Drtiči nepovolili Frýdku-Místku ani jeden gól a podruhé v řadě neinkasovali!

středa 15.1.2014 | Redakce

Zvládnutá hra v oslabení, pevné nervy a výborný týmový výkon podpořený skvělým Filipem Barusem v bráně, to byly hlavní důvody dnešní výhry hodonínských Drtičů proti nevyzpytatelnému Frýdku-Místku. Baník poslal na konci první části do vedení Špok, ve druhé třetině navýšili vedení Drtičů Jurásek a Miklík a v poslední části pečetil výhru Oranjes svou druhou dnešní trefou nestárnoucí Jurásek.

33.kolo, středa 15.1.2014
HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín  0:4  (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Kříž (Špok, Miklík), 24. Jurásek (Kulich), 39. Miklík (Kříž, Škorík), 51. Jurásek (Peš, Skočovský). Rozhodčí: Šutara - Moravec, Řezáč. Vyloučení: 6:10, navíc Kubáň a Ovšák (oba FRM) OK. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:4.
HC Frýdek-Místek: Kubáň (51. Chvostek) - Samiec, Podešva, Čintala, Ovšák, Měkýš, Gajda, Gogolka, Ivan, Stránský, Richter, Kopún, Mach, Vacua, J.Sluštík, Mamula
SHK Hodonín: Barus (Kotvan) - Pokorný, Miklík, Kulich, Skočovský, Koukal, Grman, Směřička - Škorík, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Kučera - Charvát, Smetana R., Vrba - Smetana T., Rudiger

Drtiči odcestovali do Puruby už i s Kristiánem Grmanem, u něhož se podařilo dotáhnout dokonce administrativní záležitosti a mladý slovenský bek tak byl připraven naskočit do dnešního utkání po boku Koukala ve třetí obranné dvojici.

Už na konci první minuty musel Barus zasahovat proti šanci domácího mladíka Macha. Drtiči odpověděli o něco později šancemi Pokorného, jehož teč Špokovy střely skončila jen těsně vedle domácí svatyně a i ranou Juráska, kterou musel Kubáň krotit nadvakrát. V polovině páté minuty hráli hosté v první početní výhodě, v níž ale žádnou nebezpečnou akci nebo střelu nevyprodukovali.

Stejně se ale o pár okamžiků později vedlo v přesilové hře také domácím a tak se na první branku zápasu čekalo až do závěru první dvacetiminutovky. V šestnácté minutě byl vyloučen novic v sestavě Hodonína Grman, a hosté udeřili ve vlastním oslabení. Špok vystihl rozehrávku domácích a vystřelil na Kubáně.

Jeho ránu ještě domácí brankář dokázal vyrazit, ale k puku se dostal Pavel Kříž, který svou osmnáctou přesnou ranou v sezoně otevřel skóre dnešního duelu. V samotném závěru úvodní pasáže ještě měli hosté ze Slovácka možnost hrát přesilovku, v ní si ale opět nic vážnějšího nevypracovali a tak skončilo první dějství nejtěsnějším vedením Drtičů.

V začátku druhé části pokračovala přesilovka Hodonína, kterou ale utnulo vyloučení Špoka. Hosté oslabení přečkali bez úhony a ve čtyřiadvacáté minutě udeřili podruhé. V signalizované výhodě přihrál Kulich Zdeňku Juráskovi a znovuzrozený střelec poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Domácí se snažili o odpověď, ale obrana v čele s výborným Barusem nedovolila střelcům Frýdku-Místku v podstatě nic. Slezané hráli od jedenatřicáté do sedmatřicáté minuty téměř pořád v početní výhodě, 34 vteřin měli dokonce výhodu dvou hráčů v poli, ale na pečlivou obranu Hodonína nevyzráli ani v přesilovkách.

A tak na konci druhé periody ukázali domácím, jak že se využívají přesilovky, naopak Drtiči. Gogolka vydržel na trestné lavici jen 14 vteřin, protože Martin Miklík namířil přesně a potřetí prostřelil domácího strážce svatyně.

Závěrečná část byla poznamenána častými vyloučeními. Drtiči tresty Peše i Grmana v pohodě přečkali, to samé se však nedá říct o domácích. Ex-Drtič Podešva seděl na lavici hanby přesně půl minuty, když opět při signalizované výhodě zamířil přesně Zdeněk Jurásek.

Tento gól psychicky neunesl domácí golman Kubáň, který obdržel trest do konce utkání a na jeho místo se postavil náhradník Chvostek. O tři minuty později jej na cestě do sprch následoval i Ovšák, který se dožadoval vyloučení jednoho z Drtičů tak vehementně a dlouho, až mu sudí Šutara udělil také trest do konce utkání.

Poslední pětiminutovka se tak už jen dohrávala. Drtiči si v pohodě dokráčeli k důležitému vítězství a navíc podruhé v řadě pomohli Filipu Barusovi k čistému kontu. Hodonínská obrana tak neinkasovala již rovných 122 minut.

Svatopluk Kosík (Hodonín):
Získali jsme z duelu s kvalitním Frýdkem-Místkem důležité tři body do tabulky. První třetina byla vyrovnaná a v jejím závěru jsme se ujali vedení. Ve druhé části jsme byli lepším mužstvem a vytěžili jsme z toho další dvě branky a vedení jsme si v závěrečné třetině už pohlídali. Podstata naší výhry byla v tom, že jsme soupeře pustili do minima příležitostí. Hráli jsme dobře a zodpovědně v defenzivě a podržel nás i Filip Barus, který vychytal druhé čisté konto za sebou. Odehráli jsme téměř dvacet minut v oslabení, a i když jsme to zvládli, tak si na to musíme v příštích zápasech dát pozor a vyvarovat se hlavně zbytečných útočných faulů.