Drtiči uštědřili Vajgaru debakl, Vláďa Stejskal vsítil hattrick

sobota 9.2.2013 | Redakce

I když hodonínským hokejistům nevyšel začátek zápasu, postupem času se dostávala gólová mašina jménem Drtiči do obrátek a v závěru utkání se už domácí hráči i fanoušci modlili, aby byl konec. Slovácké celek po vyrovnané první části čapl opratě utkání pevně do svých rukou a ve zbylých dvou částech překonal strážce domácí svatyně ještě osmkrát. Tři góly vstřelil nejlepší střelec soutěže Vladimír Stejskal.

32.kolo, sobota 9.2.2013
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - SHK Hodonín  1:9  (1:1, 0:4, 0:4)
Branky a nahrávky: 4. Voříšek (Přibyl, Mařík) - 14. Kučera (Kříž, Procházka), 24. Špok (Kučera, Kříž), 25. Stejskal (Peš, Jurásek), 32. Stejskal (Peš, Jurásek), 40. Kříž (Špok, Kučera), 41. Pokorný (Špok, Kříž), 51. Fiedler, 58. Stejskal (Kučera), 59. Peš (Jurásek, Skočovský). Rozhodčí: Battěk - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 4:5, navíc Chmel (JHR) 10 minut + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 30:54. Průběh utkání: 1:0, 1:9.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (40. Krásný) - Procházka R., Maryška, Tržil, Popelka, Tupý, Voříšek, Kupec, Chmel, Zvoník, Kohút, Přibyl, Sekera, Mazanec, Dvořák, Ištvánik, Kocar, Mařík, Jasanský, Záhora, Tomšík
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Procházka, Svoboda, Skočovský, Popela - Kučera, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Sajdl, Charvát, Fiedler - Smetana

Drtiči nastoupili do zápasu po dlouhém čase v kompletním složení a s Filipem Barusem v bráně. Ten si už po necelých dvou minutách hry připsal těžký zákrok proti tutovce domácího Adama. Na druhé straně prověřil o chvíli později Kubeše Sajdl. Skóre se poprvé měnilo na začátku čtvrté minuty. Po icingu Drtičů se vhazovalo v obranné třetině hostí, Mařík vyhrál buly na Přibyla, jehož střelu vyrazil Barus jen k volnému Luboši Voříškovi a domácí šli do vedení.

Hosté se do tempa dostávali pozvolna, ale ještě do první přestávky se dočkali zaslouženého vyrovnání. V polovině čtrnácté minuty dotlačil puk za Kubešova záda Zdeněk Kučera. Po přestávce už oranžovo-modří na ledě naprosto dominovali. Odpor domácích byl zlomen po pěti minutách prostřední části, kdy se během sedmačtyřiceti vteřin trefil nejprve Martin Špok a po něm překonal Kubeše i Vladimír Stejskal.

Nejlepší střelec soutěže Vladimír Stejskal se chvíli po polovině utkání trefil podruhé a povedenou dvacetiminutovku uzavřel tři čtvrtě minuty před koncem druhé třetiny Pavel Kříž. Na posledních dvacet minut vystřídal Kubeše v domácím brankovišti Krásný, ale ten si ani nestihl sáhnout na puk a už inkasoval.

Po sedmadvaceti vteřinách poslední třetiny napřáhl mezi kruhy kapitán Petr Pokorný a bylo to 6:1 pro Drtiče. A kanonáda vedoucího celku tabulky pokračovala i nadále. V jedenapadesáté minutě doslova namazal domácí obránce Tržil Ondřeji Fiedlerovi a Krásný musel opět lovit puk ze své branky. Poslední dva přesné zásahy si hosté nechali na samotný závěr.

V osmapadesáté minutě zkompletoval hat-trick Vladimír Stejskal a definitivní tečku za dnešním zápasem udělal Petr Peš. Drtiči nenechali nic náhodě a potvrdili, že před blížícím se play-off jsou v pohodě a v dobré formě.

Ladislav Kolda (hlavní trenér KLH Vajgar Jindřichův Hradec):
Chtěli jsme navázat na zápas ve Žďáře. tam byla chuť do hry, chybělo nám tam štěstí myslím si, že jsme to přenesli do dnešního zápasu, chuť jsme v úvodu zápasu měli, šli jsme do vedení, jenže pak po naší chybě, co jsme neobsadili hráče hosté srovnali. Ve druhé třetině jsme propadli, dostali jsme laciné góly po našich chybách, nedokázali jsme obsadit hráče, napadali nás a my jsme z toho měli problém. Do třetí třetiny jsme zapojili všechny hráče, škoda, že gólman Krásný dostal branku hned. Výsledek je katastrofální, ukazuje to na psychickou sílu týmu, začátek se povedl, ale od druhého a třetího gólu šlo mužstvo dolů a na to už se nedokázalo zareagovat.
Zdroj ohlasu: klhvajgar.cz

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Měli jsme pomalejší začátek, kdy jsme soupeře nechali hrát. Domácí pak po naší chybě na buly dali vedoucí branku, ale nám se povedlo ještě do konce první třetiny vyrovnat a ve zbývajícím čase jsme už dominovali. Vajgar jsme od druhé třetiny do žádných velkých šancí nepustili a pak už bylo otázkou jen to, jakým výsledkem zápas skončí.