Frýdek uštědřil Drtičům lekci z produktivity, slovácký tým prohrál podruhé v řadě

středa 27.11.2013 | Redakce

Po prohře na ledě Valašského Meziříčí nezvládli Drtiči ani dnešní zápas na domácí půdě. Hosté z Frýdku-Místku vedli na začátku druhé třetiny už 0:3. Domácím se pak během čtrnácti vteřin povedlo dvakrát skórovat, ale hosté po chvilce opět vedli o dva góly. V poslední třetině se Oranjes opět přiblížili na dostřel a to hned dvakrát, ale nejprve hosté po pouhých jedenácti vteřinách opět vedli o dvě branky a když v čase 58:39 snížili Drtiči na 4:5, zkusili to domácí borci v závěru bez brankáře a Slezané střelou do opuštěné brány pečetili své vítězství.

22.kolo, středa 27.11.2013
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  4:6  (0:2, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 28. Vrba (Mika, Komárek), 28. Kříž, 48. Miklík (Kučera), 59. Kuba (Jurásek, Špok) - 4. Slovák (Podešva), 15. Stránský (Ovšák, Ivan), 21. Sluštík O. (Krutil), 30. Ivan (Samiec, Podešva), 48. Samiec (Ovšák), 60. Ivan (Sluštík O.). Rozhodčí: Dědek - Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 930. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.
SHK Hodonín: Kotvan (Masaryk) - Pokorný, Polesný, Miklík, Skočovský, Koukal, Komárek, Směřička, Macharáček - Špok, Kříž, Kučera - Vrba, Jurásek, Charvát - Smetana T., Škorík, Kuba - Rudinger, Smetana R., Mika
HC Frýdek-Místek: Kubáň (Chvostek) - Gajda, Ivan, Podešva, Ovšák, Čintala, Krutil, Slovák, Prokop, Sluštík O., Vacula, Samiec, Stránský, Gogolka, Kopun

Hosté, kteří přijeli na jih Moravy jen se čtrnácti muži do pole, školili v podstatě celý zápas domácí tým z produktivity. Už po necelých čtyřech minutách vyslal ex-Drtič Podešva okamžitě po vhazování na zteč nejproduktivnějšího hráče Frýdku Petra Slováka, který rychlou ranou zápěstím k bližší tyči prostřelil Kotvana.

Prakticky v zápětí mohl vyrovnat Charvát, který sice překonal Kubáně, ale jeden z hostujících obránců puk těsně před čárou odpálil do bezpečí. Drtiči i po inkasované brance měli více ze hry a díky tlaku si vynutili také faul Krutila, přesilovka ale domácí družině nevyšla podle jejich představ a hosté se v pohodě ubránili.

Blízko vyrovnávací trefě byli Oranjes ve třinácté minutě, Charvát se učebnicově překřížil s Juráskem v útočném pásmu a prvně jmenovaný se natlačil do bekhendového zakončení. Brankář Slezanů ale svůj tým držel. A tak opět platilo otřepané pravidlo „nedáš - dostaneš“. Hosté v polovině patnácté minuty udeřili podruhé, když se po Ovšákově přihrávce trefil Vít Stránský.

V závěru první dvacetiminutovky byl nejprve blízko gólu Tomáš Smetana, ale Kubáň byl opět na místě. Na druhé straně zlikvidoval Kotvan reflexivním zákrokem ramenem velkou příležitost opět Stránskému. První pasáž hry tak skončila vítězstvím hostujícího mužstva 2:0.

A ještě hůř bylo s Drtiči po třiačtyřiceti vteřinách druhé třetiny. Přesně tolik času potřeboval Ondřej Sluštík k tomu, aby z nepřehledné situace před Kotvanem vytěžil třetí branku Frýdku-Místku. O tři minuty později mohl snížit domácí veterán Jurásek, ale Kubáň dál ve svém brankovišti čaroval. Ještě blíže první branky Drtičů v dnešním zápase byl Kuba, ten ale ve vyložené šanci mířil vysoko nad.

