Drtiči splnili povinnost, porazili Nový Jičín a prodloužili svou vítěznou sérii

středa 20.11.2013 | Redakce

Už sedmý korálek dnes navlékli hodonínští hokejisté na svůj vítězný provázek. Začátek zápasu s Novým Jičínem jim sice nevyšel a Drtiči brzo prohrávali. Od toho momentu ale na ledě domácí vládli a ještě v první třetině dvěma góly vývoj duelu otočili ve svůj prospěch. Ve zbylých dvou částech pak Oranjes přidali ještě po jednom gólu a nemusela je tak mrzet ani snižující trefa hostí v závěru zápasu.

20.kolo, středa 20.11.2013
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  4:2  (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Smetana R. (Kučera, Špok), 7. Špok (Pokorný), 36. Jurásek (Skočovský), 41. Kučera (Špok, Kříž) - 3. Kabeláč (Pelikán, Chvostek M.), 52. Vašut (Skaloš, Macháček). Rozhodčí: Obadal - Blaha, Wesley. Vyloučení: 7:8, navíc Heža (NJI) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1071. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
SHK Hodonín: Kotvan (Luner) - Pokorný, Polesný, Miklík, Skočovský, Koukal, Směřička, Kulyk - Špok, Smetana R., Kučera - Vrba, Jurásek, Peš - Smetana T., Škorík, Kuba - Tomi, Kříž
HK Nový Jičín: Šrámek (Kozák) - Gebauer, Rejžek, Lehečka, Kabeláč, Pelikán, Záhradný, Skaloš, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Gulda, Dusík, Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek, Heža, Uhlár

Hosté sice po brance Kabeláče brzy vedli, ale favorit výsledek rychle otočil. Na góly Radoslava Smetany a Špoka navázal na konci prostřední části kanonýr Jurásek a na začátku třetí třetiny Kučera. Celek ze severu Moravy stačil v početní výhodě pouze zkorigovat, když brankáře Kotvana překonal kapitán Vašut.

Hodonín tak opět neprohrál a ze třetího místa dál dotírá na vedoucí Prostějov a druhou Porubu. „Nový Jičín ukázal oproti prvnímu vzájemnému zápasu podstatné zlepšení. Bylo vidět, že šel výkonnostně nahoru. Na našem ledě potvrdil slušnou formu z posledních zápasů. Naopak náš výkon nebyl oslnivý. Zisk tří bodů mě ale těší," pronesl kouč SHK Svatopluk Kosík.

Drtiči zvládli středeční duel i v okleštěné sestavě. Výkonem se však předchozímu střetnutí v Přerově nepřiblížili. „Pro diváky to moc líbivý hokej nebyl. Důležité je vítězství," pronesl Kosík. Ten společně s asistentem Vlkem nabádal své svěřence k obezřetnosti. Nic naplat, Drtiči zaspali začátek a první gól inkasovali již ve třetí minutě. „Hráče jsme před zápasem i každou třetinou upozorňovali na podcenění. Bohužel vstupy do všech třetin nebyly podle našich představ," řekl Kosík.

Hodonínská obrana trestuhodně propadla v obranném pásmu. Pelikán přehrál jednoho z domácích beků, natlačil se před něj do rohu kluziště a naservíroval výstavní přihrávku Martinu Kabeláčovi, který bez přípravy prostřelil bezmocného Kotvana. „Začátek byl velmi špatný. V úvodních dvou minutách měl soupeř tři vyložené šance, naštěstí proměnil pouze jednu," uvedl hodonínský kouč.

Slovácký celek ale přispěchal s rychlou odpovědí. Střelu Kučery dorazil do sítě důrazný Radoslav Smetana. Než se Nový Jičín vzpamatoval, prohrával 1:2. Po vysunutí Pokorného skóroval v početní výhodě Martin Špok, který v plné rychlosti přebral kotouč, pláchnul zkoprnělé hostující obraně a bekhendovým blafákem překonal brankáře Šrámka.

„Po vedoucím gólu jsme si vybrali slabší chvilku," přiznal hostující trenér David Handl. Hodonín mohl následně přidat další branky, ale Peš, Špok ani Vrba na gólmana Nového Jičína v jasných šancích nevyzráli. Do střeleckých pozic se ovšem dostali i hosté. Blízko vyrovnání byli Hanák s Dusíkem. Kotvan své spoluhráče bravurními zákroky podržel.

Klíčový okamžik přišel ve 36. minutě, kdy se po sérii odrazů a dorážek parádně trefil kanonýr Jurásek. „Byl to důležitý moment," řekl Kosík. „Za stavu 3:1 jsme kontrolovali hru a hlídali vedení. Bohužel jsme inkasovali druhý gól, ale náskok už jsme nepustili," přidal. Když na začátku závěrečné části zvýšil Kučera na 4:1, bylo o vítězi definitivně rozhodnuto.

Hosté se sice snažili utkání zdramatizovat, ale v koncovce nebyli přesní. Naději na zvrat alespoň na chvíli oživil přesilovkou ranou od modré čáry Vašut. Více toho slovácký celek soupeři nedovolil. „Je velká škoda, že jsme neproměnili vyložené šance, kterých jsme si vypracovali spoustu. Hodonín byl nakonec šťastnější a přesnější v koncovce.

My jsme stejně jako s Porubou dojeli na mizernou koncovku," prohlásil Handl. Nový Jičín však odehrál s Hodonínem mnohem lepší partii než v polovině října. „Kádr jsme doplnili o několik hráčů. Teď se snažíme tým stabilizovat. Hra se lepší, ale na silné soupeře, jako je Hodonín nebo Poruba, zatím nemáme. Pořád se ale díváme dopředu. Snažíme se na sobě pracovat a neustále se zlepšovat," dodal Handl. Středeční duel nedohrál kvůli problémům s třísly hodonínský útočník Petr Peš, který na marodce doplnil Kanaďana Laporteho, zadáky Komárka s Rybalkinem a mladého útočníka Velechovského.