Nájezdový mág Jurásek rozhodl i druhé čtvrtfinále a přiblížil Drtiče k postupu

pondělí 4.3.2013 | Redakce

Druhé čtvrtfinále začalo o poznání opatrněji, než první utkání. První gól vstřelil před koncem druhé třetiny Pokorný. Chvíli po začátku posledního dějství Žihadla srovnala, ale když se devět minut před koncem trefil Špok, zdálo se, že Drtiči míří za vítězstvím. Domácí však v závěru vrhli všechny síly do útoku a odměnou jim bylo vyrovnání z hole Prkny. Stejně jako v prvním čtvrtfinále tak po prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich své umění opět ukázal matador Zdeněk Jurásek, který, stejně jako v prvním zápase, zvrátil nájezdovou loterii ve prospěch Drtičů.

ČF2, pondělí 4.3.2013
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  2:3sn  (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Zahradník (L. Sobotka, Peroutka), 59. Prkna (Pěška) - 39. Pokorný (Špok), 52. Špok (Miklík, Kříž), rozhodující nájezd Jurásek. Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Kotlík. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 500. Střely na branku: 26:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Moravské Budějovice 2019: Boška (Vejvoda) - Sechovec, Prkna, Latner, Peroutka, Zábojník, Sobotka M., Vlašín - Bula, Zahradník, Barták, Kovalský, Jánský, Dostál, Sobotka L., Pometlo, Pěška, Prokš, Kuřítko, Mikeš
SHK Hodonín: Barus (Jež) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Polesný, Svoboda, Skočovský, Směřička, Procházka - Charvát, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Sajdl, Kučera, Fiedler - Smetana, Kuba, Tomi

Oba celky začaly zápas hodně opatrně. Úvodní minuty přinesly boj hlavně o střední pásmo a nejinak tomu vlastně bylo po celou dobu utkání. O vzruch se v první třetině staral hlavně třebíčský sudí Pokorný, který na každé straně vyloučil po čtyřech hráčích, ale ani jedna z početních výhod nepřinesla změnu ve skóre.

První třetina navíc nepřinesla ani žádnou větší příležitost ať už na domácí, nebo hostující straně hřiště a do kabin se k první přestávce odcházelo za bezbrankového stavu. Od druhé třetiny se začaly sem tam objevovat nějaké šance, ale byl to stále obrovský boj o každou píď ledu. Aktivitu na své hokejky převzali Drtiči, ale Boška v bráně Žihadel si poradil s šancemi Sajdla, Stejskala i Kříže.

Na druhé straně vyzrál Barus na Peškovu střelu z otočky v bezprostřední blízkosti hostujícího brankoviště. V prostřední části se počet vyloučení poněkud zastavil. První trest udělil sudí Pokorný až ve třicáté minutě, kdy Jiří Peroutka narazil hodonínského Peše na mantinel tak hrubě, že nejlepší nahrávač Drtičů zůstal po této ráně dlouhou dobu na ledě otřesen.

Na střídačku mu museli za potlesku obou fanouškovských táborů pomoci spoluhráči. Po pár minutách odpočinku se ale hodonínská čtyřicítka vrátila zpět do hry. O šest minut později se z ničeho nic před Boškou objevila dvojice hodonínských forvardů, ale Kučera nedokázal procedit puk za záda domácího brankáře.

V osmatřicáté minutě byl na trestnou lavici poslán jeden z jihlavských hráčů v dresu Budějovic - Adam Pometlo a v přesilovce Drtičů se konečně měnilo skóre. Na modré napřáhl ke střele Špok, puk se od zadního hrazení odrazil ke zcela volnému kapitánovi SHK Petru Pokornému, který k radosti hostující části publika otevřel skóre zápasu.

Do poslední třetiny šli domácí s jedním mužem v poli navíc, což Žihadlům pomohlo od prvních vteřin zahájit velký tlak. Bulova rána ještě do sítě nezamířila, o chvíli později, již ve hře pět proti pěti, si ale našel špílmachr Budějovic Petr Zahradník před brankovištěm odražený kotouč a zametl jej do brány.