Kouzlo hostujícího brankáře prolomil až v začátku osmadvacáté minuty. Mika přihrál do jízdy Lukáši Vrbovi, který střelou bez přípravy prostřelil Kubáně ranou mezi betony. A o šestnáct vteřin později to bylo už jen o gól. To když Pavel Kříž ujel hostující obraně, která sice domácího útočníka faulovala, ale ten o přes to dokázal zakončit a procpat puk za záda frýdeckého golmana.

Červeno-bílí si ale už po necelých dvou minutách vzali svůj dvoubrankový náskok zpět. Samiecovu přesnou přihrávku proměnil ve čtvrtou branku hostí zkušený Marek Ivan. Tohle byla pro Drtiče další studená sprcha, ze které se domácí bohužel nemohli dlouho vzpamatovat. Mikovo zakončení z těžké pozice nenadělalo Kubáňovi velké starosti a hodonínským nevyšla ani druhá přesilovka v zápase po faulu Ovšáka.

Na konci druhé části si poprvé vyzkoušeli přesilovku i hosté, ale ani jim se nepodařilo zužitkovat výhodu o jednoho muže. Změnu skóre tak přinesla až osmačtyřicátá minuta. Do Kučerovy přihrávky se opřel Martin Miklík a puk prošel hradbou těl až za Kubáně. Dvanáct minut před koncem základní hrací doby to tak bylo opět jen o gól. Bohužel, i tentokrát se hostům podařilo najít brzkou odpověď, tentokrát stačilo Davidu Samiecovi pouhých jedenáct vteřin na to, aby Frýdek znovu odskočil na rozdíl dvou branek.

Jedenaosmdesát vteřin před třetí sirénou se Drtiči potřetí v zápase dotáhli na jednogólový rozdíl. Třetí přesilovku v zápase už Drtiči dokázali proměnit v branku, když se po Juráskově přihrávce trefil Michal Kuba. Domácí střídačka si vzala oddechový čas, a když se hosté provinili zakázaným uvolněním, zkusili to Drtiči na posledních necelých šedesát vteřin bez brankáře. Vzhledem k tomu, že před tím byli vyloučeni domácí Jurásek a hostující Ovšák, hráli Jihomoravané v pěti proti čtyřem, ale vyrovnat se Drtičům nepodařilo.

Naopak hosté, konkrétně Marek Ivan, pečetili tříbodový zisk střelou do opuštěné domácí klece, která ukončila dnešní přestřelku. Slezané vyhráli nad Hodonínem podruhé v historii, zajímavostí je, že stejně jako před třemi lety ji zaznamenali na soupeřově půdě.

Vladimír Vlk (SHK Hodonín):
Zklamání je velké. Odehráli jsme nejhorší zápas v domácím prostředí. Hráče jsme upozorňovali na to, že to nebude jednoduchý zápas. I když k nám Frýdek-Místek přijel v okleštěné sestavě, tak jeho čtrnáct hráčů utahalo nás. To, co jsme my nedělali, to soupeř dělal. Hráli jsme v pohybu, ale bez puku. Dostat doma šest gólů je hodně. Brankář Kotvan za ně ale nemůže. Střely do šibenice se těžko chytají. Obranná hra je i věcí útočníků. Po ztrátě puku jsme řešili špatně situace v defenzivě. Dokázali jsme snížit na 3:4, ale za šest vteřin uděláme čtyři chyby a inkasujeme pátý gól, což je trestuhodné. Všichni hráči mají na víc, proto nikoho chválit nebudu.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek):
Vítězství je cenné, protože v Hodoníně se moc často nevyhrává. Za tři body jsme šťastní. Byli jsme produktivnější. I když jsme neměli tolik vyložených šancí a střel jako domácí, tak jsme dokázali své příležitosti a pokusy zužitkovat. Dobře hrál celý tým, ale vyzvednout musím brankáře Kubáně, který nás podržel. Střelecky se daří Marku Ivanovi. Toho jsme kvůli brankám do týmu brali. Jsme rádi, že roli střelce zatím naplňuje. Pomohl nám dobrý vstup do utkání. Dvoubrankové vedení jsme si dokázali udržet až do konce. Po dvou slepených gólech jsme se dokázali naštěstí zvednout a soupeři znovu odskočit. Naštval nás třetí gól, kterému předcházelo evidentní zakázané uvolnění. Chybné rozhodnutí rozhodčích stejně jako emoce k hokeji patří.