Drtiči sbourali Bobří hráz už v polovině zápasu, hat-trickem se blýskl Martin Špok

sobota 11.1.2014 | Redakce

Ve zcela jednoznačnou záležitost se už po pár minutách hry stal dnešní zápas mezi domácím Hodonínem a Valašským Meziříčím. Drtiči se už v první minutě dostali do vedení, které postupem času navyšovali až na konečných 6:0. Hosté na Slovácku předvedli slabý výkon a mohli si domů na Valašsko odvést i větší příděl. Tři góly a celkem čtyři kanadské body si dnes do statistik připsal nejproduktivnější Drtič Martin Špok.

32.kolo, sobota 11.1.2014
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  6:0  (3:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Špok (Pokorný, Kříž), 12. Kuba (Peš), 20. Špok (Pokorný), 26. Jurásek (Skočovský, Kuba), 27. Kříž (Škorík, Špok), 29. Špok (Kříž). Rozhodčí: Pokorný - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1292. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 6:0.
SHK Hodonín: Barus (Kotvan) - Pokorný , Miklík, Kulich, Skočovský, Koukal, Směřička, Polesný, Kulyk - Škorík, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Kuba - Charvát, Smetana R., Vrba - Tomi, Rudiger
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák I. (29. Sekula) - Matušenko, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Ferenc - Randýsek, Kubáč, Kundera, Martinik, Baroš, Pavlas, Varga Mar., Varga Mir., Slovák II., Škutchan, Varga D., Matějek

Domácí měli raketový nástup do zápasu. Martin Varga už pár vteřin po úvodním vhazování faouloval a domácí bleskově toto vyločení ztrestali. Drtičům stačilo jen 11 vteřin. Martin Špok krásnou ranou pod horní tyč prostřelil Slováka a Baník záhy vedl. Hosty tato branka srazila do kolen a z tohoto direktu se už Valaši ve zbytku zápasu nevzpamatovali.

Na branku hostí se valil jeden útok za druhým a další góly doslova visely ve vzduchu. Druhého přesného zásahu se domácí publikum dočkalo v plovině první části. Peš našel krásnou přihrávkou na útočné modré rozjetého Michala Kubu, který svůj nájezd zakončil přesnou střelou do horní části branky.

A v první třetině to nebylo ze strany domácích vše. Minutu před přestávkou se v závaru před Slovákem nejlépe zorientoval Martin Špok, který svou druhou brankou uzavřel střelecký účet první periody.

Nalezená střelecká chuť a hlavně potence neopustila hodonínské hokejisty ani ve druhé části. A to ještě domácí spoustu šancí, vyloužených šancí, spálili. Nicméně, v šestadvacáté minutě se po dlouhém půstu konečně trefila hodonínská ikona Zdeněk Jurásek, který za bezmocného Slováka dorazil Skočovského střelu od modré.

O minutu později už slovácký celek vedl o pět branek. Škorík vyslal do brejku Pavla Kříže a ten si tváří v tvář Slovákovi poradil a prostřelil ho mezi betony. A o další dvě minuty nato, ve vlastním oslabení, korunoval svůj parádní výkon Martin Špok, který tak už pře polovinou zápasu zkompletoval svůj hat-trick.

Tato branka vyhnala Slováka z branky a jeho místo zaujal mladíček Sekula. V poslední části se už, vzhledem k jednoznačnému skóre, zápas jen dohrával. Drtiči ubrali na plynu a do šancí se tak občas dostali i hosté. Drtiči už ale utkání dohráli bez inkasované branky a Filip Barus se tak mohl radovat z prvního čistého konta v sezoně.

Svatopluk Kosík (Hodonín):
Jsem spokojen se ziskem tří bodů a jsem spokojen s prvními dvěma třetinami. Co se týče poslední části, místo toho, abychom přidali a ještě vstřelili nějaké pěkné góly, tak jsme to hodně vypustili. Vědomi si náskoku z prvních dvou částí jsme polevili a pustili soupeře do hry. Musíme hrát pořád naplno, celých šedesát minut. Co se ale první části zápasu týče, dali jsme krásné branky a byla tam i další spousta dalších pohledných akcí, které ale bohužel neskončily gólem. měli jsme tak ale pokračovat i v poslední třetině. Dali jsme prostor všem hráčům, ale někteří tuto šanci nevzali za pačesy.

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí):
Po třiceti minutách dnes bylo po zápase. My jsme pak sice hru vyrovnali, ale to bylo způsobeno tím, že domácí polevili a ubrali plyn. Jsem nespokojen s výkonem svého mužstva. Ne snad proto, že jsme prohráli 6:0, ale proto, že jsme si neplnili úkoly, které jsme si před zápasem řekli. Vždycky se snažíme hrát dobře střední pásmo, ale to nám dnes vůbec nešlo. Byly tam situace tři na dva, dva na jednoho a několikrát jeli domácí i samo na golmana, což se prostě nesmí stávat. Musíme co nejdřív na tento zápas zapomenout a dívat se dopředu. Čekají nás tři utkání na domácím ledě a na ty se teď musíme soustředit. Gratuluji Hodonínu k zasloužené výhře.