Skvěle! Drtiči vyhráli v Kolíně a vedou v sérii 2:0 na zápasy!

čtvrtek 14.3.2013 | Redakce

Vstup do utkání Drtičům vůbec nevyšel. Už na konci první minuty poslal domácí do vedení Šifta a stav 1:0 vydržel až do poloviny utkání, kdy přímo z trestné lavice ujel Jakub Sajdl a vyrovnal. Sedm minut před koncem utkání pak přišel rozhodující úder hostů, když Sajdlovu přihrávku proměnil v nakonec vítěznou branku Bohumil Slavíček. V závěru ještě pečetil Petr Peš střelou do opuštěné klece na konečných 3:1 pro Drtiče, kteří tak vedou nad Kolínem už 2:0 na zápasy!

SF2, čtvrtek 14.3.2013
TJ SC Kolín - SHK Hodonín  1:3  (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Šifta (Šafránek, Pýcha) - 34. Sajdl (Stejskal, Miklík), 53. Slavíček (Sajdl), 60. Peš (Jurásek). Rozhodčí: Kareš, Úlehla - Maštalíř, Potůček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
TJ SC Kolín: Sejpal (Moravec) - Barták, Pácal, Nedbal, Pýcha, Kulhánek, Skokan, Chaloupka, Hanzl - Morkes, Kadlec, Cerk, Šifta, Šafránek, Jankovský, Malý, Mejzr, Herwig, Ježek, Vágner, Semirád
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Polesný, Svoboda, Skočovský, Směřička, Procházka - Charvát, Kříž, Peš, Jurásek, Stejskal, Sajdl, Slavíček, Fiedler, Smetana, Kučera, Kuba

Hosté v dnešním zápase postrádali svého protazím nejproduktivnějšího hráče play-off Martina Špoka, kterého do zápasu nepustila horečka. Jinak ale byli Drtiči kompletní. Kolín měl na soupisce i Petra Morkese, který si v Hodoníně prožil krušné chvíle s vyraženými zuby.

Drtičům nevyšel začátek zápasu. Už na konci první minuty se Kolín z první střely dostal do vedení. Pavel Šifta napřáhl mezi kruhy a prostřelil Baruse ranou do horního růžku. Drtiči mohli srovnat v polovině první třetiny, Skočovského ránu Sejpal vyrazil jen před sebe, ale nikdo z hostů se k dorážce nedostal.

O chvíli později se poprvé v zápase vylučovalo. Kulhánkovo vyloučení mohl potrestat Jurásek, ale Sejpal vytáhl dobrý zákrok. Na konci první třetiny šel za katr Herwig a hosté byli opět blízko vyrovnání, to když pár vteřin před vypršením času vyměřenému první třetině byl po Slavíčkově střele a zásahu Sejpala sám před opuštěnou klecí Charvát, ale domácí golman se stihl přesunout.

Na úvod prostřední části měli Drtiči výhodu dvojnásobné přesilovky, ale Sejpal stále držel svůj tým. V polovině zápasu se ve dvou dobrých příležitostech ocitli naopak domácí, ale i Barus byl proti domácím útočníkům pozorný.

V jednatřicáté minutě byl vyloučen Sajdl a Drtiči mále udeřili ve vlastním oslabení. Juráskův pokus však opět lapil Sejpal. Jakmile se ale vyloučený Jakub Sajdl vrátil na led, tak se ihned stal hrdinou okamžiku, když využil zmatků v domácí obraně a vyrovnal na 1:1 střelou do opuštěné kolínské brány. Kolín mohl v podstatě v zápětí kontrovat, ale Barus uhájil svou bránu před šancemi Mejzra a Malého.

Po pár vteřinách hry ve třetí třetině šli hosté do čtyř, ale i když oslabeni, dokázali dostat kotouč do brány Kozlů. Branku však sudí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. V polovině závěrečné části hráli Drtiči v šesti a čekalo je tak další dvouminutové oslabení. To svěřenci trenéra Baruse přečkali bez úhony a opět dokázali těsně po návratu vyloučeného hráče vstřelit branku.

Sajdl se tentokrát vžil do role nahrávajícího hráče, zpoza brány vybídl ke skórování Bohumila Slavíčka a posila z prvoligového Mostu svou první brankou v dresu Drtičů poslala Drtiče necelých osm minut před koncem třetí třetiny do vedení. Domácí v závěru vrhli všechny síly do útoku, ale jistý Barus všechny pokusy Kozlů zneškodnil.

V polovině předposlední minuty řádné hrací doby si domácí střídačka vyžádala oddechový čas, po kterém to zkusila v šesti, ale Drtiči výborně bránili a sedmadvacet vteřin před třetí sirénou pečetil výhru Hodonína trefou do opuštěné kozlí klece Petr Peš. Drtiči tak vyhráli i druhé utkání semifinálové série a vedou 2:0 na zápasy.

Václav Rác (hlavní trenér TJ SC Kolín):
V počátku jsme předvedli krásnou akci. Po kombinaci nás mladý Šifta krásnou střelou poslal do vedení. První třetina byla vyrovnaná. S narůstajícím časem jsme začali ale pod vlivem těsného vedení hrát nervózně a soupeř se pomalu dostával do útočné hry. Soupeř nejprve takovým šťastným, ne nějak vypracovaným gólem vyrovnal, a pak musíme sportovně přiznat, že se větší aktivitou zaslouženě dostal do vedení. Na konci utkání jsme ještě odvolali gólmana a dostali jsme se ještě do nadějných pozic, ale neproměnili jsme je, a soupeř nás potrestal střelou do prázdné brány, čímž utkání definitivně rozhodl. Hodonínští jsou favorité, ale my nemáme co ztratit a s tím také v sobotu do Hodonína pojedeme. (zdroj: kolinsky.denik.cz)

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
K zápasu jsme přistoupili velmi dobře. Hráli jsme zodpovědně a myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Nějaké chyby tam určitě byly, ale kluci nechali na ledě maximum a patří jim za to dík. Bohužel se nám nepovedl začátek. Věděli jsme, že Kolín do toho půjde doma naplno, což se také potvrdilo. Po tom rychlém gólu jsme byli sice chvilku trochu zakřiknutí, ale říkali jsme hráčům, aby dál hráli svou hru. Kluci nezpanikařili a dál dodržovali dané pokyny, což se nám nakonec vyplatilo. Kolín byl v závěru nebezpečný, ale Filip nás podržel. Důležité bylo i to, že jsme dobře zvládli oslabení a kluci opravdu odehráli výborné utkání. Martinu Špokovi nebylo dobře, ale naštěstí jsme měli k dispozici auto, tak hned odjel domů a snad se dá brzo do pořádku. A určitě nesmím zapomenout na naše fanoušky, kteří za námi opět přijeli v hojném počtu a byli jako vždy skvělí a moc nám pomohli. Tímto bych chtěl taky všechny fanoušky pozvat na sobotní utkání, aby nám opět vytvořili úžasnou atmosféru, tak, jako to umí a pomohli nám udělat ten poslední krok.

Autor videa: Pavel Hodes

16.9. | Hodonín - Kolín | 5:4p
28.10. | Kolín - Hodonín | 1:2
5.12. | Hodonín - Kolín | 5:2
20.1. | Kolín - Hodonín | 7:3
12.3. | Hodonín - Kolín | 5:4
14.3. | Kolín - Hodonín | 1:3
16.3. | Hodonín - Kolín | 3:4