Vyrovnané derby rozhodlo nájezdové drama, Drtiči vezou dva body

středa 30.10.2013 | Redakce

Skóre zápasu otevřel domácí Bolfík v 11. minutě. Vyrovnání se Drtiči dočkali v polovině utkání, kdy se prosadil Tomáš Smetana. Závěr utkání nabídl velké drama. V 56. minutě totiž přiblížil Hodonín k vítězství Jurásek, ale o třináct vteřin později vyrovnal Zháňal. Loterie samostatných nájezdů se po šesti sériích přiklonila na stranu hostů, rozhodující nájezd proměnil Martin Špok.

14.kolo, středa 30.10.2013
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  2:3sn  (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Bolfík (Matouš, Dora), 56. Zháňal (Popolanský, Bartoš) - 30. Smetana T. (Kuba, Rybalkin), 56. Jurásek (Velechovský, Komárek), rozhodující nájezd Špok. Rozhodčí: Held - Polák, Rampík. Vyloučení: 8:7, navíc Peš a Kotvan (oba HOD) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 809. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC LVI Břeclav: Šurý (Klimeš) - Dora, Šaur, Novák, Šidák, Nedvěd, Kovář, Nekoranec, Höss - Matouš, Bolfík, Bartoš, Piskoř, Popolanský, Zháňal, Hrbatý, Blaha, Průdek, Meřický, Záborský, Maša
SHK Hodonín: Kotvan (Masaryk) - Pokorný, Novotný, Rybalkin, Komárek, Skočovský, Miklík, Polesný, Smeřička - Špok, Kříž, Mika - Velechovský, Peš, Jurásek - Smetana T., Škořík, Kuba - Laporte, Kučera, Belisle

Druhé Jižanské derby letošní sezony moc hokejové krásy nepobralo. Od samotného začátku bylo utkání spíše o bojovnosti, kterou ukazovali jak domácí Lvi, tak hostující Drtiči.

První opravdu vážnější šance zápasu hned znamenala úvodní branku utkání. V polovině první části se v přesilové hře dostal kotouč od Matouše před branku k Lukáši Bolfíkovi, který se neunáhlil a blafákem poslal svůj tým, tedy Lvy, do vedení. Odpověď mohla přijít z hole hodonínského matadora Juráska, ten si ale zcela sám před Šurým nedokázal s domácím brankářem poradit a první třetina tak skončila vedením Břeclaví o jednu branku.

I ve druhé třetině pokračoval boj o každý centimetr ledu. Drtiči se snažili o vyrovnání, ale na jejich hokejkách byla spousta nepřesností. Vyrovnání se početná skupina hostujících fanoušků dočkala až v polovině zápasu. Oslabení po faulu Medřického ještě Lvi ustáli, ale chvilku po návratu vyloučeného hráče se hosté přeci jen dočkali. Po přihrávce Kuby se pod horní tyčku Šurého trefil Tomáš Smetana, který tak zaznamenal první soutěžní trefu v barvách Drtičů.

Do závěrečné třetiny tak šly oba celky za nerozhodného stavu 1:1 a vše naznačovalo tomu, že by dnešní vyrovnané derby mohla rozhodnout už jen jedna branka. Té se čtyři minuty před koncem základní hrací doby dočkali hostující hráči, kdy Zdeněk Jurásek prokázal dobrý důraz na brankovišti a procedil skrz výzbroj domácího golmana puk až za brankovou čáru.

Z vedení se asi pětistovka hodonínských příznivců radovala jen pár vteřin. V podstatě ihned po následujícím buly se na levě straně obranného pásma Hodonína dostal do samostatného úniku Radek Zháňal, který vymetl horní růžek Kotvanovy branky. Utkání tak za stavu 2:2 dospělo do prodloužení.

V něm měli hosté z Hodonína výhodu přesilové hry, kterou ve dvoubodovou výhru mohl přetavit Komárek, ale jeho puklice trefila jen horní tyč domácí svatyně. Pětiminutové nastavení vítěz neurčilo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

V něm byly na obou stranách úspěšnější střelci, z dvanácti nájezdů se exekutoři radovali celkem v devíti případech. Rozhodující moment přišel v šesté sérii. Kotvan na čtvrtý pokus vychytal do té doby stoprocentního Piskoře a jelikož Martin Špok i svůj druhý nájezd proti náhradníkovi Klimešovi proměnil, mohli se hosté i se svými fanoušky radovat ze zisku dvou bodů a výhry 3:2 na samostatné nájezdy.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav):
S bodem z derby musíme být nakonec spokojení. Hodonín je velice silný soupeř. Hlavní je, že jsme neprohráli a dokázali jsme těsně před koncem srovnat. I když jsme za stavu 1:0 mohli ještě odskočit. Pak už ne. Zápas to byl remízový. Kluci ale zamakali, vážím si ubráněného oslabení v prodloužení. Nájezdy už jsou loterie, tam jsem zariskoval s nasazením Lukáše Klimeše. Šurda (Michal Šurý, pozn. redakce)si řekl, že jestli pustí třetí gól, chce střídat. Bohužel to nevyšlo, i když jsme v nájezdech byli o krok napřed. Škoda, s druhým bodem by se nám lépe odjíždělo na třízápasovou sérii venkovních utkání.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín):
Byl to hodně těžký zápas. Bylo to derby, jako má být. Myslím si, že příznivci obou celků viděli dobrý a bojovný hokej s minimem chyb. Celý zápas bylo o co hrát. Jsme rádi, že jsme získali dva body, ale mohli jsme mít klidně i tři. Stačila jedna defenzivní chyba, kdy si útočník nepokryl svého hráče, který dokázal v závěru zápasu vyrovnat. Je to škoda, ale i tak musím klukům za dva vydřené a důležité body poděkovat. Mrzí mě neproměněná početní výhoda v prodloužení, která v takových zápasech musí rozhodovat. Chybělo tomu jen málo, bylo tam břevno, ale jak říkám, taková výhoda se musí zužitkovat. Nakonec to musely rozhodnout nájezdy. Myslím si, že jak diváci, tak i mi na střídačce, jsme během nich byli plní emocí a nervozity. Mile mě překvapil mladý zlínský junior Vít Mika, který se nebál vzít zodpovědnost na sebe. Jsme moc rádi za dnešní výhru.