Drtiči zakončili základní část kanonádou proti Žďáru

středa 27.2.2013 | Redakce

V posledním utkání základní části sezony se Drtiči utkali s druhým Žďárem a diváci se rozhodně nenudili. O vítězi bylo takřka jasno už po úvodní třetině, kterou Drtiči ovládli poměrem 5:1. V dalším průběhu utkání se domácí radovali ještě šestkrát, přičemž desátou branku vstřelil kapitán Pokorný. Drtiči tak základní část ovládli s obrovským náskokem třiadvaceti bodů a chyběla jim jedna jediná vstřelená branka k neuvěřitelnému průměru šesti gólů na zápas.

36.kolo, středa 27.2.2013
SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou  11:5  (5:1, 3:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 2. Kuba (Jurásek), 4. Špok (Kříž), 13. Fiedler (Kučera, Skočovský), 14. Jurásek (Kuba), 16. Kříž (Miklík, Špok), 25. Kříž (Pokorný, Špok), 38. Kuba (Peš, Jurásek), 40. Špok (Kříž, Charvát), 52. Kučera (Fiedler), 55. Pokorný (Fiedler), 57. Tomi (Jurásek, Kuba) - 4. Březina (Dítě), 24. Kotlík (Man), 45. Staněk (Dítě, Künstmuller), 50. Man (Kotlík), 60. Hron (Kolda) . Rozhodčí: Held - Chocholouš, Musil. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 903. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:4, 11:4, 11:5.
SHK Hodonín: Barus (Jež) - Skočovský, Pokorný, Svoboda, Šťastný, Směřička, Popela, Polesný, Miklík - Charvát, Kříž, Fiedler, Špok, Tomi, Peš, Sajdl, Jurásek, Kuba, Kučera, Procházka
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (14. - 40. Krásný) - Staněk, Střecha, Jan, Šír, Smejkal, Kolda, Březina, Ježek, Hron, Kotlík, Man, Vítek, Kunstmüller, Dítě, Kočan

Hodně divoké utkání mohli dnes na hodonínském zimním stadionu sledovat diváci, kteří přišli na závěrečné utkání základní části letošního ročníku. Drtiči přivítali druhý Žďár nad Sázavou a první minuty předznamenaly až nečekanou kanonádu, kterou nakonec oba celky předvedly. Už na konci druhé minuty otevřel skóre utkání navrátilec do sestavy Michal Kuba. Neuběhla ani minuta a půl a Drtiči už vedli o dvě branky, když Martin Špok po přihrávce Kříže prostřelil Slámu.

Hosté z Vysočiny ale o půl minuty na chvíli utnuli nadšení domácího publika, trefil se Ondřej Březina. Drtiče to ale nezastavilo. Domácí tým ale byl hodně při chuti a inkasovaný gól je nijak nerozhodil. V polovině první třetiny zasadili domácí Plamenům další dvě rány. Střelu Ondřeje Fiedlera a šťastnou trefu Zdeňka Juráska dělilo jen 49 vteřin. Tyto dva slepené góly vyhnaly Slámu z hostující Slámu brány a jeho místo zaujal Krásný.

Jeho kouzlo ale odčaroval jen o dvě minuty později parádní ranou Pavel Kříž a Drtiči tak první třetinu vyhráli nečekaným rozdílem 5:1. Po čtyřech minutách druhé části snížil hostující Dan Kotlík, ale Drtiči se vytasili s rychlou odpovědí. Podruhé v utkání se o minutu později prosadil Pavel Kříž. V konci prostřední části se Drtiči vytasili s dalšími dvěma povedenými akcemi. V osmatřicáté minutě trefila přihrávka Peše padajícího Michala Kubu a šestnáct vteřin před druhou přestávkou propálil z mezikruží přízemní ranou Krásného opět Martin Špok.

Poslední třetina, do níž se vstupovalo za stavu 8:2 pro Drtiče, tak měla vyřešit už jen jednu tajenku - jestli se Drtičům podaří potřetí v sezoně vstřelit deset branek v zápase. V pětačtyřicáté minutě se první v závěrečné části ale prosadili hosté. Aleš Staněk využil přesilovou hru a snížil na rozdíl pěti branek. Následně deset minut před koncem zápasu prostřelil po chybě domácí obrany Baruse Jiří Man. Až poté se ke slovu dostali i domácí.

Fiedlerovu přihrávku přetavil v gól Zdeněk Kučera a bylo to 9:4 a tribuny čekaly na to, kdo a kdy pokoří hostující branku podesáté. Devět stovek fanoušků se dočkalo pět minut před koncem. Kapitán Petr Pokorný se zjevil sám před brankou hostí a dorazit přihrávku z rohu kluziště do poloprázdné branky pro něj nebyl problém.

V sedmapadesáté minutě se k další dorážce dostal Jakub Tomi, který ve druhém útoku nahradil Peše. Poslední slovo si vzali v samotném závěru hostující hráči. Půl minuty před závěrečnou sirénou korigoval na konečných 11:5 pro Drtiče Josef Hron.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Začátek zápasu jsme odehráli dobře, pak ale přišlo uspokojení a v dalším průběhu utkání jsme si to zbytečně zkomplikovali. Nebyli jsme důrazní a lacině jsme odevzdávali puky. Máme zkušený tým, který by si měl takhle rozehraný zápas v pohodě pohlídat, místo toho tam ale byla spousta velkých chyb. Některé kluky jsme nechali v závěru odpočívat, ale když odstoupí ze zápasu tři hráči, tak by se neměl tým tak rozhodit. Ale zápas se nám směrem dopředu určitě povedl, směrem vzad to bylo bohužel horší.

Martin Sobotka (hlavní trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
Domácí dnes vyhráli naprosto zaslouženě. Byl rychlejší a líp kombinovali a my jsme na ně neměli. Ne, že bych tím chtěl omlouvat náš výkon, ale přijeli v hodně oslabené sestavě. Chyběl nám Michal Kaňka, Jirka Plachý a Martin Pleva, kteří dostali volno. To ale nemůže omlouvat náš výkon. Dnes rozhodla první třetina, ve které jsme dostali během patnácti minut pět branek. Prohrávat venku s tak silným soupeřem, jako Hodonín je, to už se pak nedá otáčet. Chtěli jsme aspoň do poslední třetiny nastoupit s tím, že nedostaneme gól, ale ani to se nám nepodařilo. Byl to ale první zápas, který se nám opravdu nepovedl a dostali jsme desítku. Musíme se z toho otřepat a vyčistit si hlavu. Udělali jsme dnes spoustu začátečnických chyb, které se v play-off neodpouští a mohly by znamenat vyřazení.

Autor videa: Pavel Hodes