O vítězství na orlovském ledě rozhodly tři slepené góly ve třetí třetině

středa 13.11.2013 | Redakce

Dlouho to vypadalo, že se moc branek v dnešním utkání Orlů a Drtičů neurodí. Opak byl nakonec pravdou. Nerozhodný stav 1:1, za kterého oba celky vstupovaly do poslední dvacetiminutovky dlouho nevydržel a nakonec se diváci dočkali celkem slušné přestřelky. Z ní vyšli jako vítězové hosté ze Slovácka, kteří ve Slezsku vyhráli 5:3. Dvěma góly se o to zasloužil Zdeněk Kučera, po jednom zásahu přidali Tomáš Smetana, Martin Špok a Petr Peš.

18.kolo, středa 13.11.2013
HC Orlová - SHK Hodonín  3:5  (1:1, 0:0, 2:4)
Branky a nahrávky: 19. Badžo (Pavliš, Hegegy), 50. Mráz (Matějíček), 52. Grepl (Štefanka, Hegegy) - 17. Kučera (Miklík, Skočovský), 46. Smetana T. (Jurásek), 47. Špok (Pokorný), 48. Peš (Vrba), 54. Kučera (Špok, Novotný). Rozhodčí: Vaněk - Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 37:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.
HC Orlová: Iláš (48. Urbánek) - Tomis, Štefanka, Vydra, Mintěl, Sznapka, Zientek, Hegegy - Pavliš, Badžo, Matějíček - Studený, Blatoň, Galgonek - Szajter, Mráz, Voznica - Grepl, Ciupa
SHK Hodonín: Kotvan (Masaryk) - Pokorný, Směřička, Miklík, Skočovský, Koukal, Novotný, Polesný - Špok, Kříž, Mika - Vrba, Jurásek, Peš - Smetana T., Škorík, Kuba - Kučera, Smetana R.

První brankovou příležitost si vypracovali na konci třetí minuty domácí hráči, konkrétně duo Voznica - Badžo, ale druhý jmenovaný netrefil odkrytou klec hostů a namířil hodně nad. O chvíli později jeli domácí dva na jednoho, ale ani Mráz si na Kotvana nepřišel. Drtiči se vážnější šance dočkali až v polovině první části, kdy v končící přesilovce protáhl Iláše Špok, ale domácí golman ukázal rychlou lapačku.

Fanoušci sledovali od samotného začátku zápasu svižný hokej. Hrálo se nahoru dolů, ale o něco nebezpečnější byli přeci jen domácí Orli. Ti se pět minut před pauzou dostali postupně do tří velkých příležitostí, ale Mráz, Badžo, Blatoň a po nich i Voznica a Szajter si vylámali během jedné minuty zuby na ve skvělé formě chytajícím Kotvanovi a tak opět zaúřadovalo staré známé pravidlo: nedáš-dostaneš.

Drtiči přečkali velké příležitosti domácích, aby v závěru sedmnácté minuty ujel Zdeněk Kučera, který bekhendem dostal puk za Iláše. I když hodonínský útočník při svém zakončení zboural jak Iláše, tak domácí branku, byl gól uznán, protože puk přešel brankovou čáru ještě před nárazem hodonínské sedmnáctky.

Hodonínská lavička se ale z vedení radovala jen dvě minuty. Přesně tak dlouho totiž domácím trvalo, než přispěchali s vyrovnávací trefou. Po přihrávce Pavliše se konečně dočkal Marek Badžo, který byl od úvodních vteřin hodně vidět. V závěru první třetiny mohl vedení na stranu hostí vrátit Kříž, ale Iláš jeho bekhendový blafák lapil.

