Drtiči sahali v Porubě po bodech, nakonec ale odjíždějí s prázdnou

středa 2.10.2013 | Redakce

První třetina patřila domácímu celku. Poruba se během úvodních dvaceti minut dostala do dvoubrankového vedení zásluhou dvou přesných zásahů bývalého hráče SHK Bučka. Drtiči ale po přestávce zvedli hlavu a po gólech Peše a Špoka se jim podařilo vyrovnat. Poruba ale nakonec vítězství udolala, když v polovině poslední části vstřelil vítěznou branku zápasu Lukáš Vrána.

6.kolo, středa 2.10.2013
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  3:2  (2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Buček (Seidler, Vrána), 20. Buček (Seidler, Javín), 49. Vrána (Prokop, Seidler) - 25. Peš (Komárek, Jurásek), 30. Špok (Kříž). Rozhodčí: Šutara - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 33:17. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Rudl) - Šindelář, Javín, Slavík, Wolf, Peslar, Prokop - Zachar, Videlka, Krayzel - Buček, Seidler, Pavlačka - Vaněk, Kysučan, Sedlář - Piják, Vrána, Rosypka
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) - Pokorný, Skočovský, Komárek, Miklík, Koukal, Laporte, Kučera, Novotný - Špok, Kříž, Vondráček - Peš, Jurásek, Vrba - Charvát, Škorík, Kuba - Velechovský, Smetana R., Belisle

Zápas ve třetím největším městě České republiky se hodonínským hokejistům moc nepodařil. Domácí Poruba se do slováckého celku zakousla od první minuty a Kotvan v brankovišti SHK měl plné ruce práce. Oslabení a následné šance Peslara a Krayzela ještě hosté přežili bez úhony, ale v sedmé minutě už kapitulovali. Střelu Seidlera dorazil za Kotvanova záda někdejší hráč Hodonína Martin Buček.

I nadále byli aktivnější domácí borci, kteří si v závěru třetiny vynutili faul. V následné přesilovce se Poruba dočkala své druhé branky v utkání, jejíž autorem byl opět Martin Buček. V posledních vteřinách úvodního dějství šli hosté opět do čtyř a v tomto počtu hráčů začínali i druhou dvacetiminutovku.

Oslabení ale tentokrát hostům vyšlo a naopak v něm mohli sami udeřit. Na rány Špoka a Novotného, nové posily z Havlíčkova Brodu, byl však Tihlář připraven. Drtiči se ale přeci jen dočkali snižující branky. V pětadvacáté minutě zamířil v přesilové hře přesně, i když pro sebe netypicky od modré čáry, Petr Peš a Drtiči byli rázem ve hře.

V polovině zápasu se Hodonínu naskytla možnost přesilovky pěti proti třem. Nabídnutou příležitost Drtiči zužitkovali a vstřelili vyrovnávací branku. Kříž vyhrál buly na Martina Špoka a navrátilec do sestavy zamířil přesně. Do dvou třetinách tak na světelné tabuli pětitisícové haly, v níž zápasu přihlíželo pouhých 250 diváků, svítilo nerozhodné skóre 2:2.

Poslední třetina však vyzněla opět lépe pro domácí mužstvo. Drtičům chyběla častější střelba, ve třetí části vyslali Kosíkovi svěřenci na domácí klec jen čtyři střely, což je málo. Rozhodnutí přišlo v polovině poslední dvacetiminutovky. V přesilovce pěti proti čtyřem s velkou dávkou štěstí procedil puk do hodonínské brány Lukáš Vrána, který tečoval střelu Prokopa, která předtím už jednou změnila směr.

Drtiči se v závěru snažili o vyrovnání, ale když v největší příležitosti Vondráčkovi projel puk pod čepelí a s následnou střelou neuspěl ani Jurásek, odjíždí hodonínští ze Slezska s prázdnou.

Roman Kotala (asistent trenéra RT TORAX Poruba):
První třetina z naší strany byla bezchybná, podali jsme výborný výkon. Hráli jsme jednoduše do brány, měli jsme více ze hry a zaslouženě vedli 2:0. Druhou třetinu jsme pustili Hodonín do hry našimi fauly a oni v přesilovkách srovnali. Třetinu jsme už jen dohráli s tím, že v kabině jsme si řekli, že třetí třetinu musíme hrát jako od začátku. Naštěstí nám to tam spadlo a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Svatopluk Kosík (trenér SHK Hodonín):
Do zápasu jsme nastoupili zle, chybělo nasazení, pohyb a po zásluze jsme první třetinu prohráli. V druhé třetině se vše zlepšilo, chlapci bruslili a výsledkem byly dvě branky v přesilovkách. Ve třetí třetině se hrálo, kdo s koho. Po naší chybě jsme dostali třetí branku a prohráli 2:3. V závěru jsme se snažili o vyrovnání, ale chybí nám jednoduchost a více střelby. Škoda, chtěli jsme si odvést nějaký ten bodík.

2.10. | Poruba - Hodonín | 3:2
9.11. | Hodonín - Poruba | 4:2
18.12. | Poruba - Hodonín | 1:2
5.2. | Hodonín - Poruba | 6:4
25.2. | Poruba - Hodonín | 2:1
27.2. | Hodonín - Poruba | 4:1
1.3. | Poruba - Hodonín | 5:2
3.3. | Hodonín - Poruba | 4:5