín: Barus (Kotvan) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Ketner, Grman, Kulich, Směřička, Kulyk - Kučera, Kříž, Štumpf - Peš, Jurásek, Velechovský - Charvát, Mika, Vrba - Smetana T., Škorík, Smetana R.

V hodně komorní atmosféře se hrálo dnešní utkání 43. kola mezi Valašským Meziříčím a Hodonínem. Cestu na meziříčský stadion si v konkurenci se čtvrtfinálovým zápasem naší reprezentace na olympiádě v Soči našlo jen pár desítek fanoušků.

Ti viděli v prvních momentech opatrnou hru, kterou trochu rozvířila ve čtvrté minutě první přesilovka hostů, v níž se ale nic zásadního neudálo. Podobně naložili v polovině první třetiny s úvodní početní výhodou i domácí a tak se na gól čekalo až do patnácté minuty. Po faulu Skočovského nařídil sudí Czubaj trestné střílení v němž byl Ondřej Kubáč úspěšnější než Barus v bráně Hodonína.

Dvě minuty před první přestávkou si domácí dobrou hrou vynutili další faul hostů a tentokrát už početní převahu přetavili v gól. Po závaru před hodonínským brankovištěm se k dorážce dostal Marek Randýsek a Bobři tak vedli po první třetině o dvě branky.

Po přestávce se hosté pustili do stíhací jízdy, ale Slovák v domácím brankovišti dlouhé minuty trápil hodonínské střelce. Až přišla čtyřiatřicátá minuta a kontaktní gól slováckého celku. Randýskův faul potrestal po Pokorného přihrávce Petr Peš. A o minut a půl později bylo na hostující střídačce ještě veseleji, to když přesně zamířil Lukáš Vrba a srovnal na 2:2.

Z vyrovnání se ale hosté radovali jen něco málo přes dvě minuty. Útočník domácích, který to na začátku sezony zkoušel právě u Drtičů - Tadeáš Kundera, vypíchl puk na útočné modré a dobře umístěnou ranou vrátil Bobrům jednobrankové vedení, s nímž domácí vstupovali i do poslední dvacetiminutovky.

Na začátku závěrečné periody přežili Drtiči oslabení a vyloučenému Petru Pešovi stačilo jen pár vteřin na to, aby se po návratu na ledovou plochu postaral svým druhým přesným zásahem v zápase o důležitou a brzkou vyrovnávací trefu. Na začátek poslední desetiminutovky si totiž Jihomoravané schovali ještě dva přesné zásahy v rychlém sledu, na něž už domácí nedokázali reagovat. Nejprve se z dorážky prosadil Zdeněk Jurásek a o minutu a půl později namířil přesně v přesilové hře Pavel Kříž.

Drtiči už zápas po těchto dvou trefách v pohodě dohrávali. Domácí se ještě snažili o zázrak, ale vzhledem k výhře Břeclavi nad odevzdanou a již pár dnů zachráněnou Orlovou, putují Bobři už jistě po roce opět do baráže. Drtiči už určitě neskončí na osmém místě a o jejich soupeři ve čtvrtfinálové sérii se rozhodne až po posledním kole.