Z bitvy "O krále jižní Moravy" vyšli opět vítězně Drtiči!

Z bitvy
pátek 22.2.2013 | Redakce

Za tradičně velké podpory svých fanoušků si dnes v podvečer v předehrávce předposledního kola základní části připsali hodonínští Drtiči na břeclavském ledě čtvrtou výhru nad Lvy v letošní sezoně. O výhře rozhodli Drtiči ve druhé části, v níž vstřelili tři branky a na tento náskok už domácí nedokázali reagovat. Dvě branky si do statistik připsal Matěj Charávt, jednou se trefili Martin Miklík, Martin Špok a Petr Peš.

35.kolo, pátek 22.2.2013
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  2:5  (1:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Zháňal (M. Bartoš), 57. Medřický (Zábranský, Jurča) - 1. Charvát (Špok), 25. Miklík (Kříž, Špok), 30. Špok (Pokorný), 31. Peš (Směřička), 55. Charvát (Špok, Kříž). Rozhodčí: Dědek - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 9:10, navíc M. Bartoš (BRE) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
HC LVI Břeclav: Zelenka (Michálek) - Dora, Šaur, Nekoranec, Dufek, Novák, Koukal, Strapina - O. Bartoš, Beneš, Jurča - M. Bartoš, Popolanský, Zábranský - Medřický, Průdek, Zháňal - Lechner, Bolfík
SHK Hodonín: Barus (Jež) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Šťastný, Směřička, Svoboda, Procházka, Popela - Charvát, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Sajdl, Kučera, Fiedler

Někteří fanoušci se možná ještě nestihli pořádně usadit na svá místa a už se poprvé v zápase měnilo skóre. Pouhých sedmnáct vteřin stačilo Drtičům k tomu, aby otevřeli střelecký účet dnešního derby. Autorem branky, která byla jubilejní dvoustou trefou slováckého celku v sezoně, byl Matěj Charvát.

Domácí ale rychlá branka do kolen nesrazila. O 89 vteřin později se v přesilové hře trefil Radek Zháňal a na konci druhé minuty se začínalo v podstatě opět od začátku. První třetina byla plná vyloučení a častěji byli na lavici hanby vykázáni Drtiči. Po vypršení jednoho z celkem sedmi trestů, které hosté v první třetině od sudího Dědka obdrželi, se přímo z trestné lavice vydal dám na Zelenku Kříž, ale domácí golman byl úspěšnější.

Čtyři minuty před první přestávkou měl velkou příležitost Pokorný, ale ani jeho střela se mezi tři břeclavské tyče nevešla a první třetina tak skončila nerozhodně. O přestávce určitě trenér Barus své svěřence nabádal k tomu, aby se nenechávali tak často vylučovat, což se Oranjes také podařilo. Ve druhé části už pykali hodonínští jen za dva prohřešky proti pravidlům.

Naopak vrátka na trestné lavici Lvů se otevírala celkem čtyřikrát a hned první faul Břeclavi v prostřední třetině Drtiči potrestali. Jen pět vteřin stačilo k tomu, aby Martin Miklík prostřelil Zelenku, vrátil tak svým barvám vedení a načal už třetí stovku hodonínských přesných ran v sezoně.

V polovině utkání pak přišly zlomové momenty zápasu. Hosté nejprve ubránili oslabení, aby záhy po naskočení vyloučeného hráče na led vystřelil Drtičům Martin Špok dvougólové vedení. A neuběhla ani půlminuta a Oranjes vedli už 4:1, když se trefil Petr Peš.

Do poslední dvacetiminutovky tak Drtiči podporováni svými věrnými fanoušky mohli nastoupit naprosto v klidu. Hosté si v pohodě hlídali svůj náskok a svého soupeře do ničeho velkého nepouštěli. Jednou z mála věcí, která z prvních deseti minut poslední části stojí za zmínku, byl osobní desetiminutový trest pro jednoho z nejvíce vylučovaných hráčů ligy a zároveň nejproduktivnějšího Lva Martina Bartoše, který tak zbytečně oslabil svůj tým.

Pět minut před koncem nejprve Jurča prověřil Baruse, ale hostující golman byl pozorný. Naopak z následujícího protiútoku popáté rozvlnil síťku za Zelenkou po pěkné akci svou druhou brankou v zápase Matěj Charvát. Břeclav pak sice v zápětí snížila na 1:5 zásluhou ex-Drtiče Patrika Medřického, ale na víc se už domácí nezmohli.

Drtiči tak vyhráli i čtvrté letošní derby a navíc ukončili osm zápasů trvající vítěznou sérii Lvů na svém ledě. Drtiči si připsali šestadvacáté vítězství v normální hrací době, Břeclav díky porážce zůstává na sedmé příčce.

Michal Konečný (hlavní trenér HC Lvi Břeclav):
Musíme si říct na rovinu, že Hodonín je úplně někde jinde, než ostatní manšafty naší skupiny. Ne nadarmo mají dnes sedmnáct bodů náskok na špici tabulky. Nemůžeme se s nimi letos srovnávat. S každým umíme hrát, ale s nimi ne. Nehráli jsme dobře celé utkání, byla tam spousta zbytečných chyb, ale naše druhá třetina byla hrozná, dostali jsme tři slepené góly, které prakticky rozhodly utkání. Hodonín má momentálně tak našlapané mužstvo, že na střídačce může stát třeba předsedkyně Gajošová, a stejně budou vyhrávat. To je holt realita. Naši kluci alespoň zase spadli před play-off z hrušky dolů.
Zdroj ohlasu: hcbreclav.cz

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
První třetina byla hodně poznamenána spoustou vyloučení. Rozhodčí nasadil přísný metr, který dodržoval celý zápas a možná i díky tomu se eliminovaly zbytečné zákroky a nervozita mezi hráči. Myslím si, že jsme byli od začátku utkání lepším mužstvem, což jsme potvrdili hlavně ve druhé a třetí třetině, kdy jsme velice dobře bránili a soupeře jsme nepouštěli až na ten závěrečný gól do žádných šancí. Dali jsme krásné branky a kdyby Břeclav nepodržel golman Zelenka, mohlo jich padnout ještě mnohem víc. Kluci kvalitně trénují a je na nich vidět, že chtějí hrát.

Autor videa: Pavel Hodes