Druhá dvacetiminutovka nebyla tak zajímavá, jako první dějství, ale na nudu si přítomní diváci rozhodně stěžovat nemohli. Čtyři minuty po přestávce se pěknou ranou prezentoval Jurásek, ale i jeho pokus z první Iláš zneškodnil. Blízko ke vstřelené brance byli hosté v osmatřicáté minutě, kdy Vrba tečoval střelu jednoho z hodonínských hráčů, kotouč nakonec doputoval až na brankovou čáru domácích, ale tam jej na poslední chvíli domácí obránce vyškrábl a poslal do bezpečí. I do poslední třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Závěrečná část ovšem nabídla přítomným divákům hned šest branek a z na branky skoupého zápasu byla nakonec pěkná přestřelka. A více důvodů k radosti měli hosté z Jihu Moravy. Domácí Orli v úvodu poslední pasáže sice ubránili oslabení po faulu Pavliše, ale chvíli po návratu vyloučeného útočníka Orlové na led udělala domácí defenziva chybu, kterou potrestali nahrávající Jurásek a střílející Tomáš Smetana.

TO ale nebylo ze strany slováckého celku zdaleka vše. O minutu a půl později zvyšoval vedení hostů na 3:1 nejlepší střelec východní skupiny 2 .ligy Martin Špok a v čase 47:34 uzavřel parádní dvouminutovku Hodonína čtvrtou brankou hostí Petr Peš. Tato branka vyhnala Iláše na střídačku a mezi tři orlovské tyče se postavil Urbánek. A změna v brankovišti pomohla. Jednak se zastavil brankostroj Drtičů a druhak - domácím se podařilo snížit.

V padesáté minutě měl Kotvan plné ruce práce s domácími útočníky, pochytal co se dalo, ale na dorážku Tomáše Mráze už byl hodonínský brankář krátký. O dvě minuty později to už bylo jen o jednu branku a bylo zaděláno na drama. V končící početní výhodě Orlové tečoval Štefankovu střelu za bezmocného Kotvana Vít Grepl. Drtiči ale žádné pochybnosti nepřipustili.

Definitivní tečku za vítězstvím Drtičů na orlovském ledě udělala dvojice Špok - Zdeněk Kučera, která skvěle vyřešila situaci dvou na jednoho a druhý jmenovaný svou druhou přesnou ranou v zápase pečetil výhru Hodonína brankou na 5:3. Drtiči tak i ve značně nekompletní sestavě dokázali porazit Orlovou a připisují si do tabulky další tři body.

Daniel Marosz (HC Orlová):
Je opravdu těžké srovnávat se s porážkou po takovém průběhu. Opakuje se to pořád dokola. Ztrácíme vyrovnané zápasy, proto se nemůžeme bodově přiblížit osmému místu. Na první hodonínský gól jsme ještě rychle odpověděli a měli i další šance. Spoustu šancí. Místo toho, abychom sami vedli 4:1, nechali jsme si po opravdu hloupé chybě dát gól na 1:2 a pak nám soupeř během tří minut předvedl, jak si máme před brankou počínat. Je neuvěřitelné, co všechno spálíme. Když nedáme gól ani ze tří nájezdů ani z dorážky půl metru od branky, tak to se pak těžko vyhrává. (zdroj ohlasu: denik.cz)

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín):
První dvě třetiny to z naší strany nebyl nejlepší výkon. Před utkáním jsme si něco řekli. Chtěli jsme hrát aktivně, agresivně, chtěli jsme se tlačit do brány a často střílet, ale zůstalo to v kabině. Na ledě to moc vidět nebylo. Obrat nastal až v poslední třetině, kdy jsme popřehazovali jak útočné formace, tak i obranné dvojice, což nám nakonec vyšlo, třetí třetinu jsme vyhráli 4:2 a díky tomu i celý zápas. Samozřejmě, že nás mrzí dva inkasované góly za stavu 4:1, kdy jsme měli zápas plně ve svých rukou a kvůli několika po sobě jdoucím chybám jsme dostali gól na 4:2, a následně v oslabení i další branku a bylo z ničeho nic zaděláno na zbytečné drama. Spokojení jsme dnes jen s body, výkon nebyl dobrý. Myslel jsem si, že náš výkon dnes bude o poznání lepší, ale i takové zápasy jsou. Je lepší vyhrát po špatném výkonu, než hrát parádně a být bez bodu.