Z rozhodnutého utkání drama, ale se šťastným koncem

úterý 12.3.2013 | Redakce

Drtiči vstoupili do utkání ideálně, po deseti minutách vedli po gólech Špoka 2:0. Když se v polovině utkání v rozmezí šesti minut dvakrát trefil pro změnu Charvát, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Kozlové předvedli zázračné zmrtvýchvstání a ještě do konce třetiny snížili na rozdíl jediného gólu! Třetí třetina tak nabídla dramatickou zápletku, kterou z domácího pohledu vyřešil pojišťující trefou Zdeněk Jurásek. Hosté už dokázali pouze snížit.

SF1, úterý 12.3.2013
SHK Hodonín - TJ SC Kolín  5:4  (2:0, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Špok (Charvát), 11. Špok (Pokorný), 31. Charvát (Pokorný, Miklík), 37. Charvát (Špok, Kříž), 48. Jurásek (Kuba) - 37. Herwig (Kulhánek), 38. Kadlec (Cerk), 40. Morkes (Pácal, Cerk), 53. Pýcha. Rozhodčí: Volf, Humpolíček - Pospíšil, Měkýš. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1394. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3, 5:4.
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Polesný, Svoboda, Skočovský, Směřička, Procházka - Charvát, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Sajdl, Slavíček, Fiedler - Smetana, Kučera, Kuba
TJ SC Kolín: Sejpal (Brázdil) - Barták, Pácal, Nedbal, Pýcha, Kulhánek, Skokan, Chaloupka, Hanzl - Morkes, Kadlec, Cerk - Šifta, Šafránek, Jankovský - Malý, Mejzr, Herwig - Ježek, Vágner, Semirád

Drtiči vyrukovali na Kolín s útočnou posilou. Tu byl Bohumil Slavíček z Mostu. Jedenadvacetiletý centr se zařadil do třetího útoku Jihomoravanů a ukazoval se ve velmi dobrém světle. Na střídačce se také poprvé předtavil nový člen trenérského týmu Roman Čechmánek.

Domácímu týmu vyšel vstup do utkání, když se už po necelých čtyřech minutách hry dostal do vedení. Chybu hostujícího obránce využil Charvát, ten následně naservíroval puk Martinu Špokovi, který se bekhendovým zakončením nemýlil.

V desáté minutě měli hodonínští výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou dokázali přetavit ve druhou branku, jejíž autorem byl opět Martin Špok. Ten tentokrát prostřel kolínského Sejpala ranou z mezikruží. Hosté mohli reagovat šancemi Pýchy a veterána Kadlece, ale ani jeden z nich si na Baruse nepřišel a do kabin tak šli domácí s vedením o dvě branky.

V první velké šanci druhé třetiny se ocitl kolínský Morkes, jen dorážel Nedbalovu střelu, Barus byl opět na místě. V podstatě z protiútoku trefil Stejskal tyčku Sejpalovy svatyně. Následovalo vyloučení Kolína, v němž nejprve Fiedler šikovně tečoval Svobodovo nahození, bohužel ale těsně mimo tři tyče. O pár okamžiků později ale tribuny hodonínského stadionu vybuchly potřetí nadšením.

Pokorného ránu vyrazil Sejpal jen k Matěji Charvátovi, který za pomoci Pácalovy brusle dopravil kotouč do brány. Čtvrtou branku měl na hokejce Stejskal, který si to upaloval na Sejpala zcela sám, ale hostující golman sklapl betony včas.

V sedmatřicáté minutě se počtvrté v utkání prosadil první útok domácích. Špok se na modré překřížil s Pokorným, bekhendem nahodil puk před branku, kdy si jej šikovně zpracoval Matěj Charvát a jeho střelu zastavila až síť kolínské branky. V tuto chvíli se zdálo, že vítězství Drtičům už hosté neseberou, ale…

Hosté dokázali o necelou půlminutu bleskurychle reagovat, když Adam Herwig s pomocí teče domácího ubránce namířil puk mimo dosah Baruse. O další minutu později překonal hodonínského golmana tečí Cerkova nahození Jiří Kadlec a hosté byli z ničeho nic zpět ve hře. A to nebylo vše. Dvaadvacet vteřin před koncem druhé třetiny, jak jinak, než tečí, snížil Petr Morkes na rozdíl jediné branky a z jasného zápasu bylo najednou drama jako řemen.

A chvíli po zahájení poslední části mohlo být vyrovnáno. Po faulu Pokorného bylo nařízeno trestné střílení, ale Jankovského blafák Barus zneškodnil. Uklidnění na domácí střídačku přinesla až využitá přesilovka v sedmačtyřicáté minutě, již třetí v dnešním zápase. Kuba přihrál do jízdy Zdeňku Juráskovi a opora Drtičů trefila přesně horní růžek kolínské brány.

Sedm minut před koncem hosté ještě jednou snížili na na jednobrankový rozdíl, když si střelu Petra Pýchy nešťastně ztečoval Špok do vlastní branky. Na víc už ale hosté nedosáhli a Drtiči se tak ujali v semifinálové sérii vedení 1:0.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Bohužel jsme si to dnes zbytečně zkomplikovali. Do stavu 4:0 jsme hráli velmi dobře. Rozebírali jsme si střední pásmo a hráli jsme to, co jsme potřebovali. Pak jsme se ale nechali strhnout útočnou hrou a přestali jsme myslet na defenzivu. Připravovali jsme hráče na to, že Kolín je silný a nepříjemný soupeř, který umí dávat góly a bohužel, jak jsem říkal, sami jsme si to zbytečně zkomplikovali. V poslední třetině jsme se vrátili zpět k zodpovědné hře a Kolín už tolik příležitostí neměl. Myslím si, že jsme zápas vyhráli zaslouženě. Kolín ale ukázal, že má kvalitní mužstvo a je to nepříjemný soupeř.

Václav Rác (hlavní trenér TJ SC Kolín):
Máme za sebou těžkou sérii s Nymburkem, která nás stála spoustu sil. Měli jsme jen den volna a po dlouhé cestě jsme dnes první třetinu nezvládli. Pustili jsme domácí do laciného vedení a když už se zdálo, že je utkání rozhodnuto se nám podařilo dát první branku, která nás nakopla. Pak jsme rychle přidali druhou a myslím si, že domácí trochu znervózněli a v poslední třetině jsme sahali po vyrovnání. Myslím si ale, že Hodonín si dnes výhru zasloužil.

Autor videa: Pavel Hodes