Výborně! Drtiči odčinili prohru z minulého kola a vezou z Lapače tři body!

středa 25.9.2013 | Redakce

Parta trenéra Kosíka dala dnes v podvečer zapomenout na nepovedené derby s Břeclaví a z horkého vsetínského ledu vezou důležité a cenné tři body. Drtiči k vítězství nakročili už v první části, kdy se trefili Pokorný a Velechovský. Ve druhé části zvýšil vedení SHK Peš. V poslední části sice Valaši překazili Kotvanovi čisté konto, ale odvráti porážku už nedokázali. Pečeť na zápas dali dvěma góly v samotném závěru Špok a Jurásek.

4.kolo, středa 25.9.2013
VHK ROBE Vsetín - SHK Hodonín  1:5  (0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 54. Ševčík (Vrba L.) - 13. Pokorný (Jurásek, Peš), 15. Velechovský (Kučera, Kuba), 31. Peš (Rybalkin), 59. Špok, 60. Jurásek (Špok, Koukal). Rozhodčí: Koliba - Moravec, Rožánek. Vyloučení: 8:7, navíc Vítek (VSE) 5+OK, Laporte (HOD) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 924. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Kohn) - Farda, Tichý, Vrba L., Vrba F., Okuliar, Vodák, Báchor, Žák - Mikšovský, Vaněk, Ambruz, Kajaba, Ševčík, Daněk, Hruška O., Podešva, Vítek, Hruška P., Kubo, Štrbík
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) - Pokorný, Rybalkin, Koukal, Skočovský, Miklík, Laporte, Polesný, Kulyk - Špok, Kříž, Vondráček - Peš, Jurásek, Belisle - Vrba, Škorík, Charvát - Kučera, Kuba, Velechovský

Trenér Svatopluk Kosík přeházel před dnešním zápasem složení svých útočných formací. Jediným útokem, který zůstal pohromadě, byl ten první. A změna v podobě nově poskládaných pětek byla očividně onou pověstnou a tolik potřebnou živou vodou pro hokejisty ze Slovácka, kteří na Valašsku uloupili důležité vítězství.

Začátek zápasu přinesl svižné tempo, kterému pomohlo i to, že první přerušení zápasu přišlo až po šesti minutách hry. Síly na ledě byly vyrovnány celou první polovinu první dvacetiminutovky, jazýček vah se naklonil na jednu stranu až od dvanácté minuty. Na koně se dostali hosté z Hodonína, kteří se ve hře čtyři na čtyři dostali do vedení po trefě kapitána Petra Pokorného.

O pouhých sto dva vteřin později už Drtiči měli náskok dvoubrankový, když se důrazem na brankovišti prosadil Filip Velechovský. Domácí mohli do konce první části reagovat na příznivý vývoj ve dvou přesilovkách. Obě ale hostující tým zvládl a do druhé části šel Hodonín s dvoubrankovým náskokem.

Snaha Valachů o snížení pokračovala i po přestávce. Kotvan si ale hned v úvodu prostřední třetiny poradil s nebezpečným pokusem Ambruze a krátce po něm vychytal i Ševčíka. Na další gól si tak museli fanoušci počkat až do poloviny utkání. A opět se rozsvítilo červené světlo za domácím strážcem svatyně. Rybalkinova rána se odrazila k volnému Petru Pešovi, který svou druhou brankou v sezoně dal svému týmu větší klid.

Třetí branka padla stejně jako ta první ve hře čtyř proti čtyřem. Dvě minuty nato mohl první branku Vsetína vsítit Vodák, ale při své kličce se dostal mimo střelecký úhel. Následně zápas zpestřila pěstní výměna názorů mezi domácím Vítkem a hostujícím Laportem. Oba kohouti vyfasovali trest na 5 minut plus do konce utkání, kanadský zadák ve službách SHK navíc ještě dvě minuty a domácí tak hráli přesilovku, v níž se ale nic důležitého nestalo.

Blízko první brance bylo VHK v závěru druhé části, Kotvan ale dokázal udržet puk po Kubově šanci před brankovou čarou. Valaši byli ve druhé třetině střelecky aktivnější, ale hodonínská brána byla pro domácí hokejisty celých čtyřicet minut uzavřena.

Kýženého gólu se domácí fanoušci přeci jen dočkali v poslední třetině, bohužel pro domácí však přišel příliš pozdě. V padesáté minutě se Robin Ševčík dostal do vyložené příležitosti, ale prázdnou klec před ním z blízka minul. O čtyři minuty později už ale dokázal pětadvacetiletý forvard VHK odčarovat Kotvanovo kouzlo.

Na zvrat už ale domácí nedosáhli. Tři minuty před třetí sirénou se trenér Jakubík rozhodl pro hru vabank bez brankáře, po chybě v rozehrávce domácího týmu se ale puku zmocnil Martin Špok a poslal jej do opuštěné vsetínské klece. Šest vteřin před koncem dal výsledku konečnou podobu Zdeněk Jurásek, jenž zakončil brejk v přesilové hře pohodlně do odkryté klece.

Juraj Jakubík (hlavní trenér VHK Vsetín):
Po takovém zápase se velmi těžce hledají slova. Za takový výkon neexistuje omluva. Omlouvám se jako trenér našim divákům, že toto dnes museli sledovat až do konce. U nás se nenašel nikdo, kdo by zvedl prapor týmu, kromě Vítka, který se byl schopný o výsledek pobít ve snaze něco se zápasem udělat. Musíme přehodnotit přístup k zápasům a k našim divákům, kteří mají rádi hokej a chtějí vidět hru, která by je těšila a ne nahněvala. S touto myšlenkou se musíme všichni podívat do svědomí a už nikdy nepředvést takovýto deprimující výkon.

Svatopluk Kosík (hlavní trenér SHK Hodonína):
V první třetině jsme byli aktivnější a po zásluze jsme získali dvoubrankový náskok. Ve druhé třetině domácí zvýšili pohyb, byli agresivnější a v těch chvílích nás držel Kotvan v bráně. Na druhou stranu jsme měli přesilovku pět na tři, kterou jsme nevyužili, což byla chyba. Gól jsme ale ve druhé třetině vstřelili a do té třetí jsme tak šli s třígólovým náskokem. Samozřejmě jsme očekávali zvýšený důraz a aktivitu domácích, což se potvrdilo. Měli i šance, ale znovu nás podržel Kotvan a zásluhou zodpovědné hry jsme si už vítězství nenechali ujít.