Stíhací jízda Drtičům nakonec body nepřinesla, z Nového Jičína se Baník vrací s prázdnou

středa 8.1.2014 | Redakce

Pětiminutovka mezi čtvrtou a devátou minutou udala na dlouhou dobu ráz dnešního zápasu mezi Novým Jičínem a Hodonínem. Domácí totiž v tomto rozmezí dokázali třikrát rozvlnit síť za Kotvanem a s akciemi Drtičů na bodový zisk to nevypadalo od poloviny první části vůbec dobře. Drtiči se ale nevzdali a pět minut před koncem dokázali srovnat na 3:3. Na body však dnes Baník dosáhnout neměl. O výhře Jičína rozhodl 120 vteřin před třetí sirénou Macháček.

31.kolo, středa 8.1.2014
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  4:3  (3:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Gebauer R. (Sprušil, Horák), 8. Kacíř (Vašut, Chvostek M.), 9. Uhlár (Hanák), 58. Macháček (Vnenk, Gebauer R.) – 26. Peš (Špok, Miklík), 48. Špok (Peš), 56. Špok (Peš, Jurásek). Rozhodčí: Fiedler - Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: neuvedeno. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
HK Nový Jičín: Šrámek (Gebauer K.), Gebauer R., Dusík, Kacíř, Kabeláč, Pelikán, Ohera, Lehečka, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Horák, Prokop, Chvostek F., Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek M., Uhlár
SHK Hodonín: Kotvan (9. Barus) - Pokorný, Kulyk, Miklík, Skočovský, Koukal, Směřička, Kulich - Smetana R., Velechovský, Charvát - Peš, Jurásek, Špok - Mika, Škorík, Kuba - Smetana T., Rudiger

Hostům z jihu Moravy doslova utekl začátek zápasu. Už ve čtvrté minutě se za Kotvanem poprvé rozsvítilo červené světlo po střele Robina Gebauera, který využil první přesilovou hru zápasu. Na začátku osmé minuty vedli domácí už o dvě branky. Hodonínský brankář dělal, co mohl. Pochytal několik střel domácích, ale na dorážku Mariana Kacíře už byl krátký. A o dalších dvaašedesát vteřin později to vypadalo s hosty ještě hůř.

Hanákovu střelu dorazil do sítě Adam Uhlár, vyhnal Kotvana na střídačku a jeho místo v hodonínském brankovišti zaujal Barus. Drtiči byli jako opaření a v první třetině se nezmohli téměř na nic. I proto ji prohráli 3:0. Od druhé části se hra Baníku o poznání zlepšila. Drtiči převzali iniciativu a dočkali se také zasloužené branky.

V šestadvacáté minutě se po jedenácté v sezoně přesně trefil Petr Peš. Následně měli Drtiči možnost přesilovky, v níž hosté dvakrát nebezpečně zahrozili, ale Šrámek proti svým bývalým spoluhráčům vždy dobře zasáhl. Baník byl i nadále nebezpečnější, ale na jičínském brankáři si postupně vylámali zuby Špok, Peš a v závěru druhé periody i v obrovské šanci Rudiger.

Do poslední třetiny tak šli hosté s dvoubrankovým mankem. To mohli domácí ještě navýšit chvíli po nástupu do závěrečného dějství. Barus ale své spoluhráče několikrát v rozmezí pár desítek vteřin podržel. V osmačtyřicáté minutě pak Drtiči vykřesali jiskřičku naděje, když se dalekonosnou ranou ze středního pásma prosadil Martin Špok a bylo to už jen o gól.

A pět minut před závěrečnou sirénou se Baníku podařilo srovnat na 3:3. A byl u toho opět Martin Špok, který zakončil spolupráci Juráska s Pešem. Jako by ale dnes Drtičům prostě body souzeny nebyly. Přesně v čase 58:00 vrátil domácím vedení Petr Macháček a i když to hodonínští v závěru ještě zkusili bez brankáře, vyrovnat se jim podruhé již nepodařilo a poprvé v letošní sezon tak vyšli ze zápasu s Novým Jičínem na prázdno.

Aleš Flašar (Nový Jičín):
Bylo to velmi těžké utkání. Vstup se nám podařil, ale s takovým týmem jakým je Hodonín, není utkání nikdy rozhodnuto. Zahodili jsme pak strašně moc šancí, což nás mohlo mrzet. Nakonec se na nás sportovní bůh usmál a čtvrtý gól se nám podařilo vstřelit. Myslím si, ale že jsme vyhráli zaslouženě. V pauze jsme se snažili zapracovat na fyzičce, protože tam byl největší problém týmu a také jsme chtěli trošku sehrát formace tak, aby na sebe byli kluci zvyklí.

Svatopluk Kosík (Hodonín):
Zejména v prvních deseti minutách to byl z naší strany slabý a nezodpovědný výkon. Po třetí brance jsme vyměnili brankáře. Hráči byli upozorněni už před zápasem na důležitost začátku utkání, ale přistoupili k tomu laxně. Postupem času jsme domácí přestříleli, ale bohužel všechno je to jenom na první lajně. Ta všechno rozhodovat nemůže. Po vyrovnání pak rozhodla naše hrubá chyba obránce na útočné modré čáře a domácí vstřelili vítěznou branku, takže jim gratuluji k vítězství.

Zdroj ohlasů: hcnj.cz