Drtičům se rozjetý Vsetín zastavit nepodařilo, Valaši si z Hodonína vezou tři body

středa 29.1.2014 | Redakce

Po první bezbrankové třetině se dvěma přesnými zásahy ujali vedení hosté z Valašska. Drtiči ale po gólech Kučery ze závěru druhé a Velechovského z úvodu poslední části srovnali krok. Jako už poněkolikáté v letošním ročníku ale přišla brzy po vyrovnávací trefě inkasovaná branka, z níž se už domácí borci nevzpamatovali. Hosté si vedení v klidu pohlídali a v závěru navíc ještě dalšími dvěma góly pečetili nakonec celkem jasné a zasloužené vítězství.

37.kolo, středa 29.1.2014
SHK Hodonín - VHK ROBE Vsetín  2:5  (0:0, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 39. Kučera (Špok), 42. Velechovský (Jurásek, Peš) - 21. Hurtík (Ambruz, Kajaba), 32. Kajaba, 43. Vítek (Podešva, Zúbek), 55. Ševčík (Zúbek), 57. Zúbek (Ambruz). Rozhodčí: Dědek - Lošťák, Maťašovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1083. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
SHK Hodonín: Barus (Kotvan) - Skočovský, Miklík, Grman, Kulich, Kulyk, Koukal - Kučera, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Velechovský - Charvát, Smetana R., Vrba L. I, - Smetana T., Rudiger, Mika - Škorík
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Hurtík, Vrba L. II, Žák, Vrba F., Báchor, Tichý, Tesařík, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Podešva, Zúbek, Daněk, Hruška

První třetina moc zajímavé podívané nepřinesla. Více ze hry měli hosté z Valašska, kteří v úvodu Kajabou a Vítkem ohrozili domácího brankáře, Barus byl ale vždy na místě přesně a včas. Domácí se dostávali před Hromadu jen horko těžko a vyložené příležitosti se domácí v prvních dvaceti minutách nedočkali.

Naopak hosté se mohli v sedmnácté minutě dostat do vedení, když Kajaba využil jedné z mnoha chyb hodonínské defenzivy a orazítkoval spojnici Barusovy svatyně. Minutu a půl před první pauzou se poprvé vylučovalo, na trestnou lavici zamířil vsetínský Filip Vrba, ale Drtiči se do přestávky k ničemu nedostali.

Domácí si do začátku druhé třetiny přenášeli zbytek přesilovky, v ní si ale počínali velmi rozpačitě a hosté to po zásluze potrestali. Ambruzova nepřesná střela se odrazila z rohu mantinelu přímo na hůl Pavla Hurtíka, který bez přípravy prostřelil Baruse.

Hosté poté přečkali další oslabení a v polovině zápasu se i Vsetín dočkal první přesilové hry. Tu po minutě zužitkoval René Kajaba, který nadvakrát dopravil puk do domácí branky a hosté na jihu Moravy vedli o dva góly. Nejlepší střelec Valachů byl o pět minut později blízko další přesné ráně, ale jeho střela naštěstí pro domácí těsně minula pravou hodonínskou tyč.

V končící osmatřicáté minutě Velechovský šikovně tečoval střelu Kulicha, ale puk se mezi tři vsetínské tyče těsně nevešel. O půl minuty později se už domácí hráči dočkali. Rychlý kontr dvojice Martin Špok - Zdeněk Kučera zakončil druhý jmenovaný pohotovou přízemní ranou k levé Hromadově tyči. Stejně jako na konci první dvacetiminutovky i v závěru druhé části měli domácí možnost přesilovky, ale ani tentokrát jim to tam nespadlo.

Co nevyšlo domácím v početní výhodě, to se jim povedlo chvíli po návratu vyloučeného vsetínského kapitána Vaňka na ledovou plochu. Jurásek přihrál zpoza branky Filipu Velechovskému, který v pádu dokázal namířit přesně pod horní tyč Hromadovy branky a domácí tak během necelých tří minut dokázali srovnat.

Bohužel se pak ale opět projevila velká letošní nemoc Drtičů. Z vyrovnání se totiž domácí radovali jen přesně šedesát vteřin. Podešvovu přihrávku si rukavicí stáhl ze vzduchu David Vítek a střelou mezi Barusovy betony vrátil Vsetínu vedení.

To si hosté v pohodě hlídali a v závěru zápasu přidali další pojišťující trefy. V 55. minutě vybídl Zúbek ke skórování přihrávkou od zadního mantinelu Robina Ševčíka, který rozvlnil síť za hodonínským brankářem počtvrté. O dvě minuty později dal výsledku konečnou podobu František Zúbek. Drtiči nestačili na rozjetý Vsetín, Valaši vyhráli sedmý zápas v řadě a přiblížili se čtvrtému místu.

Svatopluk Kosík (Hodonín):
Vsetín dobře bruslil, kombinoval a pozorně bránil. Na druhé straně určitě byl k poražení. Nás může porážka mrzet. To, že dostáváme góly krátce po tom, co sami branku vstřelíme, přičítám lehkovážnosti a nekoncentrovanosti. Stalo se nám to s Prostějovem, v Břeclavi a teď i se Vsetínem. Hráče na to pokaždé upozorňuje, ale vždy uděláme nějakou chybu a gól dostaneme. Klíčových momentů bylo hned několik. První zlomový okamžik přišel na začátku druhé třetiny, kdy jsme inkasovali gól ve vlastní přesilovce. Druhý nastal za stavu 2:2. Po vyrovnání jsme rychle obdrželi třetí gól a pak už nedokázali vrátit do utkání. Hráči si musí uvědomit, že hrají hokej oni a ne trenéři. My je můžeme na střídačce akorát usměrnit.

Viktor Hlobil (Vsetín):
Tabulku sledujeme, ale s hráči jsme si řekli, že půjdeme do každého zápasu naplno a naše postavení budeme řešit až po skončení základní části. Soupeře si nevybíráme, ale Hodonín by pro nás byl v play-off asi nejatraktivnějším soupeřem. Kluci začali po změně trenéra věřit tomu, že bez dobré obrany to nepůjde, což se potvrdilo v dalších zápasech. Dostáváme málo branek, a nezáleží vůbec na tom, zda hrajeme doma či venku. Na druhé straně nedáváme tolik gólů. Naštěstí i dvě tři branky nám na výhru stačí. Samozřejmě víme, že série jednou skončí, ale čím déle bude trvat, tím to bude pro nás lepší. Tým si momentálně věří a hra nám funguje. Zlomový byl třetí gól, který nás opět nakopl. I když jsme přišli o dvoubrankový náskok, dokázali jsme znovu odpovědět. Za stavu 3:2 jsme se vrátili ke hře, která nás zdobila téměř celé dvě třetiny.