Nečekané klopýtnutí. Drtiči nestačili na poslední Bobry, kteří tak ukončili vítěznou sérii Oranjes

sobota 23.11.2013 | Redakce

Po bezbrankové první třetině nabrali Drtiči před polovinou zápasu během dvou minut dvoubrankové manko, které udalo ráz utkání. Zásluhou nejlepšího střelce ligy Špoka sice hosté do konce druhé části snížili, ale Bobři si v polovině třetí třetiny vzali dvoubrankový náskok zpět. Oslabeným Drtičům, kteří odjeli na Valašsko bez několika hráčů základní sestavy, se pak už jen v samotném závěru podařilo snížit na konečných 3:2 pro Bobry. Na víc bohužel nezbýval čas.

21.kolo, sobota 23.11.2013
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  3:2  (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Heča, 27. Varga D. (Škuchtan, Varga Mar.), 50. Varga D. (Varga Mar., Škutchan) – 39. Špok (Charvát, Skočovský), 60. Charvát. Rozhodčí: Czubay - Ganger, Vengřín. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák I. (Sekula) - Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Matušenko, Martiník, Slovák II., Pavlas, Prycl, Baroš, Škutchan, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Randýsek
SHK Hodonín: Kotvan (Masaryk) - Pokorný, Polesný, Miklík, Skočovský, Koukal, Směřička, Kulyk - Špok, Kříž, Kučera - Vrba, Jurásek, Charvát - Smetana T., Škorík, Kuba - Tomi, Smetana R.

První dvacetiminutovka moc hokejové krásy nepobrala. Mírně aktivnější byli domácí hráči, ale ani jeden z týmů si v proběhu úvodních dvaceti minut nedokázal vypracovat žádnou vyloženou brankovou příležitost, a není tak divu, že se týmy odebraly do kabin za bezbrankového stavu.

Branek se diváci dočkali až v prostřední části. Nejprve si vybrala slabší chvilku opora hostí Kotvan, který k překvapení všech propustil za svá záda nahození Jana Heči a zkušený bez Bobrů otevřel v sedmadvacáté minutě skóre zápasu. A o dvě minuty později to bylo už o dvě branky. David Varga se ke své sedmé brance v sezoně dostal jako slepý k houslím.

Dopravit kotouč do zcela odkryté branky nebyl pro pětadvacetiletého útočníka žádný problém. Až za tohoto nepříznivého stavu se dostali ke slovu i Drtiči. Dvě minuty před druhou pauzou se v signalizované výhodě trefil nejlepší ligový střelec Martin Špok. Následnou přesilovku Hodonína ale domácí ustáli, což bylo pro Valachy hodně důležitým momentem zápasu.

Do poslední části hry šli hosté s jasným cílem, a to - vyrovnat. Bohužel, zůstalo jen u přání. Drtiči byli sice aktivní, ale Bobři, vědomi si náskoku, spoléhali na brejky.Blízko vyrovnání byl v devětačtyřicáté minutě Kříž, ale zkušený útočník hostů trefil pouze lapačku domácího brankáře. A tak o chvíli později udeřili, opět šťastnou trefou, Bobři.

Střela Martina Vargy se od Kotvanovy výstroje odrazila opět před osamoceného Davida Vargu, který svou druhou brankou v zápase dal domácím hokejistům klid do závěrečných minut. Prakticky v zápěti byl v další dobré příležitosti Kříž, ale ani tentokrát člen prvního hodonínského útoku na Slováka v bráně Valachů nevyzrál.

Snížení se hostující tým dočkal až pětadvacet vteřin před koncem, když se po chybě Zábojníka trefil navrátilec do sestavy Matěj Charvát. Na vyrovnání už ale Drtičům nezbýval čas a tak na Valašsku prohráli těsně 3:2 a po sedmi vítězných zápasech odcházejí tentokrát z ledu poraženi.