V Brně předvedli Drtiči parádní obrat, díky němuž vezou domů tři body!

středa 6.11.2013 | Redakce

Když po první dvacetiminutovce prohrávali Drtiči pod Špilberkem 2:0, nevypadalo to s možnostmi hostů na bodový zisk z dnešního derby nijak valně. Svěřenci trenérů Kosíka a Vlka ale ve druhé části předvedli parádní obrat a čtyřmi góly v řadě otočili kormidlem zápasu na svou stranu. Technika sice v závěru prostřední části snížila na 3:4, ale v poslední třetině už domácí střelci vyšli naprázdno a když se v samotném závěru zápasu Drtiči trefili ještě dvakrát, mohla na stadionu vypuknout radost v sektoru hostů, kteří opět svým hráčům vytvořili domácí prostředí. Drtiči jedou z Brna s výhrou 6:3 a třemi body v kapse.

16.kolo, středa 6.11.2013
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:6  (2:0, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Fadrný (Česnek), 20. Fadrný (Česnek), 38. Česnek (Štindl, Havíř) - 25. Peš (Skočovský, Jurásek), 30. Kučera (Kříž, Špok), 33. Kříž, 36. Špok (Skočovský, Kučera), 59. Velechovský (Peš, Jurásek), 60. Kříž (Špok, Kučera). Rozhodčí: Kopeček - Klouda, Musil. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 321. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:6.
HC Technika Brno: Novák (33. Chvátal) - Dittrich, Habrovec, Štindl, Klimeš, Zapletal, Havíř, Košecký - Česnek, Fadrný, Buhaj - Látal, Zábranský, Jurča - Brzobohatý, Benýšek, Odehnal - Čtvrtníček, Bělohlávek, Kozák
SHK Hodonín: Kotvan (Masaryk) - Pokorný, Směřička, Miklík, Komárek, Skočovský, Laporte, Polesný - Špok, Kříž, Kučera - Velechovský, Jurásek, Peš - Smetana T., Škorík, Kuba - Vrba, Smetana R.

Domácí tým měl, jako letos již několikrát, výtečný nástup do zápasu. Už v prvním střídání se Technika dostala do vedení, když Česnekova rána vypadla Kotvanovi z výstroje a nejproduktivnější hráč domácích Jan Fadrný už neměl těžkou úlohu dorazit kotouč už po jedenadvaceti vteřinách hry do hostující brány. Drtiči se po inkasované brance snažili o vyrovnání, ale Novák v brněnském brankovišti byl pozorný.

V polovině první třetiny se poprvé vylučovalo, ale Drtiči vyloučení Juráska v pohodě ubránili a nebýt toho, že Havíř v poslední chvíli obral rozjetého Špoka o puk, mohli se hosté v oslabení dostat i do velmi slibné příležitosti. To ale bylo ze strany Hodonína v první třetině bohužel největším zahrozením a v závěru první třetiny tak přišel další trest z domácích hokejek.

A opakoval se téměř do puntíků scénář z úvodu zápasu. U druhé branky VSK byla opět první pětka domácích. Česnek vypálil, Kotvan puk vyrazil a Jan Fadrný svou druhou brankou v zápase poslal Vysokoškoláky těsně před první přestávkou do dvoubrankového vedení. O přestávce proběhl kabinou hostů asi pěkný uragán, protože to, co se odehrálo v prostřední části, by po úvodních dvaceti minutách asi čekal jen málokdo.

Drtiči se totiž mezi pětadvacátou a šestatřicátou minutou trefili přesně hned čtyřikrát! Nejprve se ve dvojnásobné přesilovce trefil Petr Peš, kterého nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování Skočovský. Vyrovnání měl v devětadvacáté minutě na hokejce Kuba, ale Novák se po chybě dokázal prosti střele urostlého hodonínského útočníka vrátit na své místo a střelu chytil.

Následně byl vyloučen domácí Havíř a Drtiči tak díky výhodě jednoho muže v poli navíc měli ke srovnání ještě o kousíček blíž. A díky velké chybě Nováka se jim to také těsně před polovinou zápasu také povedlo. Zdeněk Kučera měl jednoduchou práci a po jeho zametení puku do opuštěné domácí brány byl stav nerozhodný 2:2.

