Nový Jičín porazil Drtiče a Baník tak nejspíš definitivně přišel o šanci na čtvrté místo

neděle 16.2.2014 | Redakce

Domácí hráči byli v dnešním utkání jasným favoritem, svou roli ale Drtiči nezvládli. Jičín se na přelomu první a druhé třetiny dostal do dvoubrankového vedení, které slovácký celek dokázal během dvou minut ještě do konce prostřední periody smazat. Hodonínu ale poslední dobou vůbec nejdou poslední třetiny a to se potvrdilo i dnes, kdy domácí obrana nechala v úvodu třetí části hosty opět dvakrát skórovat. Baník pak šest minut před poslední sirénou sice snížil, ale v závěrečné hře bez brankáře hosté pečetili své vítězství střelou do prázdné klece.

42.kolo, neděle 16.2.2014
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  3:5  (0:1, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 35. Pokorný (Peš, Mika), 37. Velechovský (Skočovský, Peš), 54. Charvát (Grman) - 19. Kabeláč (Hanák, Uhlár), 33. Gebauer R. (Sprušil), 43. Vnenk (Gebauer R., Fišera), 46. Gebauer R., 60. Novotný. Rozhodčí: Obadal - Blaha, Wesley. Vyloučení: 7:16. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 902. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Kulich, Ketner, Grman, Koukal, Směřička - Kučera, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Velechovský - Smetana R., Charvát, Vrba - Smetana T., Škorík, Mika
HK Nový Jičín: Šrámek (Kozák) - Dusík, Cabák, Vašut, Prokop, Fišera, Vnenk, Chvostek - Gebauer, Kabeláč, Ohera, Lehečka, Sprušil, Putniorz, Macháček, Hanák, Zedník, Novotný, Uhlár

V první velké příležitosti dnešního utkání se ocitl po třech minutách hry domácí Kříž, jeho pěkná akce však skončila jen na betonech novojičínského brankáře. V šesté minutě vyzkoušel dalekonosnou ranou Kotvana Macháček, hodonínský golman měl s touto střelou problémy, ale nakonec udržel puk před brankovou čarou. Na první branku se tak čekalo až do závěru první dvacetiminutovky. Pavel Hanák se neukvapil, našel z druhé vlny jedoucího Martina Kabeláče a nejlepší střelec Nového Jičína otevřel těsně před přestávkou skóre zápasu.

Vyrovnání měl zkraje druhé části na holi Jurásek, leč Šrámek si poradil se všemi dorážkami zkušeného útočníka domácích. Ve druhé třetině se naplno rozjel sudí Obadal, který měl pravici nad hlavou tak často, že se mu snad ani nevyplácelo připažit. Zatímco domácím se v početních výhodách vůbec nevedlo, svěřenci trenéra Flašara hned svou první kompletní přesilovku využili. S pokusem Antonína Sprušila si hodonínský brankář ještě poradil, na rychlou dorážku Robina Gebauera však už byl krátký.

Vzápětí se gólu konečně dočkali i Drtiči. Ve hře čtyř proti čtyřem dojel kapitán Petr Pokorný kotouč, proskočil mezi obránci a prostřelil hostujícího brankáře perfektně umístěnou střelou mezi betony. O dvě minuty později už bylo srovnáno. Hodonínští měli výhodu přesilovky pěti proti třem, kterou po sedmnácti vteřinách ukončil Filip Velechovský přesnou ranou z první.

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Tři minuty po druhé přestávce se hosté podruhé v zápase prosadili v přesilovce. Obránce Lukáš Vnenk u levé tyče domácí brány pohodlně dorazil střelu Gebauera a vrátil tak svému týmu vedení. Hodonínští mohli prakticky ihned po buly srovnat, ale hostující obrana si s velkým závarem před Šrámkem poradila a odklidila kotouč do bezpečí.

A tak udeřilo opět na druhé straně kluziště. Svou druhou brankou v zápase zakončil pěknou sólovou akci Robin Gebauer. Poté hráli domácí v podstatě nepřetržitě šest minut v početní výhodě, ale gólu se v ní diváci nedočkali. Až ve čtyřiapadesáté minutě vyslal Grman na zteč Matěje Charváta, který šťastnou brankou snížil na rozdíl jedné branky a dal Hodonínu naději.

Drtiči se snažili o vyrovnání, v poslední minutě se dokonce odhodlali ke hře bez brankáře, ale kýžené branky se Baník nedočkal. Naopak, tři vteřiny před koncem zápasu pečetil výhru hostů Dominik Novotný, který vystihl nepřesnou domácí rozehrávku a trefit prázdnou domácí klec pro nej nebylo žádným problémem.

Jan Prčík (Hodonín):
Dnešní zápas rozhodly naše nevyužité přesilovky, kterých jsme měli hrozně moc. Nechali jsme soupeře utéct na rozdíl dvou branek. Na to jsme ještě dokázali zareagovat, ale Jičín nám pak opět na začátku poslední třetiny dal dva góly a to jsme už srovnat nedokázali, i když jsme měli v závěru spoustu početních výhod. Jsou před námi poslední dva zápasy základní části, na které se musíme připravit a nedívat se na to, jakého soupeře dostaneme, ale musíme se dát dohromady hlavně po psychické stránce jako tým.

Aleš Flašar (Nový Jičín):
Dnes jsme jeli do Hodonína s vědomím, že domácí mají silné mužstvo. Nabádali jsme hráče k aktivní hře dopředu i dozadu. Zlomovým bodem podle mého názoru bylo, že jsme ustáli spoustu oslabení a nenechali jsme hodonínské hráče střílet branky z přesilových her. Chtěli jsme na venkovním ledě uhrát dobrý výsledek i přesto, že jsme devátí v tabulce a to se nám povedlo.