V Prostějově vyšli Drtiči střelecky na prázdno, body zůstaly na Hané

středa 18.9.2013 | Redakce

Domácí tým potvrdil papírové předpoklady. Jestřábi byli po většinu zápasu lepším týmem a po zásluze si připsali do tabulky další tři body. Drtiči nedokázali vstřelit ani jednu branku a to se, jak říká stará pravda, vyhrává těžko. Šanci na reparát budou mít hokejisté ze Slovácka již v sobotu, kdy doma budou hostit další „Jižanské derby“.

2.kolo, středa 18.9.2013
LHK Jestřábi Prostějov - SHK Hodonín  5:0  (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Antončík (Belay, Veselý), 20. Stejskal (Duba, Venkrbec), 36. Antončík (Kučera, Belay), 45. Šebek (Černý, Knesl), 46. Stejskal (Kučera, Švaříček). Rozhodčí: Vaněk - Matěj, Velinský. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1188. Střely na branku: 39:18. Průběh utkání: 5:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) - Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček - Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík D., Jurík J., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal
SHK Hodonín: Kotvan (46. Barus) - Pokorný, Rybalkin, Koukal, Skočovský, Miklík, Kučera, Směřička, Laporte - Špok, Kříž, Vondráček - Peš, Jurásek, Dvořáček - Velechovský, Škorík, Kuba - Charvát, Smetana R., Vrba

V prvních vteřinách zápasu byli aktivnější hosté z jihu Moravy, ale tlak se Drtičům v branku proměnit nepodařilo. Od páté minuty ale převzali otěže Jestřábi, kteří dobíjeli hodonínské brankoviště jednou střelou za druhou. Kotvan v hostujícím brankovišti prokazoval své kvality a držel čisté konto do dvanácté minuty, pak už však musel lovit puk ze své sítě.

Belay našel zpoza brány volného Šimona Antončíka, který střelou mezi Kotvanovy betony otevřel skóre dnešního utkání. Na konci šestnácté minuty měli Drtiči téměř minut výhodu dvou hráčů v poli, ale nabídnutou příležitost hosté nezužitkovali. To Jestřábům se v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky vedlo v klasické přesilovce lépe, po deseti vteřinách ji využil exDrtič Vladimír Stejskal.

Další možnost na vstřelení branky měli Drtiči na úvod druhé dvacetiminutovky, ale ani tentokrát nedokázali Kosíkovi svěřenci zužitkovat dvojnásobnou početní výhodu. I když po Pokorného ráně zazvonilo břevno domácí svatyně. Blízko ke snížení byl o pár minut nato Velechovský, ale Kocián hokejkou opět zabránil gólu. Přesilovky dnes Drtičům nešly vůbec.

Na další gól si diváci museli počkat až do závěru druhé třetiny a tím, kdo se trefil, byli opět domácí Jestřábi. V šestatřicáté minutě navýšil vedení domácích na tři nula svou druhou brankou v zápase Šimon Antončík. Na přelomu druhé a třetí třetiny pak hosté přežili čtyřminutové oslabení, po pěti minutách závěrečné části ale domácí předali dvě slepené trefy.

Nejprve se v přesilové hře trefil nejzkušenější z Jestřábů Michal Černý, aby jen o devětapadesát vteřin později vstřelil pátou branku Prostějova Vladimír Stejskal, jenž se trefil také podruhé v utkání. Závěr zápasu si už domácí hráči v pohodě pohlídali a v pohodě dokráčeli ke druhé výhře v sezoně.

Josef Málek (hlavní trenér LHK Jestřábi Prostějov):
Zápas byl z naší strany hodně nervózní. Moc jsme si brali to, o co se dnes hraje. Soupeř přijel výborně připraven. Ze začátku první třetiny jsme se dostávali i pod tlak. Naštěstí nás hodně drží nad vodu útočná hra, kdy útočníci umí skórovat skoro z každé pozice. Výborný zápas odchytal Ondra Kocián a i díky němu jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Svatopluk Kosík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Domácí nás předčili v efektivitě. Celý zápas šlapali na 100%, šli si za svým cílem. My jsme taky měli šance, bohužel jsme je ale neproměnili a bez gólu se vyhrát nedá. Dvakrát jsme měli přesilovku 5 na 3, ne že by byla špatně zahraná, ale gól z toho nepadl, takže domácí mají vítězství zasloužené.