Z chladného severu si Drtiči vezou tři body za výhru nad Frýdkem-Místkem

sobota 19.10.2013 | Redakce

Hodonínským hokejistům se podařilo přerušit vítěznou šňůru Frýdku-Místku a naopak sami natáhli sérii svých tříbodových zápasů v řadě na tři. Vítězství se ale nerodilo lehce a houževnatého soupeře zcela jistě zlomil až povedený závěr druhé třetiny, v němž Drtiči dokázali třikrát skórovat. V poslední části pak Kosíkovi svěřenci přidali další dvě branky a pak si už v pohodě dokráčeli pro tři body.

11.kolo, sobota 19.10.2013
HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín  2:6  (1:1, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Ivan (Mach, Ovšák), 48. Sluštík O. (Mach, Slovák) - 16. Kuba (Škorík), 38. Špok (Kříž, Pokorný), 38. Peš (Škorík, Kuba), 40. Charvát (Kříž, Špok), 43. Peš, 48. Vrba (Velechovský, Skočovský). Rozhodčí: Šutara - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6.
HC Frýdek-Místek: Chvostek (41. Kubáň) - Ovšák, Prokop, Gajda, Měkýš, Krutil, Podešva, Vacula, Mikšan, Slovák, Richter, Ivan, Gogolka, Sluštík O., Mach, Stránský, Samiec, Čintala, Sluštík J.
SHK Hodonín: Barus (Kotvan) - Pokorný, Novotný, Skočovský, Komárek, Polesný, Koukal, Směřička, Miklík - Špok, Kříž, Charvát - Velechovský, Jurásek, Vrba - Peš, Škorík, Kuba - Laprote, Smetana R., Belisle

Na první přesný zásah dnešního zápasu čekala slaboučká návštěva jen do konce čtvrté minuty. Domácí tým totiž dokázal ve vedoucí branku proměnit první přesilovou hru po faulu Peše. Proti střele Macha ještě dokázal Barus zakročit, na následnou dorážku z hole Marka Ivana už ale byl hodonínský brankář krátký. Drtičům se ale ještě do první pauzy podařilo srovnat krok. V končící šestnácté minutě prostřelil Chvostka v brance Frýdku navrátilec do sestavy Michal Kuba.

Ve druhé dvacetiminutovce to dlouho vypadalo, že se další branky v této části neurodí. Ani jednomu z týmů se nepodařilo zužitkovat ani žádnou z nemála početních výhod. To ale platilo jen do osmatřicáté minuty. V závěru přesilové hry za záda domácího brankáře zamířila střela Martina Špoka a hosté poprvé v zápase vedli.

Přesně o třicet vteřin později se malá skupinka hostujících příznivců mohla radovat potřetí, když se po kombinaci celého třetího útoku přesně trefil Petr Peš. A aby té studené sprchy pro Frýdek nebylo málo, přidal další gól Drtičů čtyřicet vteřin před druhou pauzou Matěj Charvát. Závěr druhé dvacetiminutovky tedy jasně patřil hostům z jihu Moravy.

A v podobném duchu nastoupili Drtiči i do závěrečné pasáže zápasu. Do ní vstoupili domácí už bez Chvostka, který zůstal jen na střídačce. Jeho místo zaujal Kubáň a náhradník v domácím brankovišti udržel neprůstřelnost jen dvě a půl minuty. Dobrou střeleckou formu posledních dnů potvrdil svou druhou brankou v dnešním duelu Petr Peš.

V osmačtyřicáté minutě se domácí nadechli k možnému závěrečnému tlaku, když na rozdíl tří branek snížil Ondřej Sluštík, ale naděje domácích na zvrat měla jen jepičí život. Ještě v téže minutě totiž vrátil Drtičům čtyřbrankový náskok Lukáš Vrba a tato branka domácí tým definitivně srazila na kolena. Ve zbývajícím čase se už nic zásadního neudálo a Drtiči si tak připsali cenný skalp, ukončili vítěznou sérii Frýdku a připsali si do tabulky další veledůležité tři body.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek):
Úvodní třetina nabídla vyrovnanou hru, kdy se akce střídaly nahoru a dolů, ze kterých padla branka na každé straně. Ve druhé třetině jsme si vypracovali spoustu šancí, ale bez gólového efektu, což nás stálo bodový zisk, když jsme v závěru druhé dvacetiminutovky třikrát chybovali a soupeř nás třikrát potrestal, čímž se dostal do tříbrankového náskoku. Ten si v závěrečné periodě už pohlídal a díky naším neproměněným šancím tak zvítězil.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín):
Odehráli jsme zodpovědný zápas. Šli jsme si za vítězstvím a za třemi body. Kluci předvedli disciplinovaný a zodpovědný výkon. Důležitý a hlavně zlomový byl závěr druhé třetiny, kdy se nám podařilo vstřelit tři branky. V poslední třetině jsme přidali další dva góly a pak už se utkání v podstatě jen dohrávalo. Myslím si, že jsme si výhru zasloužili. Jediným problémem, který nás stále docela trápí, je malá úspěšnost na vhazování. Velký dík patří i našim fanouškům, kteří i přes to, že byli v malém počtu, byli na stadionu hodně slyšet.