Baník nastřílel Vysokoškolákům sedm branek a veze si z Brna důležité tři body!

sobota 1.2.2014 | Redakce

Bitva o průběžnou a do play-off strategickou čtvrtou pozici vyšla o poznání lépe hodonínským Drtičům. Ti se veledůležitým třem bodům přiblížili už v průběhu první části, ve které dokázali v rozmezí tří minut vstřelit čtyři branky. V druhé dvacetiminutovce přidali Drtiči další dva zásahy a o vítězi bylo rozhodnuto. Domácí se v závěrečné části sice snažili a nastříleli Baníku tři branky, ale na zisk bodů to bylo málo. Drtiči se tak vracejí z Brna se třemi body a povzbuzující výhrou do závěru základní části.

38.kolo, sobota 1.2.2014
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:7  (0:4, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 43. Zapletal (Benýšek), 49. Pargáč (Česnek), 52. Jurča (Benýšek, Zapletal) - 13. Kříž (Pokorný, Špok), 13. Peš (Velechovský), 15. Kučera (Kříž, Špok), 16. Kučera (Kříž), 22. Velechovský (Jurásek, Peš), 35. Vrba (Charvát, Smetana R.), 60. Špok (Kříž, Kučera). Rozhodčí: Talpa - Dančisin, Matějček. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 0:6, 3:6, 3:7.
HC Technika Brno: Novák (13. Chvátal) - Habrovec, Žalud, Zapletal, Štindl, Odehnal L., Havíř - Benýšek, Česnek, Jurča - Látal, Bělohlávek, Pargáč - Čtvrtníček, Zábranský, Kozák - Bustin, Boček
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Kulyk, Koukal, Grman, Kulich, Směřička - Kučera, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Velechovský - Charvát, Smetana R., Vrba - Rudiger, Mika, Škorík

Do branky Hodonína se postavil Zdenko Kotvan, který tak po šesti zápasech strávených v pozici náhradníka vystřídal svého kolegu Filipa Baruse. Do sestavy se po dvouzápasové pauze vrátil také kapitán Baníku Petr Pokorný.

Zápas o čtvrté místo začal mírnou převahou domácí Techniky. Díky tomu si domácí také vysloužili už po minutě hry první přesilovku, v ní ale Kotvan lapil pokusy Česneka i tečovanou ránu Zapletala a z rychlého brejku se v zápětí mohli radovat paradoxně hosté z Hodonína. V oslabení ujel Špok, ale Novák mu jeho velkou příležitost chytil.

Přesilovka ještě podpořila snahu domácích, kteří i nadále byli aktivnějším mužstvem. Ale Benýšek, Látal a po něm i Zábranský si vylámali zuby na hodonínském brankáři. Tlak Techniky utnul až faul Zapletala, po němž se první přesilovky dočkali i Drtiči.

Obránce Brna vydržel na trestné lavici jen minutu a půl, protože přesilovku využil po Pokorného přihrávce Pavel Kříž, který otevřel skóre dnešního zápasu a zahájil skvostnou tříminutovku Drtičů. Od první branky uběhlo jen 15 vteřin a hosté udeřili podruhé. Velechovský našel přesně hůl Petra Peše, který neměl problém dopravit kotouč do sítě.

Tato branka vyhnala Nováka na střídačku a na jeho místo se postavil Chvátal. Ani náhradník Brna ale dlouho s čistým štítem nevydržel. O další minutu a půl později přidali hodonínští Drtiči třetí branku, to když Kříž vybídl ke skórování Zdeňka Kučeru, který střelou z první rozsvítil světlo za domácí brankou potřetí. No a Zdeněk Kučera si gólovou radost zopakoval ještě jednou v čase 15:36, kdy završil parádní představení Drtičů, kteří během 181 sekund vstřelili čtyři branky.

Když pak dvě minuty po přestávce zvyšoval Filip Velechovský už na 5:0 pro SHK, vypadalo to s Technikou zle nedobře. Domácí se sice snažili, stříleli ze všech pozic, ale Kovtan byl neprůstřelný. A tak v pětatřicáté minutě skórovali opět hosté ze Slovácka. Šestou branku Oranjes, a svou pátou v letošním ročníku, vstřelil Lukáš Vrba.

V závěru druhé části byl vyloučen za zdržování hry Miklík, k němuž se po přestávce přidal za ten samý prohřešek i Pokorný a Technika měla ve dvojnásobné přesilovce možnost korigovat. Oslabení tří proti pěti hosté ubránili, ale v klasické početní výhodě to tam domácím už spadlo, když přesně zamířil Jiří Zapletal.

V devětačtyřicáté minutě putoval za katr Jurásek a domácí opět ve výhodě i jednoho muže snížili na rozdíl čtyř branek. S nešťastnou pomocí brusle jednoho z hostujících bránících hráčů se trefil Jiří Pargáč. Osm minut před koncem třetí třetiny si dvacátý přesný zásah v sezoně na své konto připsal Petr Jurča, ale to už bylo ze strany domácích vše. Konečnou podobu dal výsledku dvanáct vteřin před závěrečnou sirénou Martin Špok, který v poslední vteřině Pargáčova trestu sedmým gólem pečetil výhru Drtičů.

Vlastimil Odehnal (Technika):
Začátek zápasu byl celkem dobrý. Deset minut jsme byli lepším týmem, měli i nějaké šance, ale po první naší přesilovce jsme inkasovali a celé se to sesypalo. Naprosto nepochopitelně jsme během krátké chvíle dostali od soupeře tři branky a bylo prakticky po zápase. Byly tam hrozné chyby v obranném pásmu a celková nedůslednost. Jsme z výsledku hrozně zklamaní, sice máme velké množství marodů, ale na to se nedá vymlouvat. Mužstvo se musí probrat a začít víc pracovat. Poslední třetina byla sice dobrá, ale to nám na body nemohlo stačit.

Svatopluk Kosík (Hodonín):
To co jsme doma ztratili, jsme venku získali. Stále bojujeme o co nejlepší umístění pro play-off. Úvodní nápor Techniky jsme přečkali a pak se nám podařilo dát branky, což bylo pro další vývoj utkání rozhodující. Rozhodně si ale nemůžeme dovolit vypustit třetí třetinu, kdy jsme po zbytečných vyloučeních inkasovali. Důležité jsou však tři body.