V končící jedenatřicáté minutě šli za hrubost na trestnou kohouti z obou stran - Fadrný a Miklík, a hrálo se tak ve čtyřech. Více prostoru svědčilo spíš hostům, kteří se třetím gólem v řadě dostali v čase 32:27 poprvé v zápase do vedení. Novák si vybral opět slabší chvilku a stejně jako před ním spoluhráč z útoku Kučera, měl i Pavel Kříž před sebou snadný úkol v podobě téměř prázdné brněnské svatyně. Po tomto gólu přepustil Novák své místo Chvátalovi, ale ani náhradník VSK si dlouho neprůstřelnost neudržel.

Drtiči totiž potřetí v zápase potrestali faul domácího týmu. Na konci parádní kombinace hodonínské pětice byl nejlepší střelec soutěže Martin Špok, jemuž jeho rána z mezikruží sedla na lopatu naprosto ideálně a Chvátal byl bezmocný. Opařeným domácím se v zápětí naskytla možnost snížení v minutu a půl trvající přesilovce pět na tři, kterou Brňané také ve snižující trefu proměnili.

A byl u toho, kdo jiný, než první útok Techniky. Štindlova rána sice mířila vedle hodonínské brány, ale k odraženému kotouči se dostal Jan Česnek, který dvě minuty před druhou přestávkou vykřesal snižující ranou pro domácí naději na bodový zisk.

V úvodu poslední části mohl zkompletovat hat-trick Fadrný, ale Kotvan byl pozorný i proti dorážce nejproduktivnějšího domácího hokejisty. Ve čtyřiačtyřicáté minutě byl v úniku Zapletalem faulován Peš a sudí Kopeček nařídil trestné střílení. Hodonínská „čtyřicítka“ jej neprovedla vůbec špatně, ale Chavátal dokázal v poslední chvíli vytrčit svůj beton a zabránit tak puku v cestě do brány.

O chvíli později byl blízko pátému gólu Hodonína Jurásek, ale jeho střela prosvištěla jen těsně kolem Chvátalovy tyče. Drtiči, vědomi si vedení, se už nikam nehnali a v poklidu kontrolovali zápas s důrazem na pečlivou defenzivu, v níž soupeře k ničemu zásadnímu nepustili. A když se minutu a půl před koncem trefil po kombinaci druhého útoku Filip Velechovský, bylo o vítězi rozhodnuto.

Technika to ještě zkusila v šesti, ale ani tento pokus domácím nevyšel. Sedmadvacet vteřin před vypršením šedesáté minuty se střelou do opuštěné brněnské svatyně trefil Pavel Kříž, který tak dal výsledku konečnou podobu.

Vlastimil Odehnal (VSK Technika Brno):
Úvodní část byla z naší strany dobrá. Ta druhá byla už rapidně horší, ačkoliv jsme hráčům kladli na srdce, aby více bruslili a hlídali si puky. Ve třetí třetině se náš výkon opět trochu zlepšil, ale je potřeba s tím do dalších zápasu něco dělat.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín):
Po zpackané první třetině, kdy jsme hned po dvaceti vteřinách inkasovali první gól a stejně tak jsme i v závěru třetiny dostali branku, se kluci od druhé části vzpamatovali a zvedli. Byli jsme najednou pohyblivější, agresivnější a důraznější. Díky tomu se nám podařilo dostat soupeře pod tlak, z něhož jsme vytěžili čtyři góly. Důležité bylo, že se nám povedlo využít tři přesilové hry, díky nimž nám tak skvěle vyšla prostřední část. V poslední třetině jsme, vědomi si toho, že vedeme, jsme se více soustředili na defenzívu. Soupeř se sice snažil o vyrovnání, ale poctivým přístupem jsme Techniku do žádné vyložené příležitosti už nepustili. V závěru už domácí hráli vabank a my jsme přidali další dvě branky.