Vyrovnané utkání v Opavě nakonec těsně vyhrál domácí Slezan

sobota 18.1.2014 | Redakce

Na první branku se v Opavě čekalo až do poloviny utkání. Neprůstřelnost hodonínského strážce svatyně Baruse utnul po více než 150 minutách Chalupa. Hosté ale dokázali brzy srovnat krok, když se v přesilovce trefil Miklík. Rozhodující trefa dnešního utkání padla na začátku poslední třetiny a postaral se o ni domácí forvard Vítek. Drtiči se tak ze Slezska bohužel vrací s prázdnou.

34.kolo, sobota 18.1.2014
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  2:1  (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Chalupa (Svoboda), 42. Vítek (Svoboda) – 33. Miklík (Špok, Kříž). Rozhodčí: Fiala - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 926. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) - Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Pavelek, Svoboda, Mosler - Nardelli, Měch, Herman, Vítek, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa
SHK Hodonín: Barus (Kotvan) - Pokorný, Kulyk, Miklík, Kulich, Směřička, Grman, Polesný - Škorík, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Kučera - Charvát, Smetana R., Vrba - Velechovský, Rudiger

Autobus s hodonínským týmem vyrazil dnes po obědě na cestu do Opavy bez několika hráčů. Kromě Laporteho a Kuby, kteří jsou na delší dobu mimo hru, chyběl i Tomáš Smetana a obránci Skočovský s Koukalem a trenéři tak měli k dispozici hodně oslabený kádr.

Domácí byli úvodních minutách zápasu nebezpečnějším celkem a Barus měl od začátku plné ruce práce. Drtiči se k první vážnější šanci dostali až v osmé minutě, kdy zahrozili ve vlastním oslabení, ale Šafránek byl pozorný. V polovině první třetiny se do brejku dostal Kučera, ale v rozhodující chvíli mu utekl puk z hole a z šance tak nebylo nic.

O dvě minuty později mohli otevřít skóre domácí, jmenovitě Vítek, který byl faulován a sudí Fiala nařídil trestné střílení. Domácí forvard si však na Baruse nepřišel a skóre tak zůstalo neměnné. Na začátku sedmnácté minuty vytáhl Šafránek dobrý zákrok proti Juráskovi a oba celky se tak vydali do kabin k první přestávce za bezbrankového stavu.

V začátku druhé dvacetiminutovky byl nejvíce vidět domácí defenzivní obr Tichý, který nejprve nabil Kukolovi a o chvíli později pálil od modré sám, ale Barus byl v obou případech na místě. Skóre se poprvé měnilo až v půli zápasu. Nejlepší střelec Slezanu z minulé sezony Petr Chalupa prostřelil střelou švihem Baruse, který tak po 152 minutách přišel o svou neprůstřelnost.

V zápětí však na trestnou putoval domácí Tichý a Drtiči přesilovku bleskově zužitkovali. Po třiadvaceti vteřinách se do puku opřel obránce Martin Miklík a svým druhým gólem ve druhém po sobě jdoucím zápase srovnal stav na 1:1. Hosté následně přežili další oslabení a v závěru prostřední periody se mohli dostat do vedení, Křížovu střelu ale Šafránek se štěstím vyrazil a i po druhé dvacetiminutovce bylo skóre dnešního duelu nerozhodné.

Po dvou minutách hry v poslední části ale překlopil jazýček vah na stranu domácího Slezanu Jakub Vítek, který dorazil za Baruse střelu Svobody a Opava opět vedla. Vyrovnání měl na své holi deset minut před koncem nejlepší ligový střelec Špok, ale i hodonínského snajpra Šafránek opět vychytal.

Zvěrečný nápor hostů se nekonal, protoženecelé čtyři minuty před koncem byl na trestnou lavici odeslán Kříž, kterého později doprovodil i Kulyk a domácí si už těsné vedení pohlídali až do závěrečné sirény.