Prostějov ukázal svou kvalitu a z Hodonína si veze plný bodový zisk

sobota 26.10.2013 | Redakce

Střelecké trápení, neproměněné trestné střílení, promarněné dvojnásobné přesilovky... a v neposlední řadě nesporná kvalita prostějovského mužstva. To jsou všechno důvody, proč si ze zápasu třináctého kola Drtiči neodnáší ani bod. Hostujícího golmana se Drtičům podařilo překonat až v závěrečné třetině, to ale bohužel bylo jen labutí písní, protože Jestřábi si v předešlých dvou částech vybudovali pětibrankový náskok. Drtiči podlehli před nejvyšší návštěvou sezony Jestřábům 2:6.

13.kolo, sobota 26.10.2013
SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov  2:6  (0:1, 0:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Špok, 59. Kříž (Laporte) - 16. Jedlička (Indra), 28. Malý (Luňák, Stejskal), 36. Černý (J. Jurík), 36. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 37. Jedlička (Antončík, Belay), 60. Jedlička (Luňák, Venkrbec). Rozhodčí: Fiedler - Blaha, Maťašovský. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1541. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
SHK Hodonín: Kotvan (Masaryk) - Pokorný, Novotný, Skočovský, Komárek, Rybalkin, Koukal, Směřička, Miklík - Špok, Kříž, Vrba - Velechovksý, Jurásek, Peš - Smetana T., Škorík, Kuba - Laporte, Smetana R., Belisle
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) - Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Švaříček, Kolibár, Jurík D., Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík J., Luňák, Coufal, Indra, Venkrbec, Stejskal

Proti Prostějovu jim to zkrátka nejde. V prvním vzájemném měření sil dostali od Jestřábů pět branek, v sobotu inkasovali dokonce šestkrát. Hodonínští hokejisté po čtyřech zápasech vyšly bodově naprázdno, s lídrem druhé ligy prohráli před nejvyšší návštěvou sezony 2:6. Tři branky obdrželi Drtiči v rozmezí jednasedmdesáti vteřin. Hattrickem se blýskl hostující zadák Robert Jedlička. Domácí střelci se probrali až v závěrečné části. Branky Špoka a Kříže ale pouze zmírnily debakl.

V sobotu dorazilo na zimní stadion TEZA přes patnáct set diváků. Všichni ale do konce střetnutí na svých místech nevydrželi. Z ochozů je vyhnal hlavně stav po druhé třetině. Jednoznačný průběh nebyl lhostejný ani šéfce Drtičů Janě Gajošové, která téměř celou závěrečnou část strávila na střídačce slováckého celku. Ani přítomnost a hecování předsedkyně klubu však k obratu nevedly, Jestřábi ukázali svoji kvalitu a na Slovácku jednoznačně dominovali.

„Soupeř byl lepší bruslařky i ve všech herních činnostech. Dostával nás pod tlak. Tomu jsme pomohli i my zbytečnými vyloučeními,“ uvedl domácí kouč Svatopluk Kosík. Jeho tým dlouho odolával nájezdům hostujících hráčů. Gólman Kotvan držel čisté konto téměř celou úvodní část, kterou poznamenala řada faulů.

Favorita poslal do vedení Robert Jedlička. Čtyřiadvacetiletý zadák dostal přihrávku od Indry a přesnou ranou nedal Kotvanovi žádnou šanci. Drtiči mohli rychle srovnat, ale Špok nařízené trestné střílení neproměnil. Hostující brankář Kocián pokryl zdařilý blafák betonem. Prostřední část se nečekaně změnila v exhibici. Druhý gól Prostějova přidal ve 28. minutě Robin Malý, který se prosadil v početní výhodě prudkou ranou od modré čáry. Na brance se podílel i bývalý hráč Hodonína Vladimír Stejskal.

Rozhodnutí padlo v polovině utkání. Drtiči nejprve promarnili přesilovku pět na tři, ve které si kromě rány Pokorného a střely Juráska nic nevypracovali, a následně během jednasedmdesáti vteřin třikrát inkasovali. Na 3:0 zvyšoval Michal Černý, čtvrtou ránu zasadil bezradnému soupeři po spolupráci Stejskala s Luňákem Matouš Venkrbec. Neskutečný kolaps Hodonína podtrhl Jedlička.

„V první třetině jsme obstáli slušně, ale prostřední část nám nevyšla. Zlomil nás druhý gól, který jsme dostali po vyloučení Peše. Za stavu 2:0 Prostějov na ledě jednoznačně vládl. Svoji převahu dokázal soupeř zúročit i brankami,“ řekl Kosík. Zkušeného trenéra mrzela hlavně nevyužitá přesilovka pět na tři. „V pátek jsme hru v početní výhodě na tréninku pilovali. Bohužel to došlo tak daleko, že jsme brankáře ani neohrozili,“ pronesl Kosík.

Drtiči se zvedli až za rozhodnutého stavu. Nejprve puk pod ležícím Kociánem propasíroval puk do sítě Martin Špok, v závěru se po Laporteho vyhraném souboji v útočném pásmu prosadil střelou do šibenici i Kříž. Tečku za utkáním ale udělali Jestřábi. Gólový účet uzavřel Jedlička, který z mezikruží prostřelil Kotvana a završil hattrick. „Prostějov v týdnu vyměnil trenéra. Hráči měli nůž na krku. Museli ukázat, že hrát hokej umí, což se taky stalo,“ pravil Kosík.

Jeho protějšek Petr Zachar, který se posunul na místo odvolaného kolegy Málka do pozice hlavního kouče, jednoznačnou výhru nijak zvlášť neoslavoval. „Mužstvo v přípravě a v první čtvrtině soutěže ukázalo svoji sílu. I když se nám v posledních třech zápasech nedařilo, tak pořád kvalitu máme. Bylo jen na nás, abychom s tím něco udělali,“ řekl hlavní kouč Prostějova.

Staronová a u fanoušků Prostějova velmi oblíbená tvář vedla již páteční trénink. „První změny jsme udělali ve složení pětek. Druhá změna je složení tréninku. Ty byly hodně zdlouhavé a myslím si, že chtěly spíše zintenzivnit," prohlásil Zachar. Prostějovský patriot si za asistenta vybral Martina Kužílka.

Nová dvojice Jestřábů si v Hodoníně odbyl vítěznou premiéru. „Nebyl to jednoduchý zápas. Důležité bylo, že jsme ubránili spoustu oslabení. Utkání se zlomilo po tom, co soupeř neproměnil dvojnásobnou přesilovku,“ pravil hostující lodivod.

Vedoucímu týmu druhé ligy se proti soupeři ze Slovácka daří. Hanáci dali Drtičům ve dvou zápasech jedenáct branek. „Hodonín nám asi sedí. Dvakrát jsme s ním vyhráli. Když to tak bude pokračovat, zlobit se nebudeme,“ usmál se Zachar. V domácí kabině byla nálada zcela opačná. „My musíme hodit porážku za hlavu a připravit se na Břeclav,“ dodal Kosík.