Drtiči utnuli desetizápasovou sérii Poruby! Vítěznou branku vstřelil tři minuty před koncem kapitán Pokorný

středa 18.12.2013 | Redakce

Hokejisté ze Slovácka neodjížděli do Ostravy v nejlepším rozpoložení. Z posledních sedmi utkání vyhráli Drtiči jen jednou a na ledě rozjeté Poruby byli v pozici outsidera. Papírové předpoklady ale svěřenci trenéra Kosíka dokonale popřeli, když si z chladného severu vezou důležité tři body za vítězství 2:1. O góly Drtičů se postarali dva nejdéle sloužící hráči SHK - Petrové Peš a Pokorný.

28.kolo, středa 18.12.2013
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  1:2  (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Prokop (Seidler, Vrána) - 34. Peš (Jurásek, Velechovský), 57. Pokorný (Miklík, Jurásek). Rozhodčí: Fiala - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 7:8, navíc Koukal (HOD) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Střely na branku: 30:15. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) - Wolf, Hruzík, Peslar, Javín, Slavík, Prokop, Vajda, Šindelář - Haas, Zachar, Kilnar, Seidler, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zuber
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) - Pokorný, Kulyk, Polesný, Skočovský, Miklík, Macharáček - Špok, Kříž, Charvát - Peš, Jurásek, Velechovský - Vrba, Škorík, Kuba - Rudiger, Smetana R., Smetana T.

Vzhledem k aktuální formě obou celků se papírově mohlo zdát, že půjde o jednoznačnou záležitost. Hra Drtičů ovšem porubským hokejistům příliš nesvědčí, což se potvrdilo už v předchozích dvou zápasech. RT TORAX sice vstoupil do zápasu podstatně aktivněji a v úvodní dvacetiminutovce tým z jihu Moravy výrazně přestřílel, ovšem střelecky se trápil. Několik závarů na brankovišti pak dokázal v poklidu vyřešit dobře chytající Kotvan.

Hned na začátku prostřední dvacetiminutovky měli Porubští k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, kterou také dokázali patřičně využít. Na modré napřáhl obránce Lukáš Prokop a kus černé pryže si našel cestu mezi betony hostujícího gólmana a skončil za brankovou čárou. Drtiče jako by inkasovaná trefa nabudila a v následujících minutách byli podstatně aktivnějším a především nebezpečnějším mančaftem.

Pokus Tomáše Smetany ještě stačil Tihlář schovat do lapačky, následně Pech zamířil po chybě domácí obrany pouze do tyče, ale další útočná akce už přinesla vyrovnání. Jurásek našel milimetrovou přihrávkou u druhé tyče operujícího Petra Peše a ten už měl vcelku lehkou úlohu zamířit do horní části poloprázdné klece. A porubské akcie mohly do přestávky ještě výrazněji klesnout po dalším zaváhání obranných řad.

Ujíždějícího Vrbu zastavil jen za cenu faulu Hruzík a hlavní arbitr Šutara neváhal ani vteřinu s odpískáním trestného střílení. K němu se netradičně kvůli zranění postavil Jurásek, jehož klička skončila pouze na hrudi porubského gólmana a do šaten se opět šlo za nerozhodného stavu. Divácky nepříliš atraktivní partie pokračovala i v závěrečné dvacetiminutovce, v níž se především až příliš často otevírala obě vrátka na trestnou lavici.

Hosté nadále hráli to, co potřebovali, naopak na domácí hole se lepila nervozita. Když už se zdálo, že zápas míří do prodloužení, rozhodl o zisku tří bodů hodonínský kapitán Petr Pokorný, který v přesilovce zamířil nechytatelně do horního růžku Tihlářovy svatyně. V závěru ještě domácí sahali po vyrovnání, ovšem dobře organizovaná obrana Drtičů už je prakticky k ničemu nepustila. Hodonín si vyšlápl na Porubu už podruhé v sezoně.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba):
Do prvního gólu jsme měli hru pod kontrolou, bohužel nejsme dost agresivní před bránou – góly se musejí do brány dotlačit i s brankářem. To je odraz tréninku, kdy si kluci myslí, že budou dávat do prázdné, ale nebude. V těchto zápasech rozhoduje obětavost jak před naší bránou, tak před útočnou. Hodonín se poté dostal do hry, srovnal a hrubou nedisciplinovaností některých hráčů jsme si zápas sami prohráli. Je to škoda, ale na druhou stranu se vůbec nic neděje, jedeme dále.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín):
Co jsme doma ztratili, to jsme venku získali. Jsme tomu rádi, po celý zápas jsme se zaměřili na defenzívu, dá se říci, že nám vycházela. Kluci dodrželi všechny pokyny, které měli, výborně zachytal Kotvan. Dali jsme o gól více než soupeř, a tak jsme zvítězili, i když v závěru mohlo být přikrášlení gólem do prázdné branky. Důležité je, že jsme ustáli oslabení 3 na 5 a 4 na 6 v závěru utkání, klukům patří poděkování.

2.10. | Poruba - Hodonín | 3:2
9.11. | Hodonín - Poruba | 4:2
18.12. | Poruba - Hodonín | 1:2
5.2. | Hodonín - Poruba | 6:4
25.2. | Poruba - Hodonín | 2:1
27.2. | Hodonín - Poruba | 4:1
1.3. | Poruba - Hodonín | 5:2
3.3. | Hodonín - Poruba | 4:5