V jedenapadesáté minutě měli domácí výhodu další početní výhody, ale místo obratu ve skóre Žihadla sama inkasovala. Miklík vyslal do úniku Martina Špoka, který přebruslil domácího obránce a prostřelil Bošku ranou mezi betony. Do konce základní hrací doby v tu chvíli chybělo necelých devět minut.

V sedmapadesáté minutě však domácí dostali šanci na vyrovnání v podobě dvouminutové přesilovky. Domácí střídačka si vybrala oddechový čas a vrhla se do dobývání hostující klece. Ta celé dvě minuty odolala, ale šest vteřin po návratu vyloučeného hráče na led se rána Jiřího Prkny doslova došourala za brankovou čáru a bylo vyrovnáno.

Stejně jako v prvním zápase tak utkání dospělo za nerozhodnutého stavu do prodloužení. V něm měli oba celky výhodu přesilovky čtyři na tři, tu sice o poznání lépe zvládli hosté z jihu Moravy, ale ani obrovská šance Peše gólem neskončila a po krátké přestávce a úpravě ledu se šlo do nájezdů.

Tak jako v Hodoníně se k prvnímu nájezdu postavil Fiedler, ale na Bošku tentokrát nevyzrál. Na druhé straně jel domácí Mikeš a také hostující golman Barus byl úspěšnější, než střelec. Pak se rozjel nájezdový expert Zdeněk Jurásek a puk z jeho hole zaplul přesně do horního rohu budějovické brány. Vyrovnat mohl Peška, ale Barus zneškodnil i tento nájezd. Třetí hostující nájezdník Špok nerozhodl a před posledním nájezdem Drtiči stále vedli 1:0.

Jako poslední se puku na středovém kruhu chopil obránce Žihadel Latner, jehož ránu zastavila tyč hodonínské branky a bylo rozhodnuto. Drtiči se následně spolu se svými fanoušky mohli radovat z druhé těžce vybojované výhry nad Moravskými Budějovicemi a ve středu tak budou mít na svém ledě první mečbol.

Rudolf Cakl (hlavní trenér HC Moravské Budějovice 2005):
Hodonín se podle mě po minulém zápase poučil a hrál ze začátku hodně opatrně. My to tak hrát musíme a i proto možná nebyla první polovina zápasu nijak moc zajímavá, protože se oba celky bály udělat chybu. Byla to spíš taktická bitva a čekání buď na chybu soupeře, nebo na využití některé z přesilovek. Bylo to bojovné a vyrovnané utkání, které nakonec asi rozhodla zkušenost Hodonína. My máme mladý tým, kterému právě zkušenosti v nájezdech chyběly. Možná to dnes nebylo díky taktice tak moc hokejové utkání, ale náboj to určitě nepostrádalo. Zjistili jsme, že se s Hodonínem dá hrát a ve středu se pokusíme ještě jednou vrátit sérii na náš led. Kulisa byla výborná, a i na tribunách to byl, stejně jako na ledě, boj o každý metr.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Takové zápasy prostě k play-off patří. Myslím si, že jsme opět měli hru nějakým způsobem pod kontrolou. Bohužel jsme se dnes dopustili několika hloupých vyloučení, která dostávala domácí tým do hry. Měli jsme utkání dohrát v klidu, ale bohužel, místo toho jsme dostali zbytečné branky a nakonec musely opět rozhodnout až nájezdy. Budějovice hrají velmi zodpovědně směrem dozadu, zatímco nám se teď v útoku moc nedaří. Nebruslíme, a i když vybojujeme spoustu puků, tak je pak jen nahodíme na golmana, místo toho, abychom si vyměnili tři-čtyři přihrávky a zakončili. Dnes jsme uhráli další důležité vítězství, vedeme v sérii 2:0 a budeme se ve středu snažit udělat ten poslední krok. Atmosféra byla výborná a chtěl bych pochválit a poděkovat našim fanouškům, kteří jsou skvělí celou sezonu a i dnes přijeli ve velkém počtu a moc nám pomohli.

Autor videa: Pavel Hodes

22.9. | Hodonín - M. Budějovice | 6:4
7.11. | M. Budějovice - Hodonín | 0:11
12.12. | Hodonín - M. Budějovice | 5:2
30.1. | M. Budějovice - Hodonín | 2:5
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3sn
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:3sn
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 